GNS Network

Google yeni rahatsız edici içerik şikayet sistemi

Neredeyse son bir yıldır güncellemelere doymayan Google yakında yaptığı idda edilen ancak doğrulanmayan Fred güncellemeleri tartışılırken rahatsız edici içerikli sitelerin şikayet ve değerlendirilmesine ilişkin yeni bir güncellemeyi duyurdu. Öncelikle döküman bağlantısına BURADAN ulaşabilir meraklı arkadaşlar. Keza ben bir özet geçmeye çalışacağım detaylara bağlantıdaki pdf den ulaşabilirsiniz.

Öncelikele sistem eski şiayet sistemini bozmuyor. Rahatsız edici olarak rastladığınız siteleri yine Google ye raporlayabiliyorsunuz bunda bir değişme yok.
Değişim şikayet sonrası değerlendime de başlıyor. Şikayetim ile ilgilenilecek mi diye haftalarca beklemeksizin şikayetiniz ilgili sitenin hanesine skor olarak ekleniyor ve genel toplama bakılan genel bir değerlendirme sistemi işlemeye başlıyor. Gayet mantıklı ve sahte şikayetleri bir nevi egale edebilecek güzel bir sistem.

Peki nonrasında Site direk dizinden silinecek mi? Bu sorunun yanıtı hayır. Ancak belli başlı skorları aşan siteler için küçük uyarıları ziyaretçiler görmeye başlayacak gibi. Konu biraz ilginç ve henüz çok yeni. Bakalım tepkiler nasıl olacak.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle