GNS Network

Resmi Google Adsense eklentisi kaldırılıyor

5 Nisan 2017 tarihinden sonra artık resmi Google Adsense eklentisi yayından kaldırılıyor. Eklentiyi kendi wordpress sitelerinde aktif olarak kullanan kullancılılar için yapılan duyuru kısaca tedbirinizi ve alternatiflerinizi hazırlayın amaçlı olarak duyuruldu. Wordpress Google Adsense Eklentisi aslına bakılırsa çok da faydalı ve özellikle kodlama ya da düzenleme gerektirmeden yazı içlerine reklam ekleme konusunda çok başarılı bir eklentiydi.

İlgili Duyuru:

Kullanıcılarımıza maksimum düzeyde değer sunduklarından emin olmak için ürünlerimizi ve bu ürünlere ait özellikleri sık sık inceliyoruz. WordPress için AdSense Eklentisi'ni inceledikten sonra, otomatik reklam biçimlerimiz ve yaklaşmakta olan diğer girişimler gibi yenilikçi özelliklerle WordPress yayıncılarına daha iyi destek sağlayabileceğimize karar verdik. Bu nedenle, Mayıs 2017'de WordPress için AdSense Eklentisi'ni kullanımdan kaldırıyoruz.
 WordPress için AdSense eklentisinin desteğinin kesilmesi konusunda Google yetkilileri aşamalı bir düzeni takip edecek. Bu aşamalı düzene göre;

  • 2017 yılının Mart ayı başında: Yeni yayıncılar, eklentiyi kullanarak AdSense'e kaydolamayacak.
  • 2017 yılının Nisan ayı başında: Mevcut yayıncılar, eklenti aracılığıyla reklam ayarlarını veya reklam birimlerini değiştiremeyecek.
  • 2017 yılının Mayıs ayı başında: Google, eklenti için artık destek sağlamayacak.
Özellikle 2016 yılı içinde eklenti kullanıcılarından gelen ben resmi eklenti kullanıyorum ancak ihlal uyarıları ya da bildirimleri almaktayım yakarışları r10'da da sıklaşmaya başlamışken 2017 yılı başında eklentinin tamamen kapatılacağını duymak biraz üzse de pek şaşırtmadı doğrusu

Kaynak:
(*) Google Adsense Açıklama Sayfası

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle