GNS Network

SEO Açıklaması Nedir

SEO Açıklaması Nedir

Her hafta küçük işletmelerle dijital pazarlama, web sitelerine yönlendirme ve trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu ve her birinin kuruluşlarına nasıl uygulanacağı hakkında konuşuyorum . Pek çok işletme sahibi pazarlama uzmanı değildir, mali durumlardan operasyonlara, satış ve pazarlamaya kadar sorumlulukları bir arada yürütür, bu nedenle genellikle site optimizasyonu ve nasıl çalıştığı hakkında temel bir anlayışa sahiptirler. Bu tartışmalar sırasında, genellikle SEO'nun ne olduğu ve bunun hakkında nasıl düşünülmesi gerektiğine dair hızlı bir genel bakış vermeye çalışıyorum. Bugün, arama motoru optimizasyonunun çok yüksek düzeyde, basitleştirilmiş bir açıklamasını ve bir kuruluşun SEO sonuçlarını olumlu yönde etkileyebilecek bazı ana faktörleri sunacağım.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) nedir?

En basit şekliyle, arama motoru optimizasyonu, bir web sitesinin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) sıralamasını iyileştirmek için yapılan herhangi bir şeydir. Çoğu işletmenin amacı, web sitesi görünürlüğünü veya trafiğini artırmak ve Google ve Bing gibi arama motorlarında hedeflenen arama terimleri veya kelime öbekleri için üst sıralarda yer almaktır. Biraz daha kapsamlı bir tanım için Webopedia , SEO'yu "bir arama motorunun (SERP) arama sonuçları sayfasında yüksek sıralamalı bir yerleşim elde ederek bir web sitesine gelen ziyaretçi sayısını artırmak için kullanılan bir strateji, teknik ve taktik metodolojisi olarak tanımlar. Google, Bing, Yahoo ve diğer arama motorları. "  Tercih ettiğiniz kesin tanım ne olursa olsun, bir web siteniz varsa ve insanların onu bulmasını ve görmesini istiyorsanız, sitenizi optimize etmeyi önemsemelisiniz. Bu da beni genellikle işletme sahipleriyle tartıştığım bir sonraki temel soruya yönlendiriyor.

Web sitemin arama motoru sonuçlarında görüneceği yeri hangi faktörler etkiler (sitem ne kadar iyi optimize edilir)?

Bir  anlamıyla darbe arama sonuçlarında olduğu faktörlerin yüzlerce olarak bu soruya ayrıntılı veya uzun cevap, cevaba saat sürebilir. G oogle’ın arama algoritması çok karmaşıktır, sık sık değişir ve herkes tarafından tam olarak bilinmemektedir. Ben n gelecek mesajlar,  ben  darbe arama optimizasyonu ana faktörlerden bazıları derin defterleri olacak ama şimdilik  ben' sadece temel bileşenlerinden benim basit bakış ile başlayacağız  SEO  başarı 

Anahtar Kelime Araştırması:

En katı anlamda, anahtar kelime veya anahtar kelime öbeği araştırması, bir ön koşul olduğu kadar bir başarı faktörü değildir. Web sitenizin optimize edilip edilmediğini düşünmeden önce, neye göre optimize edilmesini istediğinizi bilmeniz gerekir. Anahtar kelimeleri veya kelime öbeklerini sıralamada veya önceliklendirmede ilk adım, hedef kitlenizin ürünlerinizi veya hizmetlerinizi nasıl aradığını anlamaktır. Kitlenizin çeşitli arama terimlerini nasıl ve ne sıklıkla kullandığıyla ilgili bazı temel araştırmalar yaptıktan sonra, web sitenizin arama motoru sonuçlarında görünmesini istediğiniz terimlere öncelik verebilirsiniz. Neyi hedeflediğinizi öğrendikten sonra, sitenizi bu terimler için nasıl optimize edeceğiniz konusunda endişelenmeye başlayabilirsiniz.

yerinde optimizasyon:

Web sitenizin ne kadar iyi optimize edildiğini etkileyen faktörleri anlamanın basit bir yolu, web sitenizde yapılan veya web sitenizin bir parçası olan taktiklere karşı başka bir yerde meydana gelen taktikleri (site dışı optimizasyon) dikkate almaktır. Bence site içi veya sayfa içi SEO faktörleri çoğu küçük kuruluş için en büyük etkiye sahip olabilir ve ilk önceliğiniz olmalıdır. Temel saha içi taktikleri iyi yapmadıysanız, saha dışı stratejilerin etkisi daha az olacaktır. Yerinde optimizasyonun başarılı olması için pek çok bileşen olsa da, bunları dört ana başarı faktörüne ayıracağım:

  • İçerik ve İçerik Mimarisi - bu web sitesi etkinliği söz konusu olduğunda herşey içeriği ile başlar ve bu SEO içerir. Siteniz, hedeflediğiniz arama terimleriyle alakalı, yararlı içerik sağlıyor mu? Site haritanız içeriği kolayca bulacak şekilde yapılandırılmış mı ve tüm öncelikli anahtar kelimeleriniz ve kelime öbeklerinizle ilgili sayfaları / içeriği içeriyor mu? Bunlar temel bilgilerdir ve nereden başlamanız gerekir. Unutmayın, arama motorlarının (Google, Bing, Yahoo, vb.) Amacı, insanların aradıkları için en alakalı web sitelerini (en iyi içeriğe sahip) sağlamaktır. Paralarını böyle kazanıyorlar. 
  • Temel Öğeler ve En İyi Uygulamalar - Bu alan, dijital pazarlama ajansınızın veya web sitesi geliştirme firmanızın web sitesi optimizasyonunu anladığından ve bütçenize SEO uygulamasını dahil ettiğinden emin olmanız gerektiğinden, yeni bir web sitesi tasarlayan ve geliştiren herhangi bir kuruluş için kritik öneme sahiptir . Ne yazık ki, güzel görünen ancak trafik ve potansiyel müşteri çekmeyi düşünmeden tasarlanmış birçok web sitesini inceledim. 
  • Temel öğeler, uygun site optimizasyonunun engellenmesi ve üstesinden gelinmesi olarak düşündüğüm şeylerdir ve web sitesi mimarisi, URL yapısı, web sitesi hızı ve sayfa yükleme süresi, arama motorlarının web sitenizi tarama yeteneği, HTML ve Meta Veriler gibi öğeleri içerir. Sayfa başlık etiketleri, başlıklar (H1, H2, vb.), Meta açıklamalar ve blog yapısı. SEO göz önünde bulundurularak tasarlanmış bir içerik yönetim sistemi (CMS) seçmeniz de önemlidir , bu nedenle temel öğeleri yönetmek, kullanıma sunulduktan sonra kolaydır. 
  • Mobil Uyumlu (Duyarlı) Web Sitesi Geliştirme - Bu, temel unsurlar altında yer alabilirdi, ancak bence ayrı bir başarı faktörü olarak listelemek için yeterince önemlidir. Web sitesi taramasının kabaca% 50'si artık mobil cihazlarda (telefonlar, saatler, tabletler vb.) Yapılıyor, bu nedenle sitenizin mobil uyumlu olması kullanılabilirlik, etkileşim ve dönüşümlerin yanı sıra web sitesi optimizasyonu için kritik öneme sahiptir . 2015'in başlarında Google , mobil olmayan siteleri sıralama algoritmalarında resmi olarak cezalandırmaya başladı ve web tarayıcılarını gezinmesi ve etkileşim kurması daha kolay sitelere doğru itti. 
  • İçerik Pazarlama (devam eden güncellemeler) - Yukarıda listelenen site içi optimizasyonun ilk üç bileşeni, web sitenizi doğru şekilde tasarlamak ve geliştirmekle doğrudan ilgilidir. Ama bu sadece başlangıç. Web sitenizi ve dijital pazarlama stratejinizi geliştirirken , uzun vadeli içerik pazarlama planınıza da odaklanmalısınız., web sitenizin nasıl pazarlama motorunuz olabileceğini düşünmek ve aynı zamanda sizin için en uygun içeriğin türünü belirlemek (bloglar, videolar, teknik incelemeler, vaka çalışmaları vb.). Sık sık güncellenen ve yeni, alakalı içerik sağlayan web siteleri, hem site ziyaretçileri hem de arama motorları tarafından kendi alanlarında uzman olarak görülecektir. Mesaj her zaman güçlü içeriğin kuruluşunuza güvenilirlik kattığı ve aynı zamanda gelişmiş arama sonuçları getirdiği şeklinde olmalıdır - bunlar el ele yürür. Ve yukarıda bahsettiğim gibi, teknik olmayan iş adamlarının sitenizi kolayca pazarlayıp güncelleyebilmesi için hem işlevsel hem de kullanımı kolay bir içerik yönetimi çözümüne sahip olduğunuzdan emin olun .

Site Dışı Optimizasyon:

Site dışı (veya sayfa dışı) optimizasyon, kendi web sitenizin dışında bir yerde uygulanan, ancak web sitenizin arama motoru sıralamalarını olumlu yönde etkileyen tüm stratejileri veya taktikleri ifade eder. Yukarıda bahsettiğim gibi, ilk önce yerinde ördeklerinizi arka arkaya almanızı öneririm, çünkü bu temel sayfa dışı çabalarınız için daha iyi sonuçları destekleyecektir. Bu temeli oluşturduğunuzda site dışı taktikler sitenizi bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olabilir.

  • Web Sitenize Bağlantılar - Web sitenize bağlantılar hakkında düşünmenin basit bir yolu, saygın ve alakalı (anahtar kelime hedefleriniz için) bir siteden gelen her bağlantının, sitenizin arama sonuçları sayfalarında daha yüksek görünmesi için verilen bir oy gibi olmasıdır. Ancak bu durumda tüm oylar eşit değildir. Daha yüksek bir otoriteden, güvenilir bir web sitesinden gelen bir bağlantı, yalnızca birkaç takipçisi olan bir siteden gelen bir bağlantıdan daha değerlidir. Bu yüzden, web sitem Indianapolis Colts tişörtleri satıyorsa, FredsFootballMania.com yerine siteme NFL.com bağlantısı vermeyi tercih ederim. Bağlantı metnindeki bu anahtar kelimeler, bağlantı verilen sayfanın konusuyla ilgili olarak arama motorları için bir gösterge olduğundan, sitenize giden bağlantıların veya bağlantı metninin hedeflediğiniz anahtar kelimeleri içermesi de yararlıdır. İyi ve kötü bağlantı metin bağlantılarının örnekleri için aşağıya bakın.
  • Sosyal Pazarlama - Sosyal Pazarlamagirişimler, arama motoru optimizasyonu hedeflerini çeşitli şekillerde destekler. İlk olarak, sosyal siteler, her zaman saygın ve yetkili olmasa da, web sitenize alakalı bağlantılar sağlar; bu, yukarıda bahsettiğim gibi yararlıdır. İkincisi, sosyal siteler, web sitenizdeki içeriği veya sitenizle ilgili yeni içeriği yayınlamak için mükemmel bir yerdir. Takipçileriniz daha sonra bu içeriği paylaşabilir, daha fazla görünürlük ve sitenize ek bağlantılar oluşturabilir. Son olarak, arama motorları artık sosyal etkiyi yalnızca bağlantı değeri için değil, kendi iyiliği için izliyor. Önemli sosyal takipleri, sosyal paylaşımları, beğenileri vb. Olan kuruluşlar, SEO sonuçlarını olumlu yönde etkileyecektir. Ek olarak, sosyal medyadaki saygın etkileyiciler (sağlam bir üne sahip) içeriğinizi paylaşırsa, site optimizasyonunuza da fayda sağlayacaktır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle