GNS Network

Sitemi Tekrarlı Olarak Aramak ve Tıklamak Sıralamayı Artırır mı


Kendi sitenize tıklamak bir sıralama faktörü olsaydı, her büyük anahtar kelime için en iyi noktalar, insanları sitelerini tıklamaları için işe alan kaynaklara sahip siteler tarafından doldurulur.

Ne yazık ki, Amazon Mekanik Türk ve Fiverr'i sitelerine tıklamak için bir halk ordusu kiralamak için tarayan bazı insanlar olduğunu biliyorum.

SEO amaçları iddia edilen sitelerde tıklamaları simüle etmek için gelişmiş IP kimlik sahtekarlığı mekanizmaları oluşturan başkaları da vardır.

Şüphesiz, tek başına tıklamaların bir sıralama faktörü olmadığını söyleyeceğim. Aslında, bildiğimiz kadarıyla, hiçbir tıklama davranışına dayanan hiçbir sıralama faktörü yoktur.

Eski Bilgilere, SEO Mitlerine ve Yassı Yalanlara Dikkat Edin


SEO'da etkili olabilmek için sezgiye sahip olmalısınız. Açıkçası, neyin etkili olduğunu anlamanın en iyi yolu, şeyleri kendiniz test etmektir - ancak bu her zaman mümkün değildir.

Test her durum için pratik değildir. Bununla birlikte, bilginin özgürce paylaşıldığı bir sektörde çalışmak için son derece kutsanmış durumdayız.

Ancak en iyi niyete sahip olanlar bile, biraz abartılı, pratik olmayan veya alakasız veya hatta yanıltıcı ipuçları ve püf noktalarını paylaşabilir .

Ve elbette, SEO sürekli değişiyor, bu yüzden birkaç yıl önce işe yarayan şey bugün işe yaramayabilir. Okuduğunuz bilgilerin kaç yaşında olduğunu bilmek önemlidir.

Akademideki arkadaşımızın aksine, SEO bilgileri için bir hakem değerlendirmesi yoktur. SEO bilgilerinin doğruluğu, uygunluğu ve uygulanabilirliği ile ilgili en iyi muhakememizi kullanmalıyız.

SEO'yu uzun zamandır yapıyorsanız ve arama motorlarının nerede olduğunu ve geçmişteki şeylerle nasıl başa çıktıklarını gördüyseniz yardımcı olur.

Burada sihirli yöntem yok


Gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, muhtemelen doğrudur. Birçok SEO uzmanı kutsal kâseyi arıyorlar - onları SERP'lerin tepesine koyan bir teknik.

Var olmadığını söylemek için buradayım. Ve ayrıca size sıralama sıkıntılarınıza bir çözüm sunan herkese karşı dikkatli olmanızı söyleyeceğim.

Geçmişte Google'ın “bebek algoritmaları” hakkında yazmıştım . Bir site için işe yarayan başka bir site için çalışmayabilir.

Bir anahtar kelime öbeği için hangi sitenin sıralandığını belirleyen milyonlarca değişken olmasa bile, binlerce kelime vardır. Birkaç yıl önce okuduğunuz bir blogdan bir kolu itmek, sitenizi SERP'lerde nadiren yukarı taşır.

Google gibi düşünün


SEO bilgilerini değerlendirirken, Google gibi düşünmeyi ve düşünmeyi yararlı buldum. Bir site veya içerik oluştururken amacım Googlebot yerine sitemin kullanıcısı için değer yaratmak.

Ancak insanların sitemi bulmasını istiyorsam Google gibi düşünmem gerekiyor. Bu, daha fazla web yöneticisi kullanmaya başladığında potansiyel bir sıralama tekniğinin nasıl ölçekleneceğine bakmak anlamına gelir.

Örneğin, site sahiplerini sitelerinin hızını artırmaya teşvik etmek mantıklıdır. Daha hızlı siteler hem bot hem de kullanıcı için daha iyi bir deneyimdir.

Ancak Google, siteleri yalnızca yapılan tıklama sayısına göre sıralamaya başlasaydı, kullanıcıların kendi adları için sıralamayı hak etmeyen sitelere yapılan tıklamaları değiştirmeye çalışmasını isterdik.

Bu herkes için kötü bir deneyim olurdu ve sonuçta Mountain View'deki arkadaşlarımız için kıyameti büyüledi.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle