GNS Network

Dijital Pazarlama 101 Programı Nedir

Dijital Pazarlama 101 Programı Nedir

Pazarlama zordur. Dijital pazarlama daha zordur. Kapsamlı pazarlama kavramlarından ve fikirlerinden ayrıntılı dijital pazarlama tekniklerine ne kadar ileri giderseniz, teknik şeyler o kadar artar. Teknik sorunları çözmek sizin işiniz değilse - kablosuz yönlendiricinizi fişini çeker çekmez milyonlarca parçaya bölecek insanlardan biriyseniz, gerekli 10 saniye bekleyin, tekrar takın ve sonra bekleyin Her şeyin göz kamaştırıcı olması için 5 dakika daha - daha başlamadan önce dijital pazarlamadan vazgeçmeniz mümkün. Umutsuzluğa kapılmayın! Hepsi kaybolmaz. WordStream'de, tüm teknik sorunların bir kılavuzla gelmesi gerektiğini düşünüyoruz - adım adım çeşitlilikte değilse, en azından dahil olan tüm bileşenlerin kapsamlı bir kataloğu. Biz Pazarlama 101. oluşturmak karar verdik en Sen genel dijital pazarlama açısından bir takım açıklamalar aşağıda endeksinde bulacaksınız - PPC (ödemeli tıklama başı) terimleri, SEO (arama motoru optimizasyonu) terimleri ve genel dijital pazarlama dahil şartlar. Kendinizi bu bilgiyle donatın ve dijital pazarlama uzmanlığı yolunda ilerleyin. 

Temel PPC Terimleri

PPC  , reklamverenlerin reklamlarından birine her tıklandığında bir ücret ödediği bir dijital pazarlama modeli olan tıklama başına ödeme anlamına gelir  . Aşağıdakiler, PPC hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşina olmanız gereken bazı terimlerdir. Konuyla ilgili daha kapsamlı bilgiler içeren bir kaynağa gitmek için her bir terimin üzerindeki bağlantıya tıklayın. 

Satış Başına Maliyet

Satış başına maliyet  , bir reklamverenin bir reklam tarafından üretilen her satış için ödediği tutardır. 

Anahtar Kelime Fiyatı

Anahtar kelime fiyatı  , bir kullanıcı belirli bir anahtar kelime için sponsorlu arama sonuçlarında metin reklamını tıkladığında bir reklamverenin bir arama motoruna ödediği tutardır.

AdCenter

AdCenter  , Google Ads'e (eski adıyla AdWords)  veya Yahoo Arama Pazarlamasına (YSM) benzer bir PPC reklam platformuydu . Microsoft o zamandan beri reklam ağlarını Yahoo! Bing Ağını oluşturmak için  .

PPC Takibi

Tıklama başına ödeme pazarlama kampanyalarınızın performansını değerlendirme ve geliştirme eylemi olan PPC izleme , arama motoru reklamcılığının kritik bir parçasıdır  .

Görüntüleme Dönüşümleri

Görüntüleme dönüşümleri  , Google Görüntülü Reklam Ağı  reklamınızı kaç ziyaretçinin gördüğünü ancak tıklamadığını ölçen, Google Ads içindeki bir dönüşüm izleme türüdür  .

Anahtar Kelime Stratejisi

Anahtar kelime stratejisi  , kazanan arama motoru pazarlama kampanyaları geliştirmenin önemli bir parçasıdır. Anahtar kelime stratejiniz, işletmenize alakalı trafik çeken yüksek performanslı anahtar kelimeleri seçmeyi içermelidir.

AdWords ve AdSense

AdWords ve AdSense : Aralarındaki fark nedir? Bu sayfada öğrenin.

Teklif ver

Arama pazarlamasında  teklif  , bir reklamverenin belirli bir anahtar kelime için tıklama başına ödemeye hazır olduğu maksimum tutardır. Daha rekabetçi anahtar kelimelerin teklifleri daha yüksek olma eğilimindedir.

Teklif Yönetim Araçları

Teklif yönetimi araçları  , Google Ads sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır. Kampanyanızda teklif verebileceğiniz zengin, alakalı bir anahtar kelime listesine sahip olmak ve bu anahtar kelime tekliflerini izlemek ve ayarlamak, AdWords başarısını deneyimlemenize yardımcı olmak için uzun bir yol kat edebilir  .

Gömülü Eşlemeli Anahtar Kelimeler

Gömülü eşleme  , bir anahtar kelimenin varyasyonlarını anahtar kelimenin kendisine karşı reklam vermeden hedeflemenize olanak tanıyan bir Google Ads "eşleme türüdür".

Dinamik Açılış Sayfaları

Dinamik açılış sayfaları  , davranışlarının belirli özelliklerine göre farklı kullanıcılara farklı mesajlar gösteren açılış sayfalarıdır.

Yüksek Dönüşüm Sağlayan Anahtar Kelimeler

Yüksek dönüşüm sağlayan anahtar  kelimeler, önemli ölçüde yüksek sayıda dönüşüme yol açan bir PPC kampanyasındaki anahtar kelimelerdir. Hangi anahtar kelimelerin yüksek bir dönüşüm oranıyla sonuçlandığını belirlemek   , dijital pazarlama yatırımınızdan iyi bir getiri elde etmenize yardımcı olabilir.

Gclid

Gclid  , bilgileri Google Ads ve Google Analytics arasında iletmek için Google tarafından kullanılan, küresel olarak benzersiz bir izleme parametresidir (Google Tıklama Tanımlayıcısı).

Otomatik Eşleştirme

Otomatik eşleme  , reklamlarınızın anahtar kelime listelerinizin kaçırdığı hedeflenen trafiğe ulaşmasına yardımcı olan isteğe bağlı bir Google Ads özelliğidir.

Coğrafi hedefleme

Coğrafi hedefleme  , coğrafi konumuna göre bir web sitesi kullanıcısına farklı içerik veya reklamlar sunma uygulamasıdır.

Gün bölümlendirme

Gün bölümlendirme  , bir kitleyi daha etkili bir şekilde hedeflemek için tıklama başına ödeme reklamlarını günün belirli saatlerinde veya haftanın belirli günlerinde yayınlama uygulamasıdır.

Temel SEO Şartları

SEO  (arama motoru optimizasyonu), web sayfalarını ve içeriklerini web sitenizle alakalı terimler arayan kullanıcılar tarafından kolayca keşfedilebilecek şekilde optimize etme işlemidir. Konuyla ilgili daha kapsamlı bilgiler içeren bir kaynağa gitmek için her bir terimin üzerindeki bağlantıya tıklayın.

Arama terimi

Bir  arama terimi veya bir arama sorgusu, bir kullanıcının bir arama motoruna girdiği kelime veya kelime öbeğidir  . 

Tarama Derinliği

Tarama derinliği  , bir arama motorunun bir web sitesini dizine ekleme derecesidir. Sayfaları site dizinlerinin derinliklerine gömmek, bu sayfaların taranma olasılığını azaltır.

Sorgu Ayrıntılandırma

Sorgu ayrıntılandırma  , bir arama sorgusunu iyileştirme (değiştirme veya daraltma) sürecini ifade eder. Arama önerileri, sorgu ayrıntılandırma ihtiyacını azaltabilir.

Meta Arama Motoru

Bir  meta arama motoru  , diğer birkaç arama motoruna sorgu gönderen ve sonuçları bir liste halinde derleyen bir arama aracıdır. Dogpile, bir meta arama motorunun bir örneğidir.

Çıplak Bağlantı

Bir  çıplak bağlantı  bir olduğu  köprü  olan  çapa metin  URL kendisidir.

Gri Şapka SEO

Gri şapka SEO  , White Hat SEO'dan daha riskli bir SEO uygulamasıdır  , ancak sitenizin arama motorlarından ve bağlı kuruluş sitelerinden yasaklanmasına neden olabilir veya olmayabilir. 

Ağ Geçidi Sayfası

Bir  ağ geçidi sayfa  spesifik bir aramada önemli bir konumda görünmek için tasarlanmış bir sayfadır. Genellikle sayfa yalnızca arama motoru amacıyla kullanılır ve kullanıcıyı başka bir web sitesine yönlendirir.

Anahtar Kelime Sıklığı

Anahtar kelime sıklığı  , bir anahtar kelimenin  belirli bir web sitesi sayfasında veya bir içerik parçası içinde ne sıklıkta göründüğünü ifade eder  .

Tarama Sıklığı

Tarama sıklığı  , bir web sitesinin arama motoru örümcekleri tarafından ne sıklıkla tarandığını ifade eder.

Arama Motoru Örümceği

Bir arama motoru örümceği  , bir  arama motoru tarafından World Wide Web'deki içeriğe göz atmak ve dizine eklemek için kullanılan bir  tarayıcıdır .

Site Haritası

Bir site haritası  içeriğinizin organizasyon Google'a ve diğer arama motorları söyler sitenizin web sayfalarının listesidir. 

Baş Dönemi

Uzun kuyruklu bir anahtar kelimenin aksine bir baş terim veya baş anahtar kelime, yüksek arama hacmine sahip popüler bir anahtar kelimedir. Başlık terimleri genellikle arama sonuçlarında sıralanmak için rekabetçidir.

Yönlendiren URL

Bir başvuruda bulunan URL  sizinkine bağlantıları, trafik gönderiyor bir web sayfasının URL olduğunu.

Arama Rehberi

Bir arama dizini  , bir telefon rehberinin sarı sayfalarına benzer şekilde, kategoriye göre ve alfabetik olarak düzenlenmiş çevrimiçi bir web sitesi dizinidir.

internet araması

Bir internet arama  bir arama motoru kullanımı ile bilgi almak için interneti keşfetme sürecidir.

Gezinme Sorgusu

Bir seyir sorgu  belirli bir web sitesi veya web sayfasını bulma niyetiyle girilen arama sorgusu olduğunu.

Katlamanın Altında

Ekranın alt kısmı  , bir web sayfasının yalnızca kaydırdıktan sonra görülebilen alanını ifade eder.

Genel Dijital Pazarlama Koşulları

PPC ve SEO, dijital pazarlamanın büyük bileşenleridir. Bununla birlikte, işte karşılaşabileceğiniz diğer bazı "genel" dijital pazarlama terimleri. Konuyla ilgili daha kapsamlı bilgiler içeren bir kaynağa gitmek için her bir terimin üzerindeki bağlantıya tıklayın.

İçeriğe Dayalı Reklamcılık

İçeriksel reklamcılık  , sayfanın içeriğiyle alakalı bir web sitesinde reklamcılıktır. Geleneksel içeriğe dayalı reklamcılıkta, otomatik sistemler sitenizin içeriğiyle ilgili reklamları anahtar kelime hedeflemeye dayalı olarak görüntüler. 

Buzz İzleme

Buzz izleme  , itibar yönetimi amacıyla Web'de ve sosyal medyada bir şirketin, adın veya markanın sözlerini izleme sürecidir.

Digg

Digg  , kullanıcıların web'deki içeriği göndermesine, yorum yapmasına ve oylamasına olanak tanıyan bir sosyal ağ ve haber paylaşım sitesidir.

Mindshare

Mindshare  , rakiplere göre bir işletmenin veya markanın müşteri farkındalığının bir ölçüsüdür. 

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle