GNS Network

Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir

Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir

Bazen kurumsal SEO'nun neyle ilgili olduğunu ve onu SEO biçimlerinden farklı kılan şeyleri merak edebilirsiniz. Bunu bir kavram olarak kurumsal SEO ile ilişkilendirirsiniz, ancak gerçekte neyin gerektirdiği konusunda daha adil bir fikre sahip olmak istersiniz. Bu yüzden kurumsal SEO'nun benim için ne anlama geldiğini açıklayacağım ve izlenimlerimi şirket içi bir bakış açısıyla paylaşacağım. Çalıştığım organizasyondaki ana iş alanı, karma ticari ve kar amacı gütmeyen bir ortamda eğitim teşviki, geliştirme ve ortaklıklar yoluyla kültürel ilişkilerdir. Bunu göz önünde bulundurarak, bu makale her okuyucuya uygun olmayabilir, ancak kurumsal SEO hakkında yararlı bir fikir vermenin bir yolunu bulabilir.

Küçük ve orta ölçekli işletmelerde (KOBİ) yapılan SEO'nun aksine, büyük bir işletmede, farklı bir SEO türü vardır. Bu tür bir SEO, işyerine önemli ölçüde karmaşıklık katabilecek insan ve çalışma ortamı faktörleriyle ilgilenir. Bu tür bir karmaşıklık sadece orta seviyeden çok şiddetliye kadar gidebilir ve başarıyı hedefliyorsanız, kesinlikle bir SEO projesinde mümkün olduğu kadar erken dikkate alınması gerekir.

Şirket büyüklüğü

100'den fazla veya daha az çalışanı olan organizasyonlarda her şeyin 'kurumsal' olmaya başladığını söyleyebilir misiniz? Belki de kuruluş bundan yüzlerce çalışana ve oradan ülke çapında onlarca yere ve sonunda geniş bir denizaşırı operasyon ağına dönüşür ... O zaman hepsi kurumsal olarak daha karmaşık hale gelir (veya karmaşık diyebilirsiniz), sadece SEO için değil ancak işletme içindeki diğer tüm iş alanları için: pazarlama, markalaşma, BT, Halkla İlişkiler…

Web ağı boyutu

Önemli sayıda teknik sorun içeren tek bir web sitesiyle, çeşitli bağımlılıkları olan büyük miktarda içerikle ve çok sayıda paydaşla bağlantı kuruyor ve sonunda önemli bir kurumsal güçlükle karşılaşıyor olabilirsiniz. O zaman kurumsal SEO yapacaksınız. Buna karşılık, dünya çapında dağınık bir ofis ağına bağlı karmaşık bir web sitesi ağıyla uğraşıyor olabilirsiniz. Bu ülke operasyonlarının her biri, daha sonra merkez ofisten az ya da çok bağlı olarak web sitelerini çalıştırıyor olabilir. Ağ içindeki her ülke operasyonu ve ilgili ülke web sitesi rehberlik, yönlendirme ve eğitime ihtiyaç duyabilir. Daha sonra, genel kurumsal strateji planlarını hesaba katan küresel bir SEO stratejisine ihtiyacınız olacak. Bu daha sonra Kurumsal SEO'ya dönüşür.

Oldukça kurumsal bir ortamda SEO yapmak, ortamın size getirebileceği zamanında bir fırsattan yararlanmayı zorlaştırır. Böyle bir fırsat ne kadar benzersiz olsa da, hızlı bir anlık taktik uygulama esnekliğine sahip olacak kadar şanslı olmayacaksınız. Muhtemelen elinizin altında olmayan bir şeye ihtiyacınız olabilir: web sunucusu alanı, bir sitenin bir komut dosyasının yerleştirilmesi, içerik kullanım izni, içeriğin sahibi olan sektör ekibinin onayı, önemli bir paydaşın devam etmesi vb. .).

Kurumsal SEO çalışması birçok yönden 'farklıdır', bunlardan bazıları:

  • genellikle büyük bürokrasi süreçlerin gerçekleştirilmesini zorlaştırır
  • işyerindeki hiyerarşik kültür, önerilen eylemlerinizden herhangi birini kolayca engelleyebilir
  • SEO'yu iş ve organizasyon süreçlerine başarılı bir şekilde entegre etmek zordur
  • Projeleriniz için paydaşların katılımını sağlamaya ve paydaşların katılımını sağlamaya sürekli bir ihtiyaç vardır
  • Sık sık önerilen uygulamalarınızın faydasını kanıtlamanız istenir, bu nedenle analitik becerilerinizi tazeleyin ve mevcut verileri çekici bir şekilde hazırlayın
  • yaptığınız her şeye son derece stratejik bir yaklaşıma sahip olma ihtiyacı
  • Güçlü teknik SEO becerilerine ve bilgisine sahip olma ve platformunuzu içten dışa anlama ihtiyacı

Kurumsal SEO, daha çok çevrenin endüstriyel güç unsurlarından yararlanmakla ilgilidir: çoğu zaman en büyük kazanç, teknik platformu optimize etmek, başkalarını SEO yapmak için eğitmek ve işlerine etkili bir şekilde entegre etmek veya SEO'yu entegre etme iş akışını iyileştirmektir. küresel çoğaltma için içerik üretim süreci.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle