GNS Network

Corona Virusünün Arama Pazarlamasına Etkisi


İnsan yaşamı, koronavirüs konusuyla ilgili en büyük endişe kaynağıdır. Yine de ekonomik olanlar da dahil olmak üzere etkilerini dikkate almak ihtiyatlı. Etkinin derinliğini tahmin etmek zor olsa da, mevcut eğilimler devam ederse dalgalanma etkisi olabileceğine dair işaretler vardır.

Evden Alışveriş Yapmak Trend

Wuhan, terk edilmiş sokakları gösteren videolar yayınladı. Etkilenen diğer şehirler de benzer şekilde ürkütücü bir şekilde terk edilmiş durumda.

Salgın kötüleşirse, daha fazla satın almayı çevrimiçi değiştireceği öne sürüldü. Bunun nedeni, daha fazla insanın evlerini alışverişe bırakmak konusunda isteksiz olmalarıdır.

Konferans İptalleri

Konferanslar etkinliklerini iptal etmeye başlıyor. Rakuten Advertising, 1 Nisan 2020'de yapılması planlanan DealMaker Londra etkinliğini iptal etti.

Google, San Francisco'daki 6 Nisan 2020 CloudNext konferansını iptal etti ve bunun yerine akış gerçekleştirmeye karar verdi ve Mart ayında yapılması planlanan bir Las Vegas etkinliğini iptal etti.

Coronavirus'un SEO Danışmanlığı Üzerindeki Etkisi

Arama pazarlama topluluğu SEO arama motorlarında bir numara sıralama hakkında olmak eğilimindedir. Ancak sıralama son değildir, sadece araçlardır. Sıralama hedefi satıştır.
Birincilik, satış yoksa hiçbir şey ifade etmez ve 2008'deki durgunlukta olan şey budur, satışlar çok çeşitli sektörlerde çökmüştür.

Bu, arama pazarlamasını etkiledi çünkü müşteriler artık danışmanlık için ödeme yapamayacakları için ayrıldı.

Bazı endüstriler kazanmayı sürdürdü. Yine de, birçoğunun, gelirleri durgunluk nedeniyle düştüğü uzun vadeli müşterilere asılmak için ücret indirimi gerektiğini hatırlıyorum.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle