GNS Network

SEO Odaklı İçerik Nedir

SEO Odaklı İçerik Nedir

Arama motorlarının web sayfalarında benzersiz ve orijinal bilgiler sunmak için kullandıkları kurallara saygı duyularak oluşturulan çevrimiçi içerik, SEO dostu olarak tanımlanmaktadır. Doğru anahtar kelimeleri içeren çevrimiçi bir içerik, arama motoru sonuçlarında en üst sıralara çıkar. SEO dostu içerik ile en üstte gösterilmek, hedef kitlenizin alanınızla ilgili bir şey ararken ilk önce sizi görmesini, sorularının yanıtlarını sizden almasını ve sizi tanımasını sağlar.

Arama motoru optimizasyonu olarak tanımlanan bu algoritma, yararlanabileceğiniz çeşitli teknik araçlar ve teknolojiler de sağlar. Ancak gerçek başarının anahtarı içeriktir. İyi planlanmış, orijinal içerik olmadan, arama motorlarında sonuçların zirvesine çıkmak mümkün değildir. Peki bunu nasıl garanti ederiz? İşte bazı ipuçları!

Analiz ederek başlayın

Analiz ederek başlayın

İçerik oluşturmaya başlamadan önce, belirli alanınızda bir şey ararken kullanıcıların hangi anahtar kelimeleri tercih ettiğini bulmak için ev ödevinizi yapın ve arama motorlarında trend analizlerini inceleyin. Ayrıca aramalarda kullanılan konulara, fiillere ve cümleciklere dikkat edin. Bu, içeriğinizin hangi anahtar kelimeleri içermesi gerektiği konusunda bir fikriniz var.

Başlığa aranmasını istediğiniz anahtar kelimeleri ekleyin

Başlığa aranmasını istediğiniz anahtar kelimeleri ekleyin

Oluşturduğunuz içerik, aranmasını istediğiniz anahtar kelimeleri içeren bir başlığa sahip olmalıdır. Örneğin, "SEO dostu içerik nedir?" Araması yapıldığında sonuçların en üstünde görünmek istiyorsanız, gönderinizin başlığı "SEO dostu içerik nedir?" Olmalıdır. 

Orijinal içerik oluşturun

Orijinal içerik oluşturun

SEO dostu içerik açısından, özgünlük anahtar kelimeler kadar önemlidir. Diğer çevrimiçi kaynakları kullanıyor olsanız bile, metni kopyalayıp yapıştırmamalı, bunun yerine sizinkini diğer benzer içeriklerden ayırmak için ayrıntılar eklemeli ve benzersiz kişisel dokunuşlarınıza sahip olacak şekilde yapılandırmalısınız. Rakipler arasında bu şekilde öne çıkabilir ve hedef kitlenizin yararlı, kapsamlı içerik için sizi yönlendirmesini sağlayabilirsiniz.

Okunması kolay içerik sunmaya odaklanın

Okunması kolay içerik sunmaya odaklanın

İçeriğinizin mutlaka bir başlığı, konu ile ilgili bir gövdesi ve yazıyı detaylandırmak için alt başlıkları olmalıdır. İnsanların kolayca okuyacağı ve keyif alacağı içerik oluşturmak için kısa bir giriş eklemeli, 6W'leri gözlemlemeli ve aynı kelimeleri içeren alt başlıklardan kaçınmalısınız. Konunuz izin veriyorsa akıcılığı artırmak için madde işaretleri de kullanabilirsiniz.

Anahtar kelimeleri dengeli bir şekilde kullanın

Anahtar kelimeleri dengeli bir şekilde kullanın

Arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alabilmek için anahtar kelimeleri vücut içine dengeli bir şekilde yerleştirmeniz ve yoğun kullanımdan kaçınmanız gerekir. Anahtar kelime / vücut oranı veya anahtar kelime yoğunluğu% 4'ü geçmemelidir, yani mümkün olduğunca çok anahtar kelime atmamalısınız veya içeriğin bütünlüğüne ve anlamına potansiyel olarak zarar verebilecek çok uzun cümleler yazmamalısınız. Ve tüm bu kuralları uygularken, aynı zamanda dilbilgisi ve yazım denetimi de yapmalısınız.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle