GNS Network

SEO yazılım nedir


Özellikle yeni başlıyorsanız, SEO optimizasyonuna hakim olmak zor olabilir. Neyse ki, en iyi SEO araçlarını bulmak kolaydır, hepsini bu listede derledik. En iyi SEO yazılımının ne olduğunu ve anahtar kelime izleme araçlarının SEO uzmanlarını etkilediğini öğrenmek için 30'un üzerinde SEO uzmanına ulaştık . Tüm bu araçları denemenize gerek yok, sadece mağazanızın ihtiyaçları için hangisinin en iyi olduğunu bulmanız gerekiyor.

Ahrefs: SEO Anahtar Kelime Aracı


Ahrefs çevrimiçi en çok tavsiye edilen SEO araçlarından biridir. En büyük web sitesi tarayıcıları söz konusu olduğunda Google için sadece ikinci. SEO uzmanları, Ahref'in Site Denetimi özelliğinden yeterince iyi yararlanamıyor. Araç, web sitenizin hangi bölümlerinin en iyi sıralamanıza yardımcı olacak iyileştirmeler gerektirdiğini vurgular. Bir itibaren rakip analizi perspektifinden, büyük olasılıkla kendi markası için bir başlangıç noktası olarak bunları kullanmak için rakibinizin geri belirlemek için Ahrefs kullanacağız. Ayrıca bu SEO aracını niş içindeki içeriğe en çok bağlı olanı bulmak için de kullanabilirsiniz .

Google Arama Konsolu: En İyi SEO Aracı


Bir web sitesi olan herkese ücretsiz olarak sunulan Google Search Console , web sitenizin Google SERP'deki varlığını izlemenize ve raporlamanıza olanak tanır. Tek yapmanız gereken, web sitenize bir kod ekleyerek veya Google Analytics'ten geçerek web sitenizi doğrulamaktır ve site haritanızı dizine ekleme için gönderebilirsiniz. Google'ın arama sonuçlarında görünmesi için bir Search Console hesabına ihtiyacınız olmasa da, neyin dizine eklendiğini ve web sitenizin bu hesapla nasıl temsil edildiğini kontrol edebilirsiniz. Bir SEO denetleyicisi aracı olarak Search Console, Google'ın ve kullanıcılarının web sitenizi nasıl görüntülediklerini anlamanıza yardımcı olabilir ve Google arama sonuçlarında daha iyi performans için optimize etmenize olanak tanır.

SEMRush: Pazarlama SEO Araçları


SEMRush gibi SEO araçlarının pazarlanması , SEO topluluğunda hayranların favorisi olma eğilimindedir. Uzmanlar, sıralamanızı ve bunlarda yaptığınız değişiklikleri ve yeni sıralama fırsatlarını kolayca değerlendirmenizi çok seviyor. Bu SEO aracının en popüler özelliklerinden biri, rakiplerinizi web sitenizi kolayca karşılaştırmanızı sağlayan Domain Vs Domain analizidir. Web sitenizin arama verilerini, trafiğini ve hatta rakiplerinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak analiz raporları arıyorsanız, anahtar kelimeleri ve alanları karşılaştırabilirsiniz. Sayfa İçi SEO Denetleyicisi aracı, sıralamalarınızı kolayca izlemenize ve web sitenizin performansını nasıl artıracağınıza ilişkin bazı öneriler bulmanıza olanak tanır.

KWFinder: SEO Anahtar Kelime Aracı


KWFinder gibi bir SEO Anahtar Kelime Aracı , daha düşük bir rekabet seviyesine sahip uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulmanıza yardımcı olur. Uzmanlar bu SEO aracını en iyi anahtar kelimeleri bulmak ve geri bağlantılarda ve SERP'de (Arama Motoru Sonuçları Sayfası) analiz raporları çalıştırmak için kullanırlar. Sıra Takibi aracı, geliştirmenizi tek bir anahtar metriğe göre izlerken sıralamanızı kolayca belirlemenize yardımcı olur. Ayrıca, bu yeterli değilse, web sitenizi daha da üst sıralara koymanıza yardımcı olacak bir ton yeni anahtar kelime fikri alırsınız.

Moz: SEO Yazılımı


SEO Yazılımı Moz, uzmanların kullandığı en iyi SEO araçlarından biri olarak ortaya çıkmaya devam etti. Bazıları, Google'ın düzenli algoritma değişikliklerine rağmen Moz'un her zaman nasıl güncel olduğunu merak etti . Diğerleri sohbet portalları hakkında övgüler aldı, çünkü her sorulan soruya her zaman anlayışlı bir yanıt almalarını sağladı. Anahtar kelime önerileri veya site taraması arıyorsanız, Moz tam hizmet veren bir güç merkezidir. Web sitenizin nasıl performans gösterdiğinin yanı sıra sitenizi nasıl geliştireceğiniz konusunda da harika bilgiler edinebilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir sayfaya göz atarken mağazanızın metriklerini görmenizi sağlayan ücretsiz olarak indirebileceğiniz ücretsiz bir MozBar araç çubuğuna da sahiptir . SEO hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız , yıllık konferansları olan MozCon'a da göz atmalısınız .

Ubersuggest: Anahtar Kelime İzleme Aracı


Neil Patel tarafından geliştirilen Ubersuggest , anahtar kelimeleri ve bunların arkasındaki arama amacını onlar için en üst sıradaki SERP'leri belirterek tanımlamanıza yardımcı olan bir anahtar kelime bulma aracıdır. Kısa kuyruktan uzun öbeklere kadar, bu ücretsiz harika anahtar kelime aracından yüzlerce öneriyle web sitenizde kullanmak için doğru terimleri bulabilirsiniz. Raporlarına ekledikleri metrikler, anahtar kelime hacmi, rekabet, TBM ve mevsimsel eğilimlerdir. Hem organik, SEO hem de ücretli, PPC ekipleri için harika bir araç, bir anahtar kelimenin hedeflemeye değer olup olmadığını ve ne kadar rekabetçi olduğunu belirlemeye yardımcı olabilir.

Answer The Public: Ücretsiz SEO Araçları


Answer The Public gibi ücretsiz SEO araçları , e-ticaret blogunuz için yazacağınız konuları kolayca bulmanızı sağlar . Geçmişte bu aracı, daha iyi bir çevrimiçi sıralama için belirli anahtar kelimeler etrafında içerik oluşturmak amacıyla kullandım. 'Fitness' nişinde olduğunuzu varsayalım. Fitness, yoga, koşu, crossfit, egzersiz gibi anahtar kelimeler için içerik oluşturmak ve tüm spektrumu kapsamak için bu ücretsiz SEO aracını kullanabilirsiniz. Öne çıkan snippet fırsatlarını bulmak için harika. Sizin için içerik oluşturmak üzere bir serbest çalışan kiraladığınızı varsayalım, tek yapmanız gereken bu listeyi indirmek ve onlara göndermek. Ve yeni web siteleri için SEO konuları bulmak için en etkili yollardan biri haline getirmek için çaba sadece beş dakika sürecekti.

SpyFu: Ücretsiz SEO Araçları


İken SpyFu inanılmaz prim sürümü var, bizim uzmanların birçoğu serbest özellikleri çok övdü. Yeni başlıyorsanız, başarılı olmaya başladığınızda ücretli özelliklere kolayca geçebilirsiniz. Bir anahtar kelimenin her ay kaç defa aranacağını kolayca görebilir ve bu anahtar kelime için sıralama zorluğunu kolayca belirleyebilirsiniz. Ayrıca, hangi anahtar kelimeleri kullandıklarını belirlemek için rakipleriniz üzerinde biraz araştırma yapabilirsiniz. Kaç tane organik anahtar kelimeye sahip olduklarını, aylık kaç tıklama aldıklarını, ücretli ve organik rakiplerinin kimler olduğunu, Google Adwords'te oluşturdukları reklamları ve daha fazlasını kolayca görmek için rakiplerinizin veya kendi web sitenizde arama yapabilirsiniz . Piyasadaki en ayrıntılı SEO analiz araçlarından biridir.

Woorank: SEO Sıralama Aracı

En iyi SEO analiz aracı olarak Woorank , pazarlama verilerinizi izlemek ve raporlamak için ücretsiz ve ücretli seçenekler sunar. Hangi anahtar kelimeleri hedeflediklerini keşfetmek için rakiplerinizi ekleyebilir, böylece kendi anahtar kelimelerinizle çakışabilirsiniz. Sektörünüzü gerçekten anlamak ve kullanıcılar için mümkün olan en iyi şekilde optimize etmek için anahtar kelimelerin zaman içinde nasıl performans gösterdiğini raporlamayı deneyin. Ve en önemlisi , bu araçlar yinelenen içeriği, kesinti sürelerini ve güvenlik sorunlarını tanımlayabildiğinden ve bunların nasıl düzeltileceğine dair yönergeler sağlayabildiğinden , web sitenizin teknik ve içerik açısından eksik olduğu şeyleri anlayın .

Majestic: Pazarlama SEO Araçları


Majestic uzmanlara göre en iyi pazarlama SEO araçlarından biridir. En büyük milyon web sitesinin sıralamasını görmenizi sağlayan The Majestic Million gibi sayısız kullanışlı özelliğe sahiptir . Web siteniz kesildi mi? Sitesi Explorer özelliği kolayca online mağazanın genel bir bakış ve sahip geri sayısını görmenizi sağlar. Ayrıca site karşılaştırmaları ve rütbe izleme özelliklerine sahip iken sıralaması için en iyi anahtar kelimeleri bulmak için izin veren bir SEO anahtar kelime aracı olarak çalışır.

Google Arama Trendleri: SEO Denetleyicisi Aracı


Google Arama Trendleri yıllardır kullanılmaktadır ancak yeterince kullanılmamaktadır. Sadece bir anahtar kelimeyle ilgili bilgi vermekle kalmaz, aynı zamanda bir işin büyümesinin herhangi bir aşamasında paha biçilemez olabilecek konuyla ilgili trendler hakkında harika bilgiler sunar . Herhangi bir ülkedeki anahtar kelimeleri arayın ve ilgi alanına bağlı olarak en çok yapılan sorgular, yükselen sorgular, zaman içindeki ilgi ve coğrafi konumlar gibi bilgileri alın. Hangi SEO anahtar kelimeleri sizin için olanlardan emin değilseniz, bu kullanmak için en iyi SEO aracıdır.

SEOQuake: Ücretsiz SEO Araçları


SEOQuake en iyi ücretsiz SEO araçlarından biri olarak kabul edilir. Bu Chrome uzantısı, sayfa içi site denetimleri gerçekleştiren, hem iç hem de dış bağlantılarınızı değerlendiren ve ayrıca rakiplerinize karşı nasıl performans gösterdiğinizi belirlemenize yardımcı olacak web sitesi karşılaştırmaları yapan bir SEO denetleyici aracı olarak işlev görür. Bu SEO analiz aracının diğer özellikleri arasında anahtar kelime yoğunluğu, okunması kolay bir SEO panosu ve ekibinizdeki önemli kişilere kolayca indirip veri göndermenizi sağlayan bir dışa aktarma özelliği gibi anahtar kelime analizi yer alır.

Siteliner: SEO Analiz Aracı


Siteliner , web sitenizde yinelenen içerik bulmanıza yardımcı olan bir SEO kontrol aracıdır. Yinelenen içerik nedir? Diğer web siteleriyle aynı içerik. Google da web sitelerini cezalandırıyor. Bunun gibi SEO araçlarıyla, yinelenen içerik, bozuk bağlantılar, ortalama sayfa boyutu ve hızı, sayfa başına dahili bağlantı sayısı ve daha fazlasını bulmak için tüm web sitenizi tarayabilirsiniz. Ayrıca, nerede durduğunuzu daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için web sitenizi bu araçla kontrol edilen ortalama web siteleriyle karşılaştırır.

Fat Rank: SEO Araçları


Fat Rank gibi SEO Chrome uzantıları , web sitenizin performansını kolayca analiz etmenizi sağlar. Bu SEO anahtar kelime aracı, anahtar kelimelerinizin sıralamasını bilmenizi sağlar. Optimize ettiğiniz her bir anahtar kelime için sayfa başına sıralamanızın ne olduğunu bulmak için aramanıza anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz. En iyi 100 sonuç için sıralama yapmazsanız, o anahtar kelime için sıralama yapmadığınızı gösterir. Bu bilgiler, gerektiğinde ayarlamalar yapabilmeniz için çevrimiçi mağazanızı bu anahtar kelime için daha iyi optimize etmenizi sağlar .

Keywords Everywhere: SEO Anahtar Kelime Aracı


Anahtar Kelimeler Her Yer , Google Analytics , Arama Konsolu, Google Eğilimler ve daha fazlası gibi çeşitli SEO araçlarından veri toplayarak sıralanacak en iyi anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olan başka bir harika SEO Chrome uzantısıdır  . Web siteniz için en iyi anahtar kelimeleri belirleme sürecini basitleştirmek için ücretsiz SEO araçlarının bir kombinasyonunu kullanırlar. Bu nedenle, her gün birkaç web sitesinden geçmek yerine, her gün büyük miktarda zaman kazanmak için bu aracı kullanabilirsiniz.

Screaming Frog: Online SEO Araçlar


Screaming Frog , uzmanlar tarafından çevrimiçi olarak en iyi SEO araçlarından biri olarak kabul edilir. Onlar bu aracı site denetimleri gerçekleştirmek için süper hızlı bir şekilde web sitenizi analiz ettirerek ne kadar zaman tasarrufu seviyorum. Aslında, konuştuğumuz her kişi, içgörü alabileceğiniz hızın, çevrimiçi SEO araçlarının çoğundan daha hızlı olduğunu söyledi. Bu araç ayrıca yinelenen içerik, düzeltilecek hatalar, hatalı yönlendirmeler ve bağlantı oluşturma için iyileştirme alanları hakkında sizi bilgilendirir. SEO Spider aracı en iyi SEO uzmanları tarafından en iyi özellik olarak kabul edildi.

CORA: Gelişmiş SEO Araçları


Daha gelişmiş bir SEO aracı arıyorsanız, CORA'ya göz atmak isteyebilirsiniz . Gelişmiş bir SEO site denetimi arıyorsanız, ucuz değiller ama aldıkları kadar kapsamlılar. Orta ila büyük ölçekli bir işletme iseniz, bu muhtemelen web siteniz için zayıflık ve fırsat alanlarını daha iyi anlamak için kullanacağınız SEO aracı türüdür.

Serpstat: Hepsi bir arada SEO platformu


Serpstat , SEO, PPC ve içerik pazarlama hedefleri için bir büyüme hackleme platformudur. SEO görevlerini çözmek, rakipleri analiz etmek ve ekibinizi yönetmek için uygun fiyatlı bir hepsi bir arada araç arıyorsanız, Serpstat mükemmel bir seçim olacaktır. Dünyadaki tüm Google bölgeleri için anahtar kelime ve rakip analiz verileri topladığı için birçok uzman araca geçiyor. Ayrıca, Serpstat benzersiz özellikleriyle bilinir. En popüler olanı, rakiplerinizin ilk 10 arama sonuçlarında sıraladıkları ve siz olmadığınız anahtar kelimeleri tanımlayan Eksik Anahtar Kelimeler özelliğidir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle