GNS Network

Dijital Pazarlama Sertifika Programı Nedir?

Dijital Pazarlama Sertifika Programı Nedir

Becerilerinizi geliştirebilir ve bu yeni iş için lider bir aday olmanızı sağlayabilirsiniz. Kişisel markanızı oluştururken her şey önemlidir . Dijital pazarlamada güvenilirliğinizi ve itibarınızı artırmak için keşfetmeniz gereken en iyi pazarlama sertifikasyon programlarından bazıları. Sizi bugün çevrimiçi olarak sunulan en iyi dijital pazarlama sertifikalarına doğru yönlendirmek için, dijital pazarlama özgeçmişinizde ve LinkedIn profilinizde harika görünecek en iyi dijital pazarlama sertifikalarının bir listesini derledim .

Google AdWords Sertifikasyonu

Google AdWords , dijital alanda güçlüdür. Dijital reklamcılık, bir web sitesine bir başlık reklamı yerleştirmekten daha fazlasıdır. Günümüzde dijital reklamcılık çok daha fazlası. Amerika Birleşik Devletleri dijital reklam harcamaları artmaya devam ediyor. Google AdWords, dijital pazarlama yatırım getirilerini artırmak isteyen kuruluşlar için etkili oldu. AdWords sertifikası Google AdWords bilgisini gösterebilecektir insanlar için profesyonel bir belgedir. Sertifika bir yıl geçerlidir.

Google Analytics Sertifikası

Google Analytics  , pazarlamacıların web sitesi trafiğinin büyümesini ölçmek için kullanabileceği birçok araçtan biridir. Yeni başlayanlar için kullanımı kolaydır ve daha ileri düzey kullanıcılar için güçlüdür. Google Analytics, pazarlamacılar için dijital pazarlama araç setlerinde kullanabilecekleri ücretsiz bir araç olarak çok önemlidir . Aracın kullanıcılar için ne kadar kapsamlı olduğu düşünüldüğünde, uzman olmak çok zor olabilir.

HubSpot İçerik Pazarlama Sertifikası

İçerik, günümüzün dijital dünyasında kraldır ve içerik pazarlaması, etkili bir dijital pazarlama stratejisinin temel direğidir . HubSpot içerik pazarlama sertifikalı olmak , kariyeriniz ve kuruluşunuz için yapılacak iyi bir şeydir. Bugün tüm pazarlamacılar yazma ve iletişim becerilerine sahip olmalıdır. İçerik pazarlama stratejilerini uygulamak ve yürütmek için ölçeklenebilir ve tekrarlanabilir süreçleri nasıl oluşturacağınızı anlamalısınız .

HubSpot Gelen Pazarlama Sertifikası

HubSpot Akademisi aracılığıyla HubSpot, dijital pazarlamada daha iyi olmanıza yardımcı olacak başka ücretsiz eğitim ve sertifikalar da sunar. Almanız gereken bir diğer sertifika da ücretsiz  HubSpot Inbound Marketing Certification'tır . Bu kurs, HubSpot platformundan bağımsız olarak, gelen pazarlama en iyi uygulamalarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır .

Hootsuite Sosyal Medya Pazarlama Sertifikaları

Hootsuite , popüler bir sosyal medya yönetim platformudur. Giriş kurslarından gelişmiş bir sosyal medyaya kadar çeşitli sosyal medya pazarlama eğitimi sunar. Hootsuite, Hootsuite Akademisi aracılığıyla, kendinizi hayalinizdeki iş için lider aday olarak belirlemenin ve mevcut işinizde mükemmelleşmenin harika bir yolu olan sosyal medya eğitim kursları sağlar.

Copyblogger Sertifikalı İçerik Pazarlamacısı

Copyblogger Sertifikalı İçerik Pazarlamacı Programı  sert kurs ile gelişmiş bir programdır. Program, çalışmanızın Copyblogger editör ekiplerinin bir üyesi tarafından ayrıntılı bir incelemeden geçmeyi içerir . Program, ileri düzey içerik oluşturucular ve içerik pazarlama stratejistleri içindir. Profesyonel bir içerik pazarlamacısı olarak geçimini sağlamak, şirketlerini üst düzey içerik pazarlama becerileri ile kurmak ve kendilerini içerik pazarlamasında uzmanlaşmış profesyonel metin yazarları olarak pazarlamak isteyenler için terzi.

İçerik Pazarlama Enstitüsü Çevrimiçi Sertifikasyonu

İçerik Pazarlama Enstitüsü (CMI)  içerik pazarlamacılar için en saygın kaynaklardan biri haline gelmiştir. CMI , CMI Üniversitesi aracılığıyla   içerik pazarlamacıları için çevrimiçi eğitim ve sertifika sunar  .

Facebook Blueprint Sertifikaları

Facebook reklamcılığı , kuruluşunuzun hedef kitlenize ulaşması ve farkındalık yaratması için etkili bir yoldur. Kendinizi dijital pazarlama dünyasında farklı kılmak için Facebook sertifikalı bir profesyonel olabilirsiniz . Facebook Blueprint Sertifikasyonu, Facebook'un ürün ve hizmetlerinde ileri düzey yeterliliği tanır.

Market Motive Dijital Pazarlama Sertifikasyon Programı

"Silikon Vadisi merkezli endüstri uzmanlarından dijital pazarlamayı öğrenmek" olarak faturalandırılan Market Motive, web tabanlı eğitim platformlarıyla tanınır. 2007'den beri dijital pazarlama kursları ve sertifikaları sağladılar.

Dijital Pazarlama Enstitüsü Onaylı Dijital Pazarlama Uzmanı

2008 yılında kurulan ve merkezi İrlanda'nın Dublin kentinde bulunan Dijital Pazarlama Enstitüsü (DMI) , "tek bir dijital pazarlama standardı için diğer tüm sertifika kuruluşlarından daha fazla mezun yetiştirmiştir." Kursları, dijital pazarlama ve satış uzmanlarını içerir. Önde gelen dijital pazarlama uzmanları kursları geliştirir. Kurslar, yeni başlayanlardan ileri düzey kullanıcılara kadar herkes için düzenlenmiştir.

Cornell Üniversitesi Dijital Pazarlama Sertifika Programı 

Cornell Üniversitesi'nin çevrimiçi öğrenim yan kuruluşunun bir parçası olarak eCornell, dünyanın en iyi çevrimiçi profesyonel ve yönetici geliştirme programlarından birini sunmaktadır. Pazarlama programı, Cornell's Johnson Graduate School of Management'tan fakülte tarafından geliştirilmiştir .

Duke Üniversitesi Dijital Medya ve Pazarlama Sertifika Programı

Çevrimiçi, kendi hızına uygun Dijital Medya ve Pazarlama Sertifikası, mevcut dijital pazarlama becerilerini geliştirmek isteyen profesyoneller içindir. Veya dijital pazarlamada yeni bir kariyer edinmenize yardımcı olabilir. Bu programa internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan her zaman erişilebilir. Öğrenciler ders programını belirleyebilir ve kendi hızlarını belirleyebilirler.

YouTube Sertifikası

YouTube , ayda 3 milyardan fazla arama işleyen dünyanın en büyük ikinci arama motorudur . Ve her dakika 100 saatlik video yükleniyor. Video tercih edilen bir içerik ortamı haline geldikçe, iyi tanımlanmış bir video içerik stratejisine sahip olmak önemlidir. YouTube, başlamak için harika bir yerdir.

GetResponse Dijital Pazarlama Sertifikaları

GetResponse , 350.000'den fazla küçük işletmeye, pazarlamacıya ve markaya yardımcı olan bir e-posta pazarlama yazılımı şirketidir. Şirketin amacı, pazarlamacıların açılış sayfaları, web seminerleri ve pazarlama otomasyonu ile çevrimiçi olarak daha iyi sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmaktır.

American Marketing Association (AMA) Digital Marketing Certification

American Marketing Association (AMA), dünyadaki en büyük profesyonel pazarlama birliğidir. Dijital Pazarlamada Profesyonel Sertifikalı Pazarlamacı (PCM) ®  olabilmeniz için  AMA onaylı kursların bir öğrenme yolunu  seçmek için LinkedIn Learning ile ortaklık  kurdular  . Öğrenme yolu ve sınav, dijital pazarlama stratejilerinizi kavramsallaştırmak, yürütmek ve ölçmek için size bilgi ve güven sunar. Program, programınız kadar esnektir. Dijital pazarlama kariyerinizi ilerletmek için gereken bilgiye sahip olduğunuzu kanıtlayacak kadar titizdir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle