GNS Network

SEO Programı Nedir

SEO Programı Nedir

Arama motoru optimizasyonu veya SEO, organik arama sonuçlarındaki sıralamanızı iyileştirmeyi amaçlayan ve herhangi bir pazarlamacının çevrimiçi pazarlama stratejileri için hayati bir bileşen olan bir stratejidir. Ancak doğru anahtar kelimeleri hedefleyen araştırma ve organizasyon sıkıcı ve yavaştır ve hatalara meyillidir. SEO yazılımına girin.

SEO yazılım çözümleri sizi sıkıcı anahtar kelime araştırmalarından ve daha hızlı ve daha doğru sonuçlarla kurtarır. Gerçek zamanlı olarak anahtar kelime sıralaması, yatırım getirisi önceliklendirme ve anahtar kelime yoğunluğu gibi zengin bilgiler sunarlar. Sonuç olarak, seçtiğiniz anahtar kelimeler etrafında içerik pazarlama stratejileri gibi üst düzey planlamaya daha fazla odaklanabilirsiniz.

SEO yazılımı örnekleri

SEO yazılımı örnekleri

Farklı amaçlar için farklı SEO araçları kullanılmaktadır. Mevcut durumu anlamanıza yardımcı olmak için burada birkaç SEO yazılımı örneği verilmiştir.

MOZ Pro . En iyi SEO yazılımının tanımıdır. Aynı anda içerik pazarlaması, SEO ve bağlantı analizi için bir uygulama olan bu çözüm, anahtar kelime yapınızı iyileştirmenize yardımcı olan standart ve gelişmiş araştırmalara sahiptir. Uygulama, gelen bağlantılar hakkında ayrıntılı veriler sağlar ve site içi sorunları izler ve genel olarak SEO puanınızı iyileştirir.

SEMrush . Ücretsiz ve ücretli bir plana sahip bir anahtar kelime analiz uygulaması. Ücretli plan, rakibinizin sıralandığı anahtar kelimeleri ve açılış sayfalarını görmenizi sağlar. Ayrıca, her bir anahtar kelimenin değerini değerlendirmenize yardımcı olur ve PPC teklifleriniz için en iyi yolları seçmenize yardımcı olur.

Raven Araçları . SEO, PPC kampanyaları ve sosyal medya katılımını yönetmenize yardımcı olur. Diğerlerinin yanı sıra arama motoru eğilimlerini izler, anahtar kelime araştırması ve analizi yapar ve bağlantı oluşturmayı yönetir. Aynı şekilde uygulama, SEO ölçümlerinize derinlemesine bakmak için pazarlama raporları oluşturur.

AgencyAnalytics . Ajanslara uygun bir SEO raporlama uygulaması. Mobil uygulamalar, çoklu üçüncü taraf analizleri, sosyal analizler ve geri bağlantı izleme özelliklerini içerir. Araç, SEO denetimi ve çevrimiçi kampanyalar için PPC anahtar kelime araştırması için mükemmeldir.

Serpstat . Pazarlama ve arama analizi, içerik pazarlaması ve PPC kampanyaları için tasarlanmış daha kapsamlı SEO çözümlerinden biridir. Ayrıca, belirli anahtar kelimelerde en iyi 100 arama sonucu için alanların pazar payını keşfetmenize yardımcı olur.

Netpeak Örümcek . Web sitesinin görünürlüğünü engelleyen SEO sorunlarını tespit eden bir web sitesi tarayıcısı. Uygulama, bir arama motoru robotu gibi davranır ve sitenin web'deki önemini etkileyen SEO problemlerinin olmamasını sağlamak için sayfalar ve öznitelikleri arasında tarar.

SEO yazılımının faydaları

SEO yazılımının faydaları

Neden SEO yazılımı kullanmalı? SEO yazılımının pek çok faydası vardır ve bunlar en önemlileri:

Daha fazla trafik, daha fazla kâr. Daha fazla trafik, daha fazla potansiyel müşteriye ve nihayetinde daha fazla kar anlamına gelir. SEO, bir e-ticaret web siteniz olmasa bile pazarlama stratejinizde artık bir zorunluluktur. SEO çabalarınız ne kadar verimli olursa, sizin için daha yüksek arama sıralamalarına yol açma olasılığı o kadar yüksektir. Bu sadece doğrudan satış için değil, aynı zamanda bir müşterinin ürün araştırması sırasında çevrimiçi olarak bulunmasıyla da iyiye işarettir.

Hedeflenen anahtar kelimeler. SEO yazılım çözümleri, anahtar kelimeleri alaka düzeyi, değer, rekabet ve diğer ölçütlere göre karıştırabilir ve eşleştirebilir. Nişinizde pek kullanılmayan ancak işletme için karlı olabilecek uzun kuyruklu anahtar kelime kümelerini keşfetmenize izin verir. En gelişmiş çözümler, arama sorgularında milyarlarca benzersiz anahtar kelimeleri bir araya getirebilir.

Anahtar kelime araştırma süresinden tasarruf edin. Anahtar kelimeleri tek tek aramak gibi zahmetli ve zaman alıcı görev, anahtar kelimeleri toplu olarak arayan otomatik bir işlemle değiştirilir. Saatler süren çalışma artık dakikalar içinde yapılıyor, mesela işinizin diğer önemli yönleri için zaman kazanıyor, mesela içerik stratejilerini planlamak ve sonuçları analiz etmek.

Organize anahtar kelimeler. İlgili anahtar kelimeler de otomatik olarak gruplanır ve alaka düzeyi, değer veya başka herhangi bir ölçüme göre kategorilere ayrılır. Yalnızca bir anahtar kelime listesine sahip olmak yerine, yüksek değerli grubu ikincil gruba göre sıralamanın kolay olduğu yapılandırılmış bir listeniz vardır. Bu, organik arama kampanyalarınızı, ister tam ölçekli bir strateji ister bir rakibin kalesinden geçici arama sıralamalarını ele geçirmek için keşif amaçlı bir sıralama olsun, hassas bir şekilde planlamanıza olanak tanır.

İçgörüleri bağlayın. Aktif bir bağlantı kurma stratejiniz varsa, SEO yazılım çözümleri bağlantı ortaklarınızı yönetmek için bir alan sağlar. Google PageRank ve Alexa gibi çeşitli web sitelerinizin arama performansını tek bir çatı altında düzenleyebilirsiniz. Gelen ve giden bağlantıları izlemek ve bozuk bağlantıları tespit etmek daha kolaydır. Aynı nefeste rakibinizin web sitelerinin arama derecelendirmelerini görüntüleyebilirsiniz. Daha büyük rakiplerinizin gelen bağlantılarını analiz edebilir ve anahtar kelime kampanyalarınızı, biraz yoğun trafik elde etmeyi ve bunu kendi yolunuza yönlendirmeyi umarak onların etrafında planlayabilirsiniz.

SEO içerik fikirleri. Bazı SEO çözümleri, popülerliğe ve alaka düzeyine göre konu önerileri sunar. Belirli bir konunun ortalama arama sıralamasının en üstünde, bazı çözümler aramalarda trend analizi bile kullanır. Şu anda en sıcak konularla ilgili gerçek zamanlı verileri yayınlayabilirler. Hikayeler, diğer siteler tarafından yapılan aramalara, bağlantılara ve alıntılara göre kategorize edilir ve sıralanır. Gelişmiş araçlar, önümüzdeki birkaç saat içinde trend olan konunun yönünü belirtmek için tahmine dayalı analiz sağlar ve bu da konuyu kullanma veya kullanmama kararınıza büyük ölçüde yardımcı olur. Bu araç, web sitenizin her zaman pazarın çıkarlarıyla alakalı olmasını sağlar.

Motivasyon. Evet, SEO yazılım çözümleri girişimciler için motive edici bir araç olabilir. Trafiklerinde küçük ama yinelenen gelişmeler görmek, onları odaklanmaya ve SEO stratejilerine daha fazla çaba harcamaya sevk edebilir. Bu, net SEO yolları olmayan web sitelerine göre büyük bir avantajdır.

SEO yazılımı türleri

SEO yazılımı türleri

SEO yazılımı nasıl çalışır? Türüne bağlıdır. Bunlar genel kategorilerdir, ancak hiçbir şekilde değişmez değildirler. Bazı çözümlerin tümü veya birden fazla türü vardır. Kısacası bu türlerden bazıları aynı zamanda SEO yazılımının özellikleri olabilir

Anahtar kelime aracı. Bu araç olmadan SEO yazılımı nedir? Çoğu SEO yazılım çözümünün temel işlevidir ve tek bir tıklamayla organik arama için milyonlarca anahtar kelime kümesi bulmanızı sağlar. Bazı çözümler, daha yüksek bir YG değerine sahip olan uzun kuyruklu anahtar kelimelere odaklanır. Bu uygulama genellikle PPC teklifi için tasarlanmıştır, ancak en sıcak anahtar kelimeleri belirlemek ve kullanılmayan ifadeleri keşfetmek için yaygın olarak kullanılır. Uygulama, TBM, aylık arama hacmi ve geçmiş trend gibi ölçümleri üretir. Birçok anahtar kelime aracı ücretsizdir.

Sıralama aracı. Bu uygulama esas olarak, hedeflenen her anahtar kelime öbeği için arama sonucu sıralamanızı izler. Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını belirlemek, kaynaklarınızı yüksek değerli anahtar kelimelere odaklamanıza olanak sağlamak için değerlidir.

Web sitesi denetimi. Web sitenizi SEO sorunları için tarar ve bunları çözmenin yollarını önerir. Uygulama, yanlış meta açıklamalar, eksik anahtar kelimeler, bozuk bağlantılar, yinelenen kopyalar ve sayfa içi SEO boşlukları gibi hem içeriği hem de teknik SEO öğelerini analiz edebilir.

İçerik SEO aracı. Bu tür, web sitenizin içeriğine odaklanır ve onu arama sıralaması için optimize eder. Sitenizin nişine uygun anahtar kelimeler ve konular önerir.

Teknik SEO aracı. Bu tür daha çok web sitenizin teknik yapısına (içeriğe karşı) odaklanır. Bunlar, görüntü sıkıştırma, HTML sıkıştırma ve Java komut dosyası oluşturma içerir. Meta açıklamaları, bağlantıları ve durum kodları da değerlendirilir ve iyileştirmeler önerilir.

Denetimi kopyalayın. Yinelenen kopyalar arama motorları tarafından cezalandırılır, bu nedenle, bu uygulama intihal için sayfalarınızı tarar. Daha derinlemesine analiz için intihal seviyesi de belirtilir. Süreç tam tersi şekilde de çalışır: sizden alınan kopyalar için diğer siteler izlenir. Paralel bir özellik sunulabilir: aynı zamanda önemli bir Google sıralama faktörü olan kopya okunabilirliği. Bu araç, makalelerinizi netlik ve okunabilirlik açısından analiz eder, ancak edebi stilleri doğru bir şekilde yargılayamadığına dikkat edin, bu nedenle okunabilirlik puanını bir tuz parçasıyla alın.

AMP testi. Accelerated Mobile Pages (AMP), HTML'yi kaldırarak mobil sayfaları hızlı bir şekilde yüklemek için Google ve Twitter tarafından başlatıldı. SEO uygulaması, AMP sayfalarınızı test eder ve olası sorunları tespit eder.

Sosyal Yardım SEO. Ciddi bir bağlantı kurma stratejiniz varsa, bu tür bir uygulamaya ihtiyacınız var. Bir veritabanına blog yazarlarının, web sitelerinin ve sosyal medya etkileyicilerinin profillerini eklemenize ve potansiyel müşterileri bağlantı değişimi için önem derecesine göre sıralamanıza olanak tanır. Puanlama faktörleri arasında sosyal takipçiler, gelen bağlantılar ve alıntılar bulunur. Uygulama ayrıca potansiyel müşterilerin iletişim bilgileri için interneti tarar ve bunları veritabanına ekler. Sosyal pazarlama için büyük bir zaman kazandıran araç, tek bir kişinin bir araştırmacı ekibinin bir hafta içinde manuel olarak başarabildiklerini yapmasına olanak tanır.

SEO yazılımlarının özellikleri

SEO yazılımlarının özellikleri

SEO yazılımı ne işe yarar? Anahtar kelime öbeklerini keşfetmekten daha fazlasını yapar. Özelliğin ne kadar baskın olduğunun genellikle SEO yazılımının ana amacını şekillendirdiğini unutmayın.

Anahtar kelime araştırması. Genellikle ücretsiz bir araçtır ve bir uygulamanın ana özelliğidir. Bir anahtar kelime öbeği girersiniz ve araç aylık arama hacmini, ortalama TBM'yi, rekabeti ve diğer ikincil ölçümleri görüntüler. Aynı şekilde, ilgili ölçümleri ile ilgili anahtar kelime setlerini de gösterir. Bir çözüm ayrıca, anahtar kelime girişinizi, aramalarda insanlar tarafından kullanılan gerçek kelime kümesiyle hizalamanıza yardımcı olacak yapılandırılmış anahtar kelime önerileri sağlar. Anahtar kelime öbeğinin aydan aya davranışını gösteren bir grafik de gösterilebilir, bu da size trafik elde etmek için uygulanabilirliği konusunda bir uyarı verir.

SEO içerik yazımı. Makalenizde doğru yerlere anahtar kelimeler eklemenize yardımcı olacak bir eklenti mevcut olabilir. Eklenti, yayın platformunuza (ör. Wordpress) bağlanır ve siz yazarken anahtar kelimeler önerir. Daha fazla SEO fırsatı için mevcut makalenizle ilgili konular da önerebilir. Bu araç, web sitenizin veya blogunuzun anahtar kelime için optimize edilmesini sağlar ve ayrıca blog gönderileri ve açılış sayfaları için de yararlıdır.

Rekabet analizi. Rakiplerinizin gelen bağlantılarını analiz eder. Alexa sıralaması ve Google PageRank genellikle entegre edilmiştir.

Web sitesi denetimi. Web siteniz gelen bağlantılar, sayfa sıralaması ve SEO fırsatları açısından analiz edilir. Benzer şekilde, çözüm, daha kolay izleme için bağlantı ortaklarınızı tek bir yerde birleştirmenize izin veren bir bağlantı yönetimi özelliğine sahip olabilir.

İzlemeyi değiştirin. SEO ölçümlerindeki herhangi bir değişiklik, bir düşüş veya artış bir kerede izlenir ve raporlanır. Metrikler arasında ülke ve küresel web sitesi sıralaması, anahtar kelime sıralaması, sayfa görüntülemeleri, geri bağlantılar, trafik, geri gelen ziyaretçiler ve hemen çıkma oranı bulunur.

Arama motoru sunumu. Bu özellik, satıcının yeni başlatılan web sitelerinizi indeksleme için Google'a ve diğer önemli arama motorlarına gönderdiği yere dahil edilebilir. Dizine eklendiğinde, web siteleriniz artık arama motorlarının örümcekleri, siteyi sıralama için derecelendiren botlar tarafından taranmaya açıktır.

Raporlama. SEO stratejileriniz hakkında özetler üretir. Anahtar kelime grubu başına arama sıralaması durumunu, TBM'yi ve rakip sitelere göre karşılaştırma istatistiklerini içerebilir. Raporlar, öngörüleri hızlı bir şekilde kavramanıza yardımcı olmak için genellikle grafik olarak oluşturulur. Ajanslar için görsel raporlar, müşterilere kampanya başarılarını göstermenin sezgisel bir yoludur. Bazı raporlar, uzun vadeli SEO proje değerlendirmesi için geçmiş sıralama verilerine bile izin verir.

Dikkate alınacak faktörler

Dikkate alınacak faktörler

SEO yazılımının avantajları, yanlış bir yazılım seçimi ile kolaylıkla ortadan kaldırılabilir. Bir plana abone olmadan önce aşağıdaki özellikleri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun:

Ücretsiz çalışıyor. Ücretli bir plana abone olmadan önce ücretsiz SEO araçlarını deneyin. Piyasada birçok ücretsiz uygulama var ve bunların çoğunun kurulumu kolaydır ve saygın sonuçlar verir. Size özellikleri ve sonuçları maliyet olmadan karşılaştırmak için iyi bir kavrayış sağlarlar. Ücretsiz sürüm ayrıca uygulamayı değerlendirmek için size yeterli çekiş gücü sağlar. Aynı şekilde, ana özellikleri kullanma konusunda kendinize ne kadar güvenirseniz, daha gelişmiş araçlar için diğer ücretli uygulamaları o kadar iyi değerlendirebilirsiniz.

Ana özellikleri kontrol edin. SEO araçları odak ve ana amaç açısından çok farklılık gösterse de, sağlam bir SEO kampanyası yürütmek için en önemli araçlara sahip bir uygulama edinmelisiniz. Bunlar: 1) doğru anahtar kelimeleri keşfetmenize ve geliştirmenize yardımcı olacak anahtar kelime hedefleme; 2) rekabet analizi, SEO çabalarınızın rakibinize göre nasıl sonuç verdiğini görmek için ve; 3) Web sitenizin her zaman optimize edilmesini ve rekabetin gerisinde kalmamasını sağlamak için web sitesi analizi.

Mobil entegrasyon. Hızlı mobil sayfa yükleme için AMP sayfalarının tanıtılması, bu alandaki SEO oyununu değiştirdi. AMP sayfaları artık mobil internette web sayfalarına göre Google tarafından tercih edilmektedir. Mobil sitenizin AMP için optimize edilmiş olup olmadığını test etmek için bu özelliğe sahip olmanızın daha fazla nedeni.

Ölçeklenebilirlik. Ölçeklenebilirlik, herhangi bir iş süreci için önemlidir. Size artan ihtiyaçlarınızı karşılama esnekliği sağlar. SEO aracınızın işlevlerini üçüncü taraf uygulamalarla entegrasyon, özelliklerin özelleştirilmesi veya eklentiler yoluyla genişletebileceğinden emin olun. Örneğin, araç mobil platforma uyum sağlayabilir mi? Uygulamayı tamamlayan bir tarayıcı eklentisi veya yayın platformu eklentisi var mı?

Çok dilli destek. İngilizce dışındaki pazarları hedefleyen başka dillerde web siteleriniz varsa, SEO aracının uluslararası bir sürümü olduğundan emin olun. Farklı ülkeler için farklı uygulamalardan çok birden fazla dil seçeneğine sahip tek bir uygulama kullanmak daha iyidir.

Raporlama yetenekleri. Temel düzeyde, SEO yazılım çözümü, anahtar kelime sıralaması, rekabetçi karşılaştırmalar, bağlantı analizi ve denetim sayfaları gibi en önemli ölçümler için özetler sağlayabilmelidir. Uygulama aynı zamanda SEO stratejinizin başarısını veya başarısızlığını değerlendirmek için daha net bir şekilde geçmiş performansı görselleştirmenize de olanak sağlamalıdır.

SEO yazılımının fiyatlandırılması

SEO yazılımının fiyatlandırılması

SEO yazılımının maliyeti, özellik setine bağlıdır. Bu araçlardan bazıları ücretli planlarla ücretsizdir, diğerleri ise kurumsal özelliklere ihtiyaç duyan şirketleri hedeflemektedir.

MOZ Yerel. Bu SEO uygulaması yalnızca ajansları, küçük işletmeleri ve büyük şirketleri hedefleyen kurumsal planlar sunar. Ücretli planlar, liste başına 9 ABD Doları veya yıllık 99 ABD Doları'ndan başlar.

SEMrush. Uygulamanın fiyatlandırması, yıllık aboneliklerin indirimli olarak sunulduğu SaaS'deki yaygın uygulamayı yansıtır. Aylık fiyatı 69.95 $ 'a giderseniz, temel planı için yıllık oran 839 $' a kıyasla 699.50 $ 'dır.

Serpstat. Bir SEO aracı ücretsiz olabilir ve yine de sağlam özellikler sunabilir. Örneğin, Serpstat ücretsiz uygulaması için günde on sorgu, rapor başına on sonuç ve derinlemesine URL analizine izin verir. Ayda 19 dolardan başlayan daha gelişmiş araçlar için ücretli planlar var.

AgencyAnalytics. SEO genellikle danışmanların ve küçük ajansların işlevidir ve birçok araç bir serbest çalışma oranı sunar. Bu uygulama, 5 kampanya, 500 anahtar kelime sıralaması ve 50.000 denetim sayfası için ayda 49 ABD doları ücret alıyor ve bu da yaklaşık on müşteriyi barındırmaya yetiyor.

Potansiyel sorunlar

Potansiyel sorunlar

SEO yazılımı, SEO stratejilerinin uygulanmasını daha kolay ve hızlı hale getirir. Ancak bu, bilmeniz gereken kendi sorunlarıyla birlikte gelir.

SEO'ya çok fazla odaklanmış. SEO yazılım çözümleri, şirketin dikkatini yalnızca SEO ölçümlerine odaklama eğilimindedir. Bir kenara koymak veya ikincil unsurlar olarak ele almak, okuyucuların web sitenizi neden ziyaret edip geri dönecekleri diğer önemli faktörlerdir. Kaliteli yazı, iyi araştırılmış parçalar, sosyal medya etkileşimi ve yüz yüze satışlar ve hatta marka bilinci oluşturma gibi faktörler, web sitesi seçilen anahtar kelimelerde sıralamaya başladığında SEO stratejileri tarafından çok sık gölgelenir. Ne olur, web sitesi, içeriği markanızın önermelerine değil genel anahtar kelimelere dayandığı için metalaştırılır. Aynı şekilde, sonuç klasik hepsi bir arada yumurta sendromudur; İşletmeyi Google'ın ruh hallerine% 100 bağımlı hale getirmek.

Gri şapka SEO. Tonlarca anahtar kelime üretme, web sitelerini bağlantılar için analiz etme, sıralamaları izleme ... tüm bunlar kullanıcıya sistemi oynamak için kullanılabilecek pek çok bilgi verir. Sorun, spam gönderme, anahtar kelime doldurma veya kopyalar gibi siyah bir şapka değil - bunlar kolayca fark edilir ve cezalandırılır - ancak kurallara uyulduğu, ancak siteyi tercih etmek için eğildiği gri şapkadır. Sahte haber konusu, herkesin birkaç gün veya ay boyunca bile Google'ın ağından kayabileceği bu rahatsız edici ve potansiyel olarak yıkıcı sorunu vurgulamaktadır.

Kötü amaçlı yazılım. Çok sayıda güvenilir ücretsiz SEO aracı varken, verilerinizi toplayabilmeleri veya SEO denetimi kisvesi altında web sitenizin hassas verilerini araştırabilmeleri için sizi ikna eden ücretsiz araçlar da vardır. En iyi savunmanız, güvenilir satıcılara bağlı kalmak ve kullanıcı yorumlarını okumak ve diğer kullanıcıların deneyimlerinden bir şeyler öğrenmek.

Son trendler

Son trendler

SEO, en sık kesintiye uğrayan sektörlerden biridir. Bir Google güncellemesi manzara boyunca yankılanıyor ve işte önümüzdeki yıllarda bunlardan birkaçı.

AMP. İki yıl önce Google tarafından piyasaya sürüldü, ancak AMP sayfalarının gerçekten yükselişini ancak bu yıl gerçekleştirdi. AMP Projesi Google Arama Başkan Yardımcısı David Besbris, açık kaynaklı mobil sayfa platformunu kullanan bir avuç web sitesi ortağından 4 milyardan fazla sayfanın AMP için optimize edildiğini söyledi. Ancak, birçok web sitesi, hatta yüksek rütbeli olanlar bile, henüz AMP için optimize edilmemiştir, bu nedenle bu alanın yakında ve sonraki yıllarda daha kalabalık olmasını bekliyoruz. Boru hattındaki daha fazla AMP sayfasıyla, organik mobil arama sonuçları üzerindeki rekabet daha sıkı hale gelecek ve bugünün sıralama siteleri yeni rakiplerle karşılaşacak.

Mobil öncelikli indeksleme. AMP'nin piyasaya sürülmesiyle Google, yalnızca mobil sitelere masaüstü-mobil sitelere göre öncelik veren mobil öncelikli bir dizin oluşturma yoluna yönelmiş görünüyor. Bu doğrulanmadı ancak bu paradigma değişikliğine hazırlanmak için şimdi sağlam bir mobil SEO yaklaşımı başlatmanız gerektiği açık.

Sesli arama. Sesli aramanın genel arama sonucu sıralamalarını nasıl etkileyeceği henüz net değil. Bununla birlikte, yeni bir Voicebot Raporu , ABD'deki yetişkinlerin yaklaşık % 20'sinin akıllı hoparlörlere sahip olduğunu söylüyor . Bu oranın ancak ses tanıma teknolojisi geliştikçe ve cihazlarda standart bir özellik haline geldikçe artmasını bekleyebiliriz. Sesli aramanın olası bir etkisi, öne çıkan snippet üzerindedir. Google, bir anahtar kelime eşleşmesi olduğunda snippet'i sesli arama sonuçlarının üstüne itiyor gibi görünüyor.

Video ve resim aramaları. Google'ın, MoodStock ve EyeFluence'ı satın aldıktan sonra daha gelişmiş video ve görsel arama sonuçları sunacağı tahmin edilmektedir. Bu hareket, videolardan ve resimlerden para kazanma söz konusu olduğunda Facebook'un YouTube üzerindeki hakimiyetine karşı koymayı amaçlamaktadır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle