GNS Network

Dijital Pazarlama Sertifikası Nedir?

Dijital Pazarlama Sertifikası Nedir

Dijital pazarlama sektörü, dijital pazarlama sertifikalarına sahip ve en son gelişmeler ve trendlerden haberdar olan uzmanlara ihtiyaç duyar. İşte nedeni: Dijital pazarlama, işletmelerin rekabette zirvede kalmasına olanak tanıyan yetenekli ve ilham verici uzmanlarla sürekli değişen bir alandır. Hızla değişen kullanıcı ve tüketici davranışıyla ilgili olarak, dijital pazarlama daha da ayrıntılı hale geldi. Bu nedenle, öne çıkan dijital pazarlama ajansı işleri genellikle dijital pazarlama sertifikalarıyla kanıtlanmış yüksek beceriler gerektirir.

Çevrimiçi dijital pazarlama sertifikaları, yalnızca becerilerinizi göstermek için değerli değil, aynı zamanda tutması da pratiktir. Dijital pazarlama sektörü, farklı alt kategorilerle birden fazla eğitim alanına sahip olduğu için, dijital uzmanlık edinme fırsatına sahip olduğunuz çok sayıda sertifika programı bulabilirsiniz. Dijital pazarlamada prestijli ve lider bir şirkette iş arıyorsanız, bu nedenle gelişmiş dijital pazarlama sertifikası almayı düşünmelisiniz. Kendinizi dijital pazarlama konusunda eğitmek için çeşitli fırsatlar da dahil olmak üzere en iyi dijital pazarlama kaynaklarını burada görebilirsiniz . 

Pazarlamacılar için En İyi Çevrimiçi Dijital Pazarlama Sertifikaları

Aşağıda, hem ücretsiz hem de ücretli kurslar dahil olmak üzere en popüler çevrimiçi dijital pazarlama sertifika programlarını derleyeceğiz. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek en iyi çevrimiçi dijital pazarlama sertifikalarını seçmek için özelliklerini ve içeriklerini inceleyebilirsiniz.

Google Analytics Sertifikası

Dijital pazarlamanın temel araçları arasında yer alan Google Analytics, web sitesi trafik verilerini toplamanıza ve analiz etmenize olanak tanır. Diğer araçlarda olduğu gibi, Google, Analytics üzerine bir sınav içeren bir sertifika sağlayarak araçla ilgili bilgi düzeyinizi belirler. Google Analytics Akademisi ile kendinizi geliştirerek alabileceğiniz Google dijital pazarlama sertifikalarından sadece bir tanesidir. 

Başlamak için, bir Academy for Ads hesabı açmalı ve sınavı geçmek için Yeni Başlayanlar İçin Google Analytics ve İleri Düzey Google Analytics adlı iki kursu incelemelisiniz. Pazarlama endüstrisi için şiddetle tavsiye edilen bir beceri seti olarak kabul edildiğinden, dijital pazarlama alanında bir işe başvurmadan önce bu sertifikayı almanızı öneririz. Sertifika, sınav tarihinden itibaren 12 ay geçerlidir ve tüm kursiyerler için ücretsizdir. Kurs ve içeriği hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için web sitelerini ziyaret ederek başlayabilirsiniz.

Google Ads Sertifikası

Google Ads Temel Düzey Sertifikası , dijital reklamcılığın mihenk taşlarından biri olan ücretsiz bir dijital pazarlama sertifika programıdır. Google, platformunda çeşitli eğitim içerikleri sağlayarak dijital dünya hakkında bilgi edinmenize yardımcı olur. Ayrıca birçok farklı platformda Google Ads eğitim içerikleri de bulunmaktadır. Google, Google Ads'e dahil olan her bir reklam modeli için çeşitli sertifikalar verir. Kendinizi Google Ads'de geliştirerek ve sınavlara girerek sertifika sahibi olabilirsiniz. 

En popüler ve güvenilir sertifika programları arasında yer alan Google Ads kursları, çevrimiçi reklamlar ve sosyal medya kampanyalarıyla bir işletmenin çevrimiçi başarılı bir şekilde nasıl reklamını yapacağınızı öğrenmenize olanak tanır. Dijital reklamcılıkta iş arıyorsanız, bu sertifika kesinlikle işe girmenize yardımcı olacaktır. Sınav, AdWords temelleri, arama reklamcılığı, görüntülü reklamcılık, mobil reklamcılık, video reklamcılığı ve alışveriş reklamcılığını içeren altı bölümden oluştuğundan, içeriği ve sonuçları özellikle PPC uzmanları ve Reklam uzmanları için yararlı olabilir. 

Hubspot İçerik Pazarlama Sertifikası

Son zamanlarda içerik, diğer tüm çevrimiçi stratejileri ve dijital pazarlama taktiklerini doğrudan etkileyen önemli unsurlardan biri olduğu için dijital dünyanın kralı olarak kabul edilmektedir . Hubspot İçerik Pazarlama Sertifika kariyeriniz ve meslek için yararlı olacaktır profesyonel bir sertifika programıdır. Ders hedefleri ve içerik kalitesi açısından güvenilirdir. Sertifika programının süresi, içerik tanıtımı, içerik oluşturma çerçevesi ve içerik analizi gibi içerik pazarlamasının çeşitli yönlerini kapsayan yaklaşık dört saattir. Bu beceriler, içerik pazarlamasında profesyonel olmanın gerekli nitelikleri arasındadır. 

Dijital pazarlama alanındaki işe alımcılar her zaman içerik üretimi, yazma ve iletişim becerilerinde yetkin adaylar ararlar. Bu nedenle, Hubspot tarafından sağlanan sertifikalar, bilginizi dijital pazarlamada üstün kılmak için bir ön koşul olarak kabul edilebilir ve hepsinin en iyi yanı, tüm sertifika programlarının ücretsiz olmasıdır! 

YouTube Sertifikası

En verimli ve ilgi çekici içerik biçimi olarak, video pazarlamada, özellikle YouTube pazarlamasında sertifikalı bir uzman olmak. YouTube, Google'dan sonra en büyük ikinci arama motorudur, bu nedenle bu platformdan alınan bir sertifika güvenilirliği ifade eder. YouTube İçerik Oluşturucu Akademisi , hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey içerik üreticileri için çok sayıda fırsat ve çevrimiçi eğitim sunar. Eğitimleri size dijital dünyadaki en güncel uygulamaları ve ayrıca endüstri ile ilgili gelişmiş bilgileri sağlar. 

Eğitimlerin süresi konu alanlarına göre değişir ve tüm kurslar, YouTube'daki tüm içerik oluşturucuları ve kullanıcıları hedefleyen ücretsiz olarak sağlanır. Video oluşturma çok aranan bir iş becerisi olduğundan, uygun kurslar ve sertifika programları aracılığıyla iyi tanımlanmış bir video içerik stratejisi elde etmek çok önemlidir. YouTube'da bir hesap oluşturun ve birkaç saniye içinde bu ücretsiz dijital pazarlama sertifikasını almaya başlayın. 

Hootsuite Sosyal Pazarlama Sertifikası

Hootsuite, çok sayıda pazarlamacı tarafından tercih edilen en popüler ve güvenilir sosyal medya yönetim platformudur. Hootsuite Academy aracılığıyla, sosyal medya yönetimi konusundaki bilginizi artırmanıza ve kendinizi hedef pozisyonunuz veya işiniz için dikkate değer bir aday olarak belirlemenize yardımcı olacak çok çeşitli sosyal medya eğitimi sunar. Hootsuite, 15 ders ve değerlendirme içeren gelişmiş bir dijital pazarlama sertifika programı sunar. Derslerin sonunda sınavı geçmeyi başarırsanız, sosyal medya pazarlaması konusunda gerekli niteliklere ve bilgiye sahip olduğunuzu kanıtlayacağınız için sertifikanız sonsuza kadar geçerli olacaktır. 

Hootsuite'in sosyal medya sertifikasyonunda üç farklı teklifi var. İlki, çoğunlukla yeni başlayanlar için temel içerikle 199 $ 'a mal olan sosyal pazarlama sertifikasıdır. İkincisi, 249 $ 'a mal olan gelişmiş sosyal reklamcılık eğitim yazılımı ve sertifikasyonudur ve son sertifika türü, 999 $ fiyatla daha büyük ve daha kapsamlı içeriğe sahip gelişmiş sosyal medya stratejisidir.

Duke Continuous Studies'den Dijital Medya ve Pazarlama Sertifikası

Duke Üniversitesi, Sürekli Çalışmalar Ofisi aracılığıyla Dijital Medya ve Pazarlama Sertifikasını sunmaktadır . Bu sertifikasyon programının müfredatı, arama motoru optimizasyonu, içerik pazarlaması, mobil pazarlama, PPC uygulamaları, web analizi ve dijital pazarlama alanıyla ilgili çok daha fazlasını içerir. Bu çevrimiçi kendi kendine ilerleyen program, başvuru sahiplerinin İngilizce okuma ve yazma konusunda akıcı olması gereken kapsamlı ve kredisiz bir programdır.

Ayrıca kurs süresi boyunca teknolojik okuryazarlık ve internet bağlantısına sahip olmaları gerekir. 350 saat çevrimiçi ders içerir ve kursu tamamlamak 12 ay sürer. Gereksinimler, gerekli modülü ve çeşitli modüller arasından seçebileceğiniz altı gelişmiş modülü tamamlamaktır. Dijital pazarlama kursuna her zaman kayıt olabilirsiniz ve toplam maliyet 3.195 $ 'dır, tüm gerekli ve isteğe bağlı modüller dahildir.

Dijital Pazarlama Enstitüsü Onaylı Dijital Pazarlama Uzmanı

% 100 çevrimiçi olarak sunulan kapsamlı bir dijital pazarlama kursu sunan Dijital Pazarlama Enstitüsü (DMI) , sosyal medya pazarlaması, SEO, Google Analytics, mobil pazarlama, dijital reklamcılık ve çok daha fazlasını içeren zengin içeriğiyle hizmetinizde. Enstitü, diğer sertifikasyon programlarından daha fazla katılımcıyı tek bir dijital pazarlama standardı için eğittiğini belirtiyor. Hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey başvuru sahipleri, dijital pazarlama uzmanları tarafından yürütülen programdan yararlanacaklar. 

Bir dijital pazarlama uzmanı olarak nasıl başlayabilir veya kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz? Bu sertifika kariyerinizde bir dönüm noktası olacak. Profesyonel diplomanızı almak için web sitelerini ziyaret edebilir ve bir kursa kaydolabilirsiniz. Esnek bir programa sahiptir; ancak, kayıt dönemini kontrol etmeniz gerekir. Tam kursun fiyatı 1190 $ 'dır. 

Facebook Blueprint Sertifikasyonu 

Sosyal medyanın devi olarak tanınan Facebook, sosyal medya reklamcılığına yön veren firmalardan biridir. Facebook Blueprint , Facebook tarafından uygulamaya konulan ve her seviyeye uygun birden fazla eğitim içeriğinden oluşan bir eğitim programıdır.  Facebook neredeyse 1,5 milyon kullanıcıya ve yılda yaklaşık 22 milyar tıklamaya sahip olduğu için, Facebook Blueprint'in sosyal medya reklamcılığı için en iyi kaynak ve en iyi sertifika olduğunu söylemek yanlış olmaz. Program, Facebook ve Instagram'da reklam vermeyle ilgili tüm ayrıntıları açıklar ve bir işe başvururken sosyal medya becerilerinizi göstermek için iyi bir referans olabilir. İyi bir dijital pazarlamacı olmak için dijital ihtiyaçlarınız için araçları kullanmanız gerekir. Size yardımcı olacak en iyi dijital pazarlama araçlarını listeledik . Program, dijital pazarlama ortakları, medya planlaması ve gelişmiş pazarlama geliştirme ile ilgili sekiz sertifika içerir. Gerçek fiyat farklı ülkeler arasında değişebilir, ancak her sınavın ortalama maliyeti yaklaşık 150 ABD dolarıdır. 

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle