GNS Network

Google SEO Uzmanı Nedir


Trafiğinizi nasıl artıracağınızı ve web siteniz için daha fazla satış ve gelir sağlayabilecek anahtar kelimeler için daha yüksek sıralama elde etmeyi öğrenmek ister misiniz? Sonra SEO hakkında bilmek ve bir SEO Uzmanı olmak için her şeyi öğrenmek gerekir.

SEO uzmanlığına sahip olmak, SEO profesyonellerinin tek ayrıcalığı değildir. Kendi başına SEO yapmayı öğrenmek isteyen herkes tarafından yönetilebilen bir beceridir.

Son 18 yıldır SEO pratiği yapıyorum ve bu yayında bir SEO uzmanı olmak için hangi adımları izlemeniz gerektiğini öğreneceksiniz.

Neden herkes Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) konusunda uzman olmalı

Adımlara girmeden önce, bir SEO uzmanı ve bir SEO uzmanı arasındaki farkı anlamak önemlidir.

Bir SEO uzmanı, SEO'nun nasıl çalıştığını ve Arama Motorlarında bir web sitesinin sıralamasını artırmak için SEO'nun nasıl uygulanacağını bilen biridir.

SEO uzmanı, SEO danışmanlığı yaparak, SEO hizmetleri sunarak veya proje bazında müşteri alarak SEO'yu meslek olarak uygulayan bir SEO Uzmanıdır .

Bir SEO uzmanı olmak için SEO'yu bir meslek olarak uygulamak zorunda olmadığınızı belirtmek için bu farktan bahsediyorum. Müşterilere hizmet sunmayı planlamasanız bile neden SEO becerilerinizi geliştirmeniz gerektiğine dair birçok avantaj vardır.

SEO konusunda uzman olmanın avantajları

Sıralamanızı ve trafiğinizi artırın - Bu neden birisi arama motoru optimizasyonu konusunda uzman olmayı amaç gerekir en belirgin nedenidir.

Web sitenizi arama motorları için nasıl optimize edeceğinizi biliyorsanız, çevrimiçi para kazanmak veya başarılı bir çevrimiçi iş kurmak için sıralamadaki artıştan ve arama motoru trafiğinden yararlanabilirsiniz .

SEO ajanslarına daha az bağımlılık - Bunun bir SEO ajansının blogunda okumayı beklediğiniz şey olmadığını biliyorum, ama gerçek bu. Kurum içi SEO becerileriniz varsa, harici desteğe bağlı kalmadan işinizi büyütebilirsiniz.

Maliyetleri azaltın - Yalnız bir girişimci veya blog yazarıysanız, bir SEO danışmanı kiralamak zorunda kalmadan SEO'yu kendiniz yapabiliyorsanız çok tasarruf edebilirsiniz .

SEO üzerinde çalışmak için kim kiralamak gibi daha iyi kararlar verin - SEO kendinizi biliyorsanız, o zaman SEO üzerinde çalışmak için hangi danışman veya şirket işe karar vermek çok daha kolay. SEO paketlerinin neler olduğunu anlamak ve ne önerdiklerini gerçekten web sitenizin daha iyi sıralamalar elde etmesine yardımcı olup olmadığını anlamak için bir konumda olacaksınız .

Pazarlama yöneticileri için şiddetle tavsiye edilir - eğer bir pazarlama yöneticisi olarak çalışırsanız, SEO hakkında iyi bir anlayışa sahip olmak, kuruluşunuzdaki diğer pazarlama yöneticileri veya meslektaşlarına göre size ekstra bir avantaj sağlayacaktır.

Hiçbir iş SEO olmadan çevrimiçi olarak hayatta kalamaz - SEO artık isteğe bağlı değildir. SEO göz önünde bulundurularak inşa edilmeyen web siteleri, son derece rekabetçi çevrimiçi dünyada hayatta kalabilmelerinin bir yolu yoktur. SEO ve nasıl doğru kullanılacağını bilmek, web sitenizin geleceğinde büyük bir fark yaratabilir.

SEO Uzmanı Olmak İçin 10 Adım

Artık SEO becerilerinizi geliştirmenin sadece SEO uzmanları için olmadığına ikna olduğunuza göre, bir SEO Uzmanı olmanın en hızlı yolunun ne olduğunu görelim.

 • 1. Adım: Arama motorlarının nasıl çalıştığını anlayın
 • 2. Adım: Temel Arama Motoru Pazarlaması Kavramlarını Tanıyın
 • 3. Adım: SEO'nun gerçek anlamını anlama
 • 4. Adım: Doğru SEO Eğitimini Seçin
 • 5. Adım: SEO değişiklikleri hakkında bilgi sahibi olun
 • 6. Adım: Doğru SEO Araçlarını Seçin
 • 7. Adım: SEO Uygulaması - Teorik kalma
 • 8. Adım: SEO Uzmanlığınızı gösterin
 • 9. Adım: Sabırlı Olun
 • 10. Adım: Kurulan SEO Uzmanlarının ipuçlarını takip edin

1. Adım: Arama motorlarının nasıl çalıştığını anlayın

Hatta SEO hakkında düşünmeye başlamadan önce, yapmanız gereken ilk adım arama motorlarının nasıl çalıştığını tanımaktır.

Birçok insan için, bu zaten bildikleri (veya bildiklerini düşündükleri) bir şey olabilir, ancak temel kavramlarla başlamak ve daha sonra en karmaşık teorilere kadar ilerlemek her zaman iyidir.

Aşağıdaki kaynaklar, Google arama motorunun nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacaktır, bu da diğer arama motorlarının çalışma şekline benzer .

2. Adım: Temel Arama Motoru Pazarlaması Kavramlarını Tanıyın

Ellerinizi kirli almadan önce, sadece SEO değil, arama motoru pazarlaması ve dijital pazarlama oluşturan tüm farklı disiplinler hakkında genel bir fikir olmalıdır .

İnternet varlığınızı daha güçlü hale getirmek için SEO ile ne bekleyebileceğiniz ve SEO ile birlikte kullanabileceğiniz diğer araçları aklınızda bulundurmalısınız.

3. Adım: SEO'nun gerçek anlamını anlama

SEO sadece anahtar kelimeler ve bağlantılar ile ilgili değildir, bundan çok daha fazlasıdır. SEO'nun gerçek misyonu, kullanıcılara harika bir deneyim sunmak ve onlara tam olarak istediklerini vermektir.

Amacınız sadece daha fazla arama motoru trafiği almak değil, aynı zamanda bu trafiği tekrar eden ziyaretçilere ve müşterilere dönüştürmektir.

 • Teknik SEO  - Tarama ve dizine ekleme
 • Sayfa İçi SEO  - Sayfa optimizasyonu
 • Sayfa Dışı SEO  - Web sitesi tanıtımı
 • İçerik SEO  - İçeriği optimize etme

4. Adım: Doğru SEO Eğitimini Seçin

SEO öğrenmeye başladığınızda, bir şeyi fark edeceksiniz: İnternette SEO hakkında çok fazla bilgi ve öğrenilecek çok şey var ve sonunda bir karışıklık yaratıyor.

Bunu herhangi bir yardım almadan kendi başınıza yapmaya karar verirseniz, okunacak makalelerin ve denenecek şeylerin sonsuz bir listesi ile sonuçlanacaksınız.

SEO'yu bu şekilde öğrenmek yıllar aldı çünkü 2000 yılında başladığımda, hiçbir SEO eğitim kursu ya da okuyabileceğiniz ve tek bir yerde tüm bilgileri alabileceğiniz rehberler yoktu .

Günümüzde işler farklı. SEO hızlı öğrenmek isteyen insanlar bunu internette arama ve makale sonra makale okuma sonsuz saatler geçirmek zorunda kalmadan saygın bir ders takip ederek yapabilirsiniz.

5. Adım: SEO değişiklikleri hakkında bilgi sahibi olun

SEO statik bir disiplin değildir. SEO kuralları ve algoritmaları her zaman değişir. Google yalnızca, sıralama algoritmalarında yılda 250'den fazla değişiklik yapıyor. İyi SEO uzmanlarının bu değişiklikleri bilmesi ve SEO kampanyalarını buna göre ayarlaması gerekir.

Bilgilendirilmenin en iyi yolu, devam eden SEO değişiklikleri hakkında bilgi sağladıkları kanıtlanmış ve bu konuda bir şeyler yapmak için çok geç olduktan sonra değil, SEO haber web sitelerini takip etmektir.

6. Adım: Doğru SEO Araçlarını Seçin

Gerçek şu ki, sadece SEO yapamazsınız. İşlenecek çok fazla bilgi var ve verilecek kararlar var ve her şeyi manuel olarak yapmaya çalışırsanız, daha iyi sonuçlar alabilecek görevler üzerinde çalışmak yerine değerli zamanınızı sayıları analiz ederek harcayacaksınız.

İyi SEO araçlarının maliyeti olduğu doğrudur, ancak uzun vadede dönüş, iyi bir SEO aracı için ödeyeceğiniz aylık ücretten çok daha fazladır.

7. Adım: SEO Uygulaması - Teorik kalma

SEO teorik değildir ancak çoğunlukla pratiktir. SEO teorisi çalışma sonucu web sitenize uygulayabilir ve arama motorlarında maruz kalma geliştirmek eylemlerin bir listesi olmalıdır.

Sorun, her web sitesinin benzersiz olması ve bir web sitesi için neyin başkaları için en iyi çözüm olmayabileceğidir. Bu yüzden aslında teorik kalmak değil, SEO'yu uygulamak da gereklidir.

Diğerlerinin SEO kampanyalarıyla başarılı olmayı nasıl başardığına dair vaka çalışmalarını okumak, kullanabileceğiniz yeni fikirler ve SEO doğru olana kadar denemeye devam etmeniz için ilham almanın harika bir yoludur.

8. Adım: SEO Uzmanlığınızı gösterin

Bir şeyi öğrenmenin en iyi yollarından birinin, onu başkalarına anlatmaya çalışmak olduğunu söylüyorlar. Bu SEO için de geçerlidir.

SEO hakkında yazmaya başladığımda bir çok şey öğrendim ve SEO becerilerimi önemli ölçüde geliştirdim.

Benim önerim, bir SEO blog'u veya kişisel bir blog başlatmak ve SEO deneyimlerinizi diğer insanlarla paylaşmaktır.

Zamanla, bilgi paylaşımının SEO hakkında yeni şeyler öğrenmek için harika bir yol olduğunu ve aynı zamanda son derece faydalı bir deneyim olan diğer insanlara yardımcı olduğunu göreceksiniz.

9. Adım: Sabırlı Olun

SEO hakkında konuşmanın ve “sabır” kelimesinden bahsetmenin bir yolu yoktur. SEO çalışmak için zaman alır ve çok yakında sonuçlara acele etmemelisiniz.

SEO, trafiğinizi artırmanın en hızlı yolu değildir. Hemen sonuç almak istiyorsanız, PPC kampanyalarını deneyin. SEO size yıllarca 7/24 organik trafik sağlayacak sağlam bir temel oluşturarak uzun vadeli sürdürülebilir bir iş yaratmakla ilgilidir.

Web sitenizde SEO ile ilgili herhangi bir değişiklik yapmadan önce, değişikliklerden önce sıralamalarınızı ve trafiğinizi (bir süre için) not etmeli ve değişiklikten sonra aynı süre (süre açısından) ile karşılaştırmalısınız.

10. Adım: SEO Uzmanlarının ipuçlarını takip edin

Son fakat en az değil, bir SEO uzmanı olma yolunda, bir takım zorluklarla karşılaşacaksınız. Hayal kırıklığına uğramış, hayal kırıklığına uğramış ve pes etmeye hazır olduğunuz zamanlar olacaktır.

Endişelenme, bu normal bir durum. Diğer insanların hikayelerini okursanız, bunların hiçbirinin bugün oldukları gibi olamayacağını anlayacaksınız çünkü şanslılar. Bu, sıkı çalışmaların ve SEO hakkında sonsuz test ve okuma saatinin sonucudur.

Aşağıdaki liste, ilham almak ve SEO'nun nasıl uygulanabileceğini anlamak için kesinlikle takip etmeniz gereken 5 SEO uzmanını içerir. Tüm 5 milyonlarca işletme kurmayı başardı ve bunu SEO'yu doğru kullanmayı bildikleri için yapmayı başardılar

Hikayelerini okuyun ve SEO uygulamalarını analiz etmek için biraz zaman harcayın. Bazen 'geleneksel' SEO'lardan farklı şeyler yaptığını ve bunun başarısızlıktan korkmadan yeni şeyler denemek ve SEO ile deneme yapmak için güven ve uzmanlığa sahip olduklarını görebilirsiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle