GNS Network

Google Çok yönlü snippetler kullanıma sunuldu

Google son zamanlarda resim arama sonuçları, chrome güncellemeleri ve snippet güncellemeleri ile dur durak bilmeden güncellemelerini sürdürüyor. En son chrome güncellemesini duyurarak web master tools aracını yeni arayüzü ile yayına sokan Google son olarak Çok Yönlü Snippet özelliğini de son kullanıcıya sundu.

Yapılan Açıklamada;
Daha kapsamlı sonuçlar göstermenin yararlı olabileceği çeşitli ayrıntılara sahip birkaç sorgu türü vardır. Öncelikle, birkaç olası niyet veya amaçla ilişkili sorgular olan "çok amaçlı" sorgularla başlıyoruz. Örneğin, "Dolumdan sonra diş ağrısı" sorusu, "dolumdan sonra dişimi neden hala incinir" veya "dolumdan sonra diş ne kadar acıyor?" Şeklinde yorumlanabilir.
There are several types of nuanced queries where showing more comprehensive results could be helpful. We’re starting first with “multi-intent” queries, which are queries that have several potential intentions or purposes associated. The query “tooth pain after a filling,” for example, could be interpreted as “why does my tooth still hurt after a filling?” or “how long should a tooth hurt after a filling?”


Çok Yönlü Snippet Nedir?

Basitçe aram sonuçlarınızda size arama sorgunuzun populer bir kaç varyasyonunu aynı anda sunan ve en doğru seçimi size yapmanızı sağlayan gelişmiş SERP sonuçları denebilir. 
Bu uygulama ilk değil. Daha önce diğer arama motoru devi Bing inde kullanıma sunduğu bir uygulama olarak biliniyor. Google bunu kendine göre yorumlayarak farklı özellikler ile kendi son kullanıcısına sunmuş durumda.
Sadeliğinden ödün vermeyen ve bu şekilde 2018 e dek başarısına başarı katarak gelişmelerini sürdüren google snippet özellikleri ile son bir yıldır sanki biraz karmaşaya doğru gidiyor.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle