GNS Network

Google SEO Çalışması Nedir

Google SEO Çalışması Nedir

SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir : web sayfalarınızın arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlayarak web sitenizin trafiğini artırma uygulaması. SEO da durabiliriz arama motoru optimize edici , uygulamalar arama motoru optimizasyonu bir kişinin. Sitenize arama motorları aracılığıyla gelen ziyaretçilere "organik trafik" denir. Bu, kullanıcıların sitenizi ziyaret etmek için reklamları tıklamasıyla ortaya çıkan "ücretli trafik" e zıttır. Google, Yahoo, Bing, Baidu ve diğerleri dahil olmak üzere birçok arama motoru olmasına rağmen, SEO genellikle% 85'in üzerinde pazar payıyla en popüler arama motoru olduğu için Google için içeriği optimize etmeye odaklanır.

SEO Nasıl Çalışır?

Pek çok kişi Google'ı kullandıklarında çoğu zaman alakalı ve faydalı sonuçları hemen gördüklerini kabul eder. Ancak bu sonuç listesini oluşturmaya giden pek çok ayrıntı var. Google size hangi sonuçları vereceğine tam olarak nasıl karar veriyor? SEO teknik ve karmaşık olabilirken, temel bilgiler herkesin öğrenmesi için basittir. Öncelikle arama motorlarının nasıl çalıştığına bir göz atalım.

Arama Motorları İçeriği Nasıl Keşfeder ve Sıralar?

Her şey, Google'ın arama sonuçlarına dahil edecek içeriği keşfetmesiyle başlar. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu tamamen otomatik bir süreçtir: Google'ın arama motoru, "bot" veya "örümcek" adı verilen otomatik bir yazılım kullanır. Bu botlar, bağlantıları izleyerek ve web sayfalarını getirerek web'i keşfeder (veya "tarar"). Siteniz keşfedildikten sonra değerlendirilir. Arama botları, her birinin neyle ilgili olduğunu, ne kadar kapsamlı olduğunu ve içeriğin kalitesinin nasıl olduğunu belirlemeye çalışır.

Bir kişi Google'da bir terimi aradığında, Google, bu arayıcıyı sorgusunu en iyi yanıtlayan içerikle eşleştirmek için "sıralama algoritmaları" adı verilen karmaşık matematiksel formüller kullanır. Google, içeriği nasıl sıralayacağına nasıl karar veriyor? Google'ın web sayfalarını nasıl sıralayacağına dair kararını etkileyen birçok faktör vardır. Bu sıralama faktörleri aşağıdakileri içerir:

  • içerikte arama teriminin ("anahtar kelime") ve ilgili terimlerin kullanımı
  • etki alanının güvenilirliği
  • o sayfaya bağlanan diğer sitelerin sayısı ve kalitesi
  • içeriğin kalitesi (uzunluk, biçimlendirme ve daha fazlası dahil)
  • web sitesinin hızı

Yani SEO'nun tanımı bu - peki optimizasyon aslında nasıl gerçekleştirilir?

İçerik Arama Motorları İçin Nasıl Optimize Edilir?

Arama motoru optimizasyonunun birkaç önemli yönü vardır:

SEO Dostu Bir Web Sitesi Oluşturma

İçeriğinizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız, Google'ın botlarının web sitenizi kolayca bulmasını, içinde gezinmesini ve neyle ilgili olduğunu anlamasını sağlamak önemlidir. SEO dostu bir web sitesi iyi bir alan adına, iyi bir dahili bağlantı yapısına sahip olacak ve iyi bir kod kullanılarak oluşturulacaktır. SEO'nun bu yönleri "teknik SEO" olarak da adlandırılabilir.

Anahtar Kelime Araştırma

Optimizasyonu sadece daha fazla trafik elde etmekle ilgili değildir, aynı zamanda sitenize DOĞRU trafiği çekmekle ilgilidir. Anahtar kelime araştırması bu hedeflerin her ikisine de yardımcı olabilir. Anahtar kelime araştırması, hedef kitlenizin aradığı terimleri tanımlamakla ilgilidir. İçeriğinizde doğru anahtar kelimeleri belirleyip kullandığınızda, insanların sizi bulmak için tam olarak kullandıkları terimler için daha üst sıralarda yer alırsınız.

İçerik Oluşturma

Yüksek sıralamalara ulaşmak ve devam etmek için, içeriğinizin tam olarak arayanların ihtiyaç duyduğu şey olduğundan emin olmanız gerekir. Bu, sindirimi kolay bir biçimde derinlemesine, iyi yazılmış içerik oluşturmak anlamına gelir.

İçerik

Google'ın içeriğinizi sıralarken incelediği büyük faktörlerden biri, diğer insanların içeriği yararlı bulup bulmadıklarıdır. Google, sayfalarınıza kaç web sitesinin bağlandığına bakar ve bu bağlantıların her birini içeriğiniz için bir oy olarak değerlendirir. Yine de Google'ın, WHO'nun size oy verdiğini düşündüğünü unutmayın. Örneğin, güvenilir bir haber sitesi makalenize bağlantı veriyorsa, yüksek kaliteli içeriğe sahip olma olasılığınız yüksektir. Öte yandan, yalnızca düşük kaliteli sitelerden bağlantılar çekiyorsanız, Google sitenizin de düşük kaliteli olduğunu varsayabilir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle