GNS Network

Iphone 7 Instagram Hatası


Yeni bir bellenim güncellemesi uygulandıktan sonra bazı uygulamalar çökebilir veya biraz titreyebilir. Bazı iPhone 7 Plus sahiplerine, ilgili cihazlarına en son iOS sürümünü yükledikten sonra olan şey muhtemelen budur. Transpiring sorunu arasında, yeni iOS güncelleme kurulumundan sonra aniden çökmesini, yüklenmemesini veya hiç çalışmamasını sağlayan Instagram uygulamasında bulunuyor. İPhone'unuzda bu tür güncelleme sonrası sorunla nasıl başa çıkacağınıza dair bazı girişler vermek için, denemeniz için önerilen birkaç geçici çözümü ve potansiyel çözümleri haritaladım. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Kilitlenmeye devam eden Instagram ile iPhone 7 Plus'ta nasıl sorun giderilir

Yazılım sorunlarını gidermeden ve altta yatan nedenden çıkarmadan önce, iPhone 7 Plus'ınızın İnternet erişiminin istikrarlı olduğundan emin olun ve kontrol edin. Instagram gibi çevrimiçi uygulamalar, amaçlandığı gibi çalışması için güçlü ve istikrarlı bir İnternet bağlantısı gerektirir. Şu anda iPhone 7 Plus'ınızda ağ bağlantısı sorunları yaşıyorsanız, büyük olasılıkla sorunun temel nedeni budur ve bu nedenle önceden çözülmesi gerekir. İnternet bağlantısı iyiyse, ancak Instagram'ınız hala amaçlandığı gibi çalışmıyorsa, bu sefer cihazınızı bu sonraki adımlarla sorun gidermeye başlayabilirsiniz.

İlk çözüm: iPhone 7 Plus'ınızdaki Instagram ve arka plan uygulamalarını temizleyin.

Uygulamalar, güncelleme hataları da dahil olmak üzere bazı faktörler tarafından tetiklendiğinde hile yapabilir veya harekete geçebilir. Bunun, iPhone'unuzda Instagram uygulamasını yanlış davranmasını tetikleyen şey olmadığından emin olmak için uygulamanın temizlenmesi yardımcı olabilir. Uygulamayı temizlemek veya kapatmaya zorlamak, uygulamada sorunlara yol açmış olabilecek hataları ve aksaklıkları siler ve beklediğiniz gibi çalışmasını engeller. İşte böyle yapılır:

 • Son kullandığınız ancak kapatılmadığınız uygulamaların önizlemelerini içeren uygulama değiştiriciyi başlatmak için Ana Ekran düğmesine iki kez hızlıca basın .
 • Temizlemek için Instagram uygulaması önizlemesinde hızlıca yukarı kaydırın .
 • Diğer arka plan uygulamalarını temizlemek için Instagram uygulamasıyla yaptığınız gibi tek tek uygulamaları hızlıca kaydırın.

İPhone 7 Plus'ınızdaki Instagram ve arka plan uygulamalarını temizledikten sonra, yumuşak bir sıfırlama yapın veya cihazınızı aşağıdaki adımlarla yeniden başlatın:

 • Kapatmak İçin Kaydır komutu görünene kadar Güç düğmesine birkaç saniye basın .
 • Cihazınızı tamamen kapatmak için kaydırıcıyı sağa sürükleyin.
 • 30 saniye sonra , iPhone'unuzu açmak için Güç düğmesini basılı tutun .

Cihazınızın önyüklemeyi bitirmesine izin verin ve ardından sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için Instagram uygulamasını başlatmayı tekrar deneyin. Uygulama hala kilitleniyorsa veya düzgün yüklenmiyorsa, sonraki yönteme geçin.

İkinci çözüm: iPhone 7 Plus'ınızdaki uygulamaları boşaltın.

Uygulama kilitlenmeleri bellek sorunlarına da bağlanabilir. Yeni güncellemenin, telefonunuzun kullanılabilir depolama alanının geri kalan kısmını tüketmesi mümkündür ve bu nedenle cihazınız performans sorunları veya bellekle ilgili belirtiler göstermeye başlamaktadır. Böyle bir durumda, boşaltma uygulamaları yardımcı olabilir. İOS 11 ile, gerektiğinde iPhone'unuzun dahili depolama alanından hızla yer açabilirsiniz. Tek yapmanız gereken 7 Plus'ınızdaki Kullanılmayan Uygulamaları Boşalt özelliğini şu adımlarla etkinleştirmektir:

 • Ana ekrandan Ayarlar'a gidin .
 • Aşağı kaydırın ve iTunes ve App Store'a dokunun .
 • Tekrar aşağı kaydırın ve Kullanılmayan Uygulamaları Boşalt'ı kapatmak veya açmak için dokunun .

Gerekirse, açmak Boşaltma Kullanılmayan Apps otomatik uygulamalar için tüm belgeleri ve verileri silmeden kullanılmayan uygulamaları kaldırmak.

Üçüncü çözüm: Varsa Instagram'ı ve diğer uygulamaları güncelleyin.

Cihazınızdaki yeni platform değişikliklerini takip edebilmesi için Instagram uygulamanızın da güncellenmesi gerekebilir. İPhone'unuzu güncellemeleri otomatik olarak yükleyecek şekilde yapılandırmadıkça, cihazınıza indirip yüklemek için uygulama güncellemelerini manuel olarak tetiklemeniz gerekir. Instagram uygulaması da dahil olmak üzere bekleyen uygulama güncellemelerini kontrol etmek için App Store'a gidin ve uygulamaları güncellemek için talimatların geri kalanını izleyin:

 • Ana ekrandan App Store simgesine dokunun .
 • Gönderen App Store ana ekranında, dokunun Güncellemeler sağ alt tarafındaki. Bekleyen güncellemelere sahip uygulamaların bir listesi ekranda görünür.
 • Listeden Instagram'ı bulun ve yanındaki Güncelle düğmesine dokunun . Bunu yaptığınızda Instagram uygulaması için bekleyen güncelleme yüklenir.
 • Birden çok uygulama güncellemesi görürseniz, bunun yerine tüm uygulamaları aynı anda güncelleyebilirsiniz. Ekranın sağ üst tarafındaki Tümünü Güncelle düğmesine dokunmanız yeterlidir.

Tüm uygulamaların güncellenmesi tamamlandığında, sistemi yenilemek ve dahili belleği bozuk önbellek dosyalarından ve verilerden temizlemek için iPhone'unuzu yeniden başlatın. Ardından, bu sefer zaten kararlı olup olmadığını öğrenmek için Instagram'ı başlatın. Değilse, bir sonraki uygulanabilir çözümü deneyin.

Dördüncü çözüm: iPhone 7 Plus'ınızdaki tüm ayarları sıfırlayın.

Yeni güncellemenin mevcut ayarlarınızı geçersiz kılması ve sonunda bazı işlevleri ve / veya uygulamaları bozması mümkündür. Bu durumda, ayar değişikliklerini geri almanız gerekir. Ancak hangi ayarların değiştirileceğini bulmak yorucu bir görev olabilir, çünkü güncelleme tarafından hangi seçeneklerin tam olarak değiştirildiğini tam olarak bilmiyorsunuzdur. Çözünürlük olarak, varsayılan değerleri ve seçenekleri geri yüklemek için iPhone'unuzdaki tüm ayarları sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlamadan sonra, gerekli özellikleri ve seçenekleri ayrı ayrı ve buna göre yapılandırabilirsiniz. İşte böyle yapılır:

 • Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun .
 • Tap Genel .
 • Sıfırla'ya gidin ve dokunun .
 • Verilen seçeneklerden Tüm ayarları sıfırla'yı seçin .
 • İstenirse, devam etmek için cihazınızın şifresini girin.
 • Ardından ayarları sıfırlamayı onaylamak için dokunun.

Sıfırlama işlemi tamamlandığında iPhone'unuzu yeniden başlatın ve ardından cihazınızda tekrar kullanmak için Wi-Fi, hücresel veri, Bluetooth ve diğer hizmetler gibi gerekli özellikleri etkinleştirin. Deneyin ve bunun Instagram uygulamanızı düzeltip düzeltmediğini görün.

Beşinci çözüm: Instagram'ı silin ve uygulamanın en son sürümünü yeniden yükleyin.

Son hendek çözümünüz olarak Instagram uygulamasını iPhone 7 Plus'ınızdan silin ve ardından uygulamayı, tercihen cihazınızın mevcut iOS sürümüyle uyumlu en son Instagram sürümü uygulamasını yeniden yükleyin. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Ana ekrandan herhangi bir uygulama simgesine uzun dokunun.
 • Simgeler kıpırdanmaya başladığında , uygulamayı kaldırmak için Instagram simgesinin köşesindeki X işaretine dokunun .
 • İstenirse, Sil'e dokunarak işlemi onaylayın .

Uygulamayı sildikten sonra, iPhone'unuzu yeniden başlatın ve ardından Instagram uygulamasını cihazınızda aramak, indirmek ve yüklemek için App Store'a gidin . Bunu yapmak için:

 • App Store'u açın .
 • Üzerinde iken App Store ana ekrana dokunun Arama simgesine (büyüteç).
 • Gidin Arama sekmesine ve sonra yazın iPhone için Instagram uygulamasını veya Instagram arama çubuğuna.
 • Arama sonuçlarından Instagram uygulamasını bulun ve seçin .
 • Uygulamayı indirmek için Al ve Yükle'ye dokunun . Uygulama indirme ve yüklemesini yetkilendirmek ve onaylamak için Apple Kimliği şifrenizi girmeniz gerekebilir.

Daha karmaşık bir sistem hatası veya terminal hatası yoksa, uygulama o zamana kadar düzgün çalışıyor olmalıdır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle