GNS Network

SEO Yazarlığı NedirSEO Tribunal'a göre , çevrimiçi deneyimlerin% 93'ü bir arama motorunda başlıyor, bu yüzden bir blogcu, işletme veya e-ticaret sitesi olsun, çoğu web sitesi sahibi arama motorlarında fark edilmesini istiyor. Bunu arama motoru optimizasyonu süreci boyunca yaparlar ve birçoğu SEO'nun belirli bilgisine sahip yazarlar kiralar.

SEO Uyumlu Yazı Nedir?

SEO, arama motorlarını trafiği artırmanın bir yolu olarak arama motorlarına daha çekici hale getirmeyi içeren Arama Motoru Optimizasyonu'nun kısaltmasıdır . Arama motorları web sitelerini ve sayfaları sıralamak için çeşitli faktörler kullanırken, SEO yazma açısından, arama motorlarının web sayfasını bulmasına ve sıralamasına yardımcı olmak için anahtar kelimeler veya anahtar kelime öbekleri adı verilen belirli, hedeflenmiş kelimeler veya kelime öbekleri kullanarak içerik oluşturmaya odaklanır .

SEO yazmanın zorluğu, arama motorlarının sıralamasına yardımcı olmak için içeriği dengelemek, aynı zamanda okuyucuya ilginç ve çekici kalmaktır.

SEO Uyumlu Yazıların Temelleri

SEO içerik yazarı olmanın ilk adımı arama motoru optimizasyonunu anlamaktır . Yazılı içerik için, içeriği etrafında bir anahtar kelime veya kelime öbeği bulmakla başlar. Genellikle, müşteriniz bunu size verecektir.

Bir konu anahtar kelimeniz veya ifadeniz olduğunda, onu araştırmanız gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  • Anahtar kelimenizi veya kelime öbeğinizi Google'ın Anahtar Kelime Aracı veya SEO Anahtar Kelime Aracı gibi bir anahtar kelime aracına girin.
  • Geçen ay içinde o anahtar kelime veya kelime öbeği için yapılan arama sayısına bakın. Bu kelime hakkında çok fazla arama yapmak istemenize rağmen, arama sayısı tek düşünmeniz değildir.
  • Bu anahtar kelime veya kelime öbeği için ne kadar rekabet var? Çok fazla arama ve aynı zamanda yüksek rekabet varsa, arama motorunda bu anahtar kelimeyi sıralamak zor olabilir. Bazen daha az arama içeren, ancak daha az rekabet içeren farklı bir anahtar kelime seçmek daha iyidir.
  • Başka hangi anahtar kelimeler var? Araçlar, daha iyi olabilecek anahtar kelimeleri veya tek bir anahtar kelimeyi çok fazla kullanmaktan kaçınmak ve arama motorunun anahtar kelime doldurmak için cezalandırılmasını önlemek için makalede kullanılacak anahtar kelime varyasyonlarını belirlemede büyük bir yardımcıdır.

SEO Yazımında Anahtar Kelimeler Nerede Kullanılır

Web sitesi yazarı olarak kullanacağınız anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini belirledikten sonra , bunları sitedeki belirli alanlarda kullanmanız gerekir. Anahtar kelimelerin veya anahtar kelime öbeklerinin şunlarda görünmesi gerekir:

  • Başlıklar
  • Altyazı
  • Anahtar kelimeler, açıklama ve başlık gibi meta veriler (sayfanın meta verilerine erişiminiz varsa)
  • İfadeyle alakalı diğer sayfalara bağlantılar
  • Gerçek metin veya içerik içinde
  • Grafik başlığı ve açıklaması
Yalnızca içeriği yazmanız için ödeme alırsanız, anahtar kelimeyi başlıklarda, alt başlıklarda, başlıklarda ve makalenin içinde kullanmak isteyeceğinizi unutmayın. Makaleyi istemciye gönderdiğinizde, istemciye hangi anahtar kelimeleri hedeflediğinizi (istemci size anahtar kelimeleri vermedikçe) bildirmek istersiniz, böylece bunları meta verilere, grafiklere ve bağlantılara koyabilir .

SEO Yazımında Anahtar Kelime Sıklığı

İdeal olarak, makalenizi son okuyucuya hitap etmek için yazmanız gerekir . Müşteriniz, takip etmek isteyeceğiniz ses ve stil gibi faktörler hakkında talimatlar alacaktır. Bir taslağınız olduğunda, anahtar kelimeyi veya daha önce anahtar kelime varyasyonunu kullanacağınız yerleri bulmak için devam edin. Bunları yalnızca makalede değil, başlık, alt başlık ve başlıklarda da kullandığınızdan emin olun.

SEO'da Başarı Yazmakla İlgili Değil

Bir SEO içerik yazarı olarak, arama motoru sıralamasının sadece SEO içeriğine göre belirlenmediğini bilmek önemlidir. Google'ın örümcek bacaklarını taradığı en iyi kopyayı yazabilirsiniz , ancak çok fazla arama trafiği alamayabilirsiniz. Neden? Arama sonuçları, başkalarının içerik sitesiyle nasıl etkileşime girdiği ve içerik siteyle nasıl paylaşıldığı, web sitesinin kaç yaşında olduğu ve diğer sitelerin siteye bağlandığı ve böylece siteye yetki verdiği gibi ek faktörlerle belirlenir.

Bu diğer faktörlerden sorumlu olmasanız da, bu bilgileri müşterilerinizle paylaşmanız yararlı olacaktır, böylece arama motorlarının sitelerini bulmasına yardımcı olmak için yapılması gereken diğer işleri yapacağınızdan emin olabilirsiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle