GNS Network

SEO Amacı Nedir

SEO Amacı Nedir

İnsanlar arama motorlarında çevrimiçi bilgi aradıklarında, aradığımızı arama kutusuna yazarak bununla ilgilenirler. İnsanlar bilgi aradıklarında sitenizin kullanılabilir hale gelmesi için, arama motorlarının sitenin değerli olduğunu belirlemesi gerekir, böylece insanlar çevrimiçi arama yaptıklarında sitenizi bulabilirler. Esasen, web sitelerinin arama motorlarına çekici gelmesini sağlamaya yardımcı olmak için SEO alanının var olmasının nedeni budur.

SEO NEDİR?

SEO veya arama motoru optimizasyonu, web sitelerinin arama motorlarına çekici gelmesini sağlamak için insanların uyguladığı süreçtir. Teknikler sektörünüze bağlı olarak değişebilse de ana fikir, temel beyaz şapka taktiklerinin düzenli olarak takip edildiğinden emin olmaktır. Bununla birlikte, stratejinin özü, anahtar kelimelere odaklanacaktır.

Site sahipleri, farklı arama motoru pazarlama teknikleriyle belirli kelimeleri hedefleyerek, belirli bir aramanın sonucu olarak gösterilme şanslarını artırabilirler. Bunun temelde anlamı, eğer insanlar belirli bir anahtar kelime hakkında bilgi bulmak isterlerse, sitenizin arama sonuçlarında geri dönmesine yardımcı olacak çeşitli beyaz şapka taktikleri kullanabilirsiniz. Son zamanlarda web trafiğinizle mücadele ediyorsanız, bunun nedeni yeteneklerinizin en iyi şekilde SEO'yu tam olarak kullanmamış olmanız olabilir.

SEO'nun nihai amacı, sitenin kullanılabilirliğini artırmaktır, böylece arama motorlarından doğru kişileri getirebilirsiniz. Sitenizin amacı, sitenizin bu amaca ulaştığından emin olabilmeniz için açıkça tanımlanmalıdır. Arama motoru ziyaretçileri, sizi bir web aramasında bulduktan sonra sitenizin beklentilerini karşıladığını gördüklerinde, bu, kullanılabilirliğinizin sağlam olduğu anlamına gelir. Ziyaretçiler hayal kırıklığına uğrarsa, site hedefini kaçırmıştır.

SEO VE ARAMA MOTORLARI

Amaç, arama motorlarında sıralama için mümkün olan en iyi stratejileri takip etmektir ve bunu yapmak için işlerin nasıl yapılmasını istediklerini anlamanız gerekir. Arama motoru sitenizi taradığında, botlar belirli bilgi parçalarını arar. Botlar bilginin yeterli olduğunu düşünürse, daha iyi sıralamalarla ödüllendirileceksiniz. Ne aradıklarını anladığınızdan emin olmak için, şartlar ve koşullar ile Web yöneticisi yönergelerine aşina olmanıza yardımcı olur. Bu kısıtlama nedeniyle, Google'ın tepesine çıkma savaşı, Yahoo! Bing ve benzerleri oldukça zorlu hale geldi. Alabileceğin tüm yardıma ihtiyacın var! Beyaz şapka tekniklerini kullanan veya arama motorlarının "en iyi uygulamaları" olarak belirlediklerine uygun olan uygun SEO, doğru yönde atılmış büyük bir adım olacaktır.

SEO STRATEJİLERİ

Tüm arama motoru optimizasyonu özenli anahtar kelime araştırmalarından doğar. Bu, insanların web sitenize nasıl geldiklerini - hangi terimleri kullandıklarını, hangi soruları sorduklarını vb. Bulmayı içerir. İnsanların sizinki gibi siteleri nasıl aradıklarını biliyorsanız, tek yapmanız gereken onlara aradıkları yanıtları sağlamaktır. . Bu tamamen izleyicilerinize hitap etmekle ilgili. Sitenizin içeriğine uyan popüler ve ilgili anahtar kelimeleri düşünmeniz gerekir, ardından bunları içeriğinize ve kullandığınız pazarlama tekniklerine dahil edebilirsiniz.

SEO'nun bir başka parçası da bağlantı kurma ve her zaman değişiyor. Bugünlerde buna odaklanmamak çok daha iyidir çünkü bu spam gibi görünebilir ve cezalandırılırsınız. Bağlantı kurma, sitenize başka sitelerde görünen bir bağlantınızın olduğu yerdir. Bunun yerine, içerik oluşturmaya odaklanmalı ve bağlantının doğal olarak gerçekleşmesine izin vermelisiniz. Geçmişte işe yarayan taktikler, örneğin diğer sitelerde yazdığınız makalelerde yayınlanan bağlantılar, artık spam olarak kabul ediliyor ve bunlardan çok fazla varsa, siteniz ceza alabilir. Bağlantılarınızın yasal olduğundan ve görüntüleyenlere spam göndermeyen iyi sitelerde göründüğünden emin olmanız gerekir. Uzun vadede sizi alaşağı edecek başka bir şirketle zayıf bir şekilde ilişkilendirilebilirsiniz.

SEO'yu tam olarak anlamak için, size rehberlik edecek bir tür danışman almayı düşünmelisiniz. Piyasada pek çok farklı pazarlama tekniği var, bu da sizin için doğru olanı bulmanızı zorlaştırıyor. Seçeneklerinizi daraltmak ve hedef kitlenize ulaşmanıza yardımcı olacak mükemmel stratejiyi belirlemek için başka birinin deneyimini kullanabilirsiniz. Danışman / şirket, çabaların trafiğinize ne kadar yardımcı olduğunu görebilmeniz için size ilerleme raporları verebilir. O zaman sadece başarıyı tekrar etme meselesi.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle