GNS Network

Konu Odaklı bir SEO Stratejisi ile Sıralamanızı Nasıl Artırırsınız?SEO'da herhangi bir süredir bulunduysanız, anahtar kelimelerin disiplinin başarı ölçütlerinde her zaman büyük bir rol oynadığını biliyorsunuzdur .

Bu yüzden SEO hakkında herhangi biriyle konuşurken anahtar kelimeler ve anahtar kelime araştırmaları hakkında çok fazla konuşma duymak çok yaygındır .

Bir sitenin başarısını ölçmek için anahtar kelimelerin hala önemli olduğunu düşünürken, anahtar kelime odaklı zihniyetin konulara odaklanmaya güncellenmesinin daha iyi sonuçlar vereceğini düşünüyorum .

Konular Anahtar Kelimelerden Nasıl Farklıdır?

Bu noktada kendinize bir konu ile anahtar kelime arasındaki farkın ne olduğunu soruyor olabilirsiniz, özellikle de anahtar kelimelerin SEO bulmacasında hala önemli bir parça olduğunu belirttiğim düşünülürse.

Benim düşünceme göre, bir konu “anahtar kelime araştırması” na daha bütünsel bir yaklaşımdır.

Bir konu, alıcının yolculuğunun farklı alanlarına girebilecek birkaç ilgili terim ve sorgudan oluşabilir.

Belirli bir konunun etrafında oluşturabileceğiniz içerik türleri, sitenizin içine düştüğü yapıya biraz bağlıdır.

Bazı siteler şunları gerektirir:

  • İşin başında erken dönemlerini kapsayan içerik, öğrenilen konuları içerir.
  • İşletmenin konuya bakış açısı ile ilgili içerik.
  • Muhtemelen bu sorunu çözen ürün teklifleri.

Küçük siteler, özellikle de yerel işletmeler, yalnızca sorunu çözmek veya müşterinin / kullanıcının karşı karşıya kalması gereken hizmetleri veya hizmetleri özetleyen içeriği işaret eden bir eğitim / yapı içeriği gerektirebilir.

Strateji ile başlayın

Siteniz için ya kurarken ya da yapısını yeniden gözden geçirirken yapabileceğiniz en önemli şey, geri adım atmak ve odaklanmanız gereken konuları strateji haline getirmektir.

Tekliflerinizin daha geniş yönlerine bakarak ve bu teklif için üst düzey bir konuyu tanımlayarak ihtiyaçlarınızı daha iyi anlayabilirsiniz.

Ana konunuzun odaklanması gerekenler hakkında bir fikir edindikten sonra, standart anahtar kelime araştırma sürecini takip edebilirsiniz.

Asıl dikkat, bu araştırmayı sadece ana anahtar kelimeyle değil, konu ile ilgili daha anlamsal olarak ilgili terimleri kapsayacak şekilde genişletmek istediğinizdir.

Araştırmacının çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için ele alınması gereken konuyu çevreleyen alanlara bakın. Kendinize konuyla ilgili ne gibi sorular sorulabileceğini sorun ve bu terimlerle ilgili araştırma yapın.

Mümkünse, gerçek dünyaya girmekten ve hedef demografilerinizdeki kişilere ne arayabileceklerini veya ne gibi sorular sorabileceklerini sormaktan çekinmeyin.

Rakiplerinizi Araştırın

Bir konu için hangi içeriği iyi yapmak zorunda olduğunuzu anladıktan sonra, bu alanlarda kimin iyi göründüğünü aramaya başlayın.

Bu alanda zaten iyi performans gösteriyorlarsa, doğru bir şey yaptıklarını söylemek güvenlidir. Bunun istisnaları vardır, bu nedenle hedeflediğiniz alandaki rekabeti izlemeye devam ettiğinizden emin olun.

Bir rakip tanımlandıktan sonra, uzun süre boyunca alakalı terimler için nasıl performans gösterdiklerini görmek için bir araç aracılığıyla sitelerini incelemekten hoşlanırım.

Bu bana bu sonuçların devam edip etmediği veya bu noktada daha fazla araştırmaya değip değmeyeceğini belirlemek için yeni bir nokta olup olmadığı hakkında bazı temel bilgiler verecektir.

Gerçek rakiplerinizin hedeflediğiniz alanda ne yaptığını anladıktan sonra, içeriklerini nasıl yapılandırdıklarına bakın.

İçeriğini nasıl sunduklarına ve site yapısının bu konuyu çevreleyen gibi göründüğüne bakın. Bu bilgiler, sitenizde çalışırken size temel bir taslak sağlayacaktır.

Şimdi, bununla birlikte rakiplerinizin içeriğini kopyalamayın. Kılavuz olarak kullanın, ancak intihal eden içerik sonunda size zarar vermekten başka bir şey yapmaz.

Kulağa geldiği kadar klişe olarak, rakiplerinizin neyi iyi yaptığını tanımlamak ve daha iyisini yapmak için çalışıyorsunuz.

Niyeti düşünün

Arama motorları yıllar içinde, özellikle Google’ın BERT’in yeni kullanıma sunmasıyla birlikte geliştikçe, hedeflemek için içerik oluşturduğunuz sorguların ardındaki amacı anlamak önemlidir .

SEO dünyasında konuları ve anahtar kelimeleri tanımlamak için birçok araç bulunsa da, bir sorgunun arkasındaki amacı tanımlamak için her zaman en iyi yollardan birisidir..

Tek kelimelik bir sorgu kadar basit bir şey arayabilir ve sonuçların “eğitimde bir sonuç” gibi bir terim etrafında daha fazla eğitim içeriği döndürdüğünü fark edebilirsiniz.

Bu, aramanın gereksinimlerine uyması için hangi içeriğin oluşturulması gerektiğini (veya hatta yeniden işleneceğini) belirlemenize yardımcı olur.

Site Yapısını Unutma

Bir konunun etrafında içerik oluşturmak bulmacanın tek parçası değildir. İçeriğinizi tarayıcılar için anlamlı olacak şekilde düzenlemek ve verilen bir konuda yetkili olduğunuzu göstermek önemlidir.

Arama motorları, belirli bir konunun etrafında daha alakalı içerik oluşturduğunuzu görürse, bu terimlerin etrafında daha gelişmiş sonuçlar görmelisiniz.

Bu yetkiyi göstermenin en iyi yollarından biri, sitenizin akışını göstermek için ekmek kırıntıları kullanmaktır .

Bu sadece kullanıcılar için ikinci bir gezinme katmanı olarak değil aynı zamanda tarayıcıların sitenizdeki A noktasından B noktasına nasıl ulaşacaklarını anlamalarına yardımcı olur.

Ekmek kırıntıları ayrıca, URL’lerde değişiklik yapmak zorunda kalmadan sitenizin yapısını değiştirmenize yardımcı olabilir, bu da SEO için çok tehlikeli olabilir.

Site yapılarından derleyebileceğiniz herhangi bir görüş olup olmadığını görmek için iyi performans gösteren rakiplerinize göz atmayı unutmayın.

Tekerleği yeniden icat etmeye gerek kalmazsa, süreçteki bir konunun kapsamını genişletme konusunda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Hakimiyet Zamanı

Artık konu başlıklarını belirlediniz ve yol haritanızı uygulama zamanı geldi. İçeriği oluşturacak ve stratejiyi gözden geçirecek ekibin yanına oturmak önemlidir.

Bu bilgiler, yazarlarınızın nihai hedef doğrultusunda kalmasına yardımcı olacak ve bu gereksinimlere uygun yüksek etkili içerik üretmelerine yardımcı olacaktır.

Kullanıcılara yardımcı olan ve kelime sayımı hedeflemeyen içerik geliştirmek daha önemlidir. Soruyu verimli bir şekilde cevaplamayı hedefleyin. Unutma, her şey miktarın üstünde kalite ile ilgili!

Ayrıca, en kısa sürede en sevdiğiniz anahtar kelime izleme aracınıza yerleştirmeyi hedeflediğiniz alakalı anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini eklediğinizden emin olun.

Terim etrafında çok fazla veriye sahip olmak ve ilerlemeyi göstermek için erken dönemlerde temel çizgileri oluşturmak istiyorsunuz.

Bunların hepsini yerine getirdikten sonra, kendinize ve rakiplerinizin performansına bir göz atın. Gerektiğinde değişiklikleri yapın ve tarayıcılara değişikliklerinizi anlamalarına zaman ayırın.

Bunu yaparken kalıcı sonuçlar ile rekabetinize hakim olmaya başlamalısınız.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle