GNS Network

Mozilla Thunderbird Outlook a alternatif mail programı

Geçtiğimiz günlerde sitemin alt yapısını blogger e taşıdım ve haliyle web mail sıkıntısı doğdu. Bunun için mail dns lerini yandex kurumsal üzerinden çalıştırmaya başladım ve Outlook ile aramız bu noktada açıldı. Yandex kurumsal mail hizmeti çok güzel ücretsiz bir hizmet ancak bu hizmeti kullananlar iyi bilirler ki Outlook ayarlarınız için bir gün ayırıp 2 gün çalışması ardından yeni mailleri çekememe gibi sorunlar çıkmaya başlıyor.

Bu noktada alternarif bir mail programı ararken Thunderbird önerilerine rastladım ve denemek istedim. O andan sonra vazgeçilmez programlarım arasında yerini aldı. Kıyaslama kısmına geçmeden önce ihtiyacı olan arkadaşlar BURADAN programı ücretsiz olarak edinebilirler. Fazla uzatmadan bir kıyaslama yapmak gerekirse;

  • Outlook ücretli bir yazılım iken Thunderbird tamamen ücretsiz bir yazılım.
  • Webmailler için Outlook da el ile düzenleme yapmanız gerekirken Thunderbird mail mx ayarlarınızı sorunsuz olarak çekebiliyor. Öyleki  web hostunuz ile web mail hostunuz farklı sunucularda olsa bile.
  • Outlook yıllardan beri güvenilir bir yazılım olarak ağırlıklı olarak kurumsal alanlarda kullanılmakta. Bu da onu pek güvenilir yapmamakta yani ilk hedef konumuna koymakta.

Aklıma gelenler bu kadar. Haklı ya da haksız görenler olabilir veya eklemeler yapmak isteyenler olabilir. Yorumlarınız ile katkılarınızı eksik etmeyin.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle