GNS Network

Google SERP Site Açıklamaları Artıyor

Google SERP Site Açıklamaları Artıyor
Google SERP sıralamalarında yer alan bazı sitelerin açıklama metinlerinin uzunluklarında olan değişimi ilk olarak fark eden Search Engine Land ekibiGoogle yetkililerinde konu ile ilgili doğrulama almayı başardıklarını duyurdurdular. Açıklama şu şekilde:
Kısa bir süre önce, sayfaların aranan konuyla nasıl daha alakalı olduğunu daha iyi anlamak için daha açıklayıcı ve kullanışlı snippet'ler sunmak için bir değişiklik yaptık. Bu, snippet'lerin ortalama değerden biraz daha uzun olmasına neden oldu.
Ayrıca şu şekilde bir görsel ile örneklenebilinir: 
Ayrıca RankRanger in düzenli olarak tuttuğu açıklama uzunluğu karakter sayısına bağlı grafiği de aşağıdaki gibi son dönemde bi hayli hareketli durumda.
Özetle bu güncellemenin nedeni sitelerin alanlarında ne kadar alakalı açıklamalara sahip olduklarını ölçümlemek adına bu şekilde bir güncelleme yapılmış durumda. Bu durumda hedefe yönelik alakasız içerikler için özel site açıklamaları metinleri kullanan siteler otomatikman 160 karakterde kalmış durumda. Sonuçlara ilişkin herhangi bir açıklama ve analiz yok. Siteleri etkiler mi? etkiler ise, ne yönde etkiler? sorularını zaman gösterecek.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle