GNS Network

Google 2 Adımlı Doğrulama Nedir


İki adımlı doğrulama, hesabınıza başka bir güvenlik katmanı ekler. Açıkken, Gmail hesabınıza giriş yapmak için sizin (veya bir bilgisayar korsanı) iki adım atmanız gerekir . Normal şifrenize ek olarak, giriş yapmaya çalıştığınızda hemen telefonunuza gönderilen altı haneli bir koda ihtiyacınız olacaktır. Bu, bilgisayar korsanlarının şifrenizi kırmış olsalar bile hesabınıza giremeyeceği anlamına gelir. Ayrıca telefonunuzun fiziksel olarak sahip olmaları gerekir.

Bu aşırı hantal görünüyorsa endişelenmeyin. Aslında her giriş yaptığınızda bu metin kodunu beklemek zorunda değilsiniz. Bu yayında, Google hesabınız için yalnızca birkaç dakika içinde iki adımlı doğrulamanın nasıl ayarlanacağını ve olmadan nasıl yapılacağını ele alacağız. günlük rutininize ekstra adımlar ekleyerek.

İki adımlı doğrulamayı etkinleştirmek

Başlamak için ayarlarda Güvenlik sayfasına gidin . Google hesabınızda oturum açmak ve iki adımlı doğrulamayı açmak için 2 Adımlı Doğrulama'yı ve ardından Başlayın düğmesini tıklayın.
Varsayılan olarak, doğrulama kodları telefonunuza kısa mesaj gönderilir, ancak bunun yerine istemleri Google uygulaması üzerinden almayı seçebilirsiniz. Sizi sadece kodu girmenizden kurtarmaz, aynı zamanda daha güvenlidir.

Yedekleme seçeneği

Google, telefonunuza erişememeniz durumunda en az bir yedekleme seçeneği ayarlamanızı önerir. Daha sonra güvenli bir yerde saklayacağınız birkaç yedek kod yazdırabilirsiniz. Google Şifrematik uygulamasını yedekleme seçeneği veya USB güvenlik anahtarı olarak da kullanabilirsiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle