GNS Network

Google yayınladı Black Hat SEO 2016 da yüzde 32 arttı

Google webmaster blogunda yayınladığı "#NoHacked: A year in review"  başlıklı makalesinde 2015 yılı ile 2016 yılları arasındaki hack girişimlerini kıyasladı. Özellikle Black Hat SEO çalışmalarına dikkat çeken blog metninde öne çıkan teknikler şöyle:

Gibberish Hack: Boş içerik üretimi. Yani yazılımsal metodlar ile boş içerik sayfaları ve boş etiket içeriklerinin arama yapılan terimlere göre otomatik üretilmesi işlemi denebilir kısaca. Bu saldırı türü için Google nin BU SAYFASINDAN yardım dökümanlarına ulaşabilirsiniz.

Japanese Keywords Hack: Biraz da bilgisayar korsanlığı ile ilişkili yazılımsal destekle geliştirilen metodda japonca kelimeler ve kelime öbeklerinden "Gibberish Hack" metodu için faydalanılıyor. Bilgisayar sızmaları ile de üretim destekleniyor. Bu saldırı türü içinde Googlenin BU SAYFASINDAN yardım dökümanlarına ulaşabilirsiniz.


Cloaked Keywords Hack: Bu yöntem bize pek yabancı değil. Site arka planında çalışan gizl anahtar kelimeler içeren bir metod. İlk iki medoddan farklı olarak dinamik hack metodları olmamaları nedeni ile sitelerde yavaşlamalara neden olmuyorlar. Bu metoddan kurtulmak için ve örnek, çözüm dökümanlarına ulaşmak için Google nin BU SAYFASINA gözatabilrsiniz.


Özellikle ilk iki yöntem sitenize bulaştı ise sitenizi yerle bir edebilen metodlar sahiden de. Bunun için site güvenliğinize ek olarak hosting seçiminizde de titiz davranmanızı öneririm. Otomatik sayfa ya da kelime olmasa da otomatik dizin oluşturarak 301 ile linkleme yapan bir vesiyonu 2016 içinde benimde karşılaştığım bir durum. Köklü ve güvenilir hosting seçimi bu noktada önemli sahiden de.

Bu gibi zararlı içerikler sitenizin genellikle fonksiyon işlevlerinde ve ağırlıklı olarak 404 sayfalarında sitenin bir parçası gibi gösterilmekte.

Ojinal detaylı 2016 incelemesi için makale girişinde bağlantı vermiştim oradan ilgili sayfayı inceleyebilirsiniz. ayrıca benim bu bilgiler için kullandığım kısım :
Gibberish Hack: The gibberish hack automatically creates many pages with non-sensical sentences filled with keywords on the target site. Hackers do this so the hacked pages show up in Google Search. Then, when people try to visit these pages, they’ll be redirected to an unrelated page, like a porn site. Learn more on how to fix this type of hack.
Japanese Keywords Hack: The Japanese keywords hack typically creates new pages with Japanese text on the target site in randomly generated directory names. These pages are monetized using affiliate links to stores selling fake brand merchandise and then shown in Google search. Sometimes the accounts of the hackers get added in Search Console as site owners. Learn more on how to fix this type of hack.
Cloaked Keywords Hack: The cloaked keywords and link hack automatically creates many pages with non-sensical sentence, links, and images. These pages sometimes contain basic template elements from the original site, so at first glance, the pages might look like normal parts of the target site until you read the content. In this type of attack, hackers usually use cloaking techniques to hide the malicious content and make the injected page appear as part of the original site or a 404 error page.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle