GNS Network

Google programlama dili artık daha detaycı

Google nin geçtiğimiz günlerde yaptığı emoji görsellerini serp de sunmaya başlamasına ilişkin güncelleme ardından uzun süredir güncellemeleri takip eden tüm kullanıcıların aklına "1-2 yıl önce de emoji güncellemesi vardı neden kaldırıldı madem tekrar sınılacak?" gibi sorular sorulmaya başlanmıştı. Bu sorularara cevaben olmasa da emoji güncellemesi ile aynı anda duyurulan ve pek göze batmayana diğer bir güncellemede bu sorunun yanıtları verilmekte.

Güncelleme özel karakter içeren firma isimlerine (notepad++ gibi firma isimleri) ilişkin google programlama dilinde yapılan küçük bir güncellemenin olduğu şeklinde. Özel karaterler ile Google aramaları dışında özel karakterlerin kendi içlerinde bir sıralaması bu günlere dek yoktu. Yani özel karakter setleri ile oluşturulan emojiler için çalışırken Google bu ihtiyacı da ortadan kaldırmış gibi.

Güncelleme detayları çok olmasa da şu şeilde sunulmakta: 2 ya da daha fazla özel karakter ile yapılan aramalarda özel karaktere dayalı sorgu sonuçları sunulmaya başlandı. Bu demek oluyor ki özel karakterler arasında kendi gruplamaları ve özel karakterli firma aramalarında artık çok daha isabetli SERP sıralamaları ile karşılaşmaya başlayacağız.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle