GNS Network

Bilmeniz Gereken 7 Dijital Pazarlama Örneği

Bilmeniz Gereken 7 Dijital Pazarlama Örneği

İşletmenizi büyütmek, dijital platformlarda nasıl pazarlama yapılacağına hakim olmayı gerektirir. Dijital alanda çalışmaya alışkın değilseniz, en son trendleri ve ne kadar hızlı değiştiklerini takip etmek zor olabilir. Dijital pazarlama, çevrimdışı pazarlamanın aynı ilkelerinin çoğunu izler, ancak aynı zamanda insanlara neredeyse her yerde ve her zaman ulaşmak için benzersiz fırsatlar sunar. Her büyüklükteki işletme, güçlü bir dijital pazarlama stratejisinden yararlanabilir. Küçük bir işletme işletiyorsanız , onsuz yaşayamazsınız. Çevrimiçi pazarlamanızı artırmanıza yardımcı olmak için buradayız! İşte dijital pazarlamanın yedi önemli örneği.

Dijital Pazarlama nedir? 

Dijital pazarlama, web sitenize daha fazla insan çekmeye yardımcı olan çevrimiçi pazardaki her şeyi içerir. Daha fazla insan çevrimiçi yöntemlerle hakkınızda bilgi edindiğinde, görünürlüğünüzü ve yeni iş yaratma potansiyelinizi artırırsınız. Dijital pazarlama stratejiniz, web sitenize düzenli bir yeni trafik akışı sağlarken değişen trendlere göre güncel kalan, sürekli ve gelişen bir plan olmalıdır. Sağlam bir dijital pazarlama planı, aşağıdaki en iyi stratejileri ve araçları içerir.

1. Sosyal Medya

Sosyal medyanın kesinlikle "sosyal" olduğunu hatırlıyor musunuz? Uzun zaman oldu! Sosyal medya, arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantıda kalmanın en iyi yollarından biri olmaya devam ederken, aynı zamanda işletmeniz için en kritik çevrimiçi pazarlama türlerinden biridir. Facebook, Twitter veya LinkedIn işletme sayfalarınız, web sitenize trafik çekmeye yardımcı olmalıdır. Kullanıcıları yaptığınız şey hakkında bilgilendirmeye yardımcı olan akıllı ve ilgi çekici gönderiler oluşturarak, insanları gönderilerinizle etkileşime girmeye ve hizmetleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmeye teşvik edersiniz. En etkili interaktif gönderi türleri hakkında bilgi edinmek ve işletmenizi bir sosyal medya kitlesine pazarlamak için her bir platformu nasıl kullanacağınızı öğrenmek için araştırmanızı yapın.

2. SEO

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), çevrimiçi kullanıcıların web sitenizi organik aramalar yoluyla bulmalarına yardımcı olmak için anahtar kelimelerin ve diğer stratejilerin kullanılmasıdır. Birisi işletmenizle ilgili olabilecek bir arama yazdığında, işletmenizin arama sonuçları sayfasının ilk veya ikinci sayfalarına gelmesini istersiniz. Etkili SEO stratejileri, iş türünüz için en çok aranan anahtar kelimeleri araştırmanızı ve bunları çevrimiçi içeriğinize uygulamayı gerektirir. Web sitenizin en yüksek trafik hacmini çekmesi ve daha fazla iş çekmesi için SEO dostu olması gerekir. SEO zor olabilir, ancak dijital pazarlama stratejileriniz için bu konsepte hakim olmak çok önemlidir. Başarılı bir SEO planı geliştirmenize ve uygulamanıza yardımcı olması için Falcon Marketing ve Art of War SEO gibi bir dijital pazarlama ajansı kullanın !

3. SEM

Hayır, bu bir tür değil! Arama Motoru Pazarlaması (SEM) aynı zamanda kritik bir dijital pazarlama türüdür. SEO'nun organik çevrimiçi trafiğinizi artırdığı yerde, SEM ücretli dijital reklamlarla belirli kitleleri hedefler. İnsanlar işletmenizin sunduğu hizmet türlerini aradığında, reklamlarınız arama motoru sonuç sayfalarında görünür. Reklamların nereye gideceği ve ne sıklıkta görüneceği, reklama ve her arama motoru için seçtiğiniz ödeme yapısına bağlıdır. Potansiyel kitlenize ince ayar yapmak için seçtiğiniz demografik bilgiler dahil olmak üzere reklamlar son derece özelleştirilebilir. Ancak, pazarlama parasını yanlış SEM stratejilerine harcamak kolaydır. İşletmeniz için en iyi reklam stratejisini araştırdığınızdan emin olun.

4. TBÖ

Tıklama Başına Ödeme (PPC), web sitenize daha fazla trafik getirmek için SEM stratejinizle yakından takip eder. PPC, reklamınızın bir arama sonuçları sayfasındaki görünümünü tetikleyen belirli anahtar kelimeleri veya arama ifadelerini seçmenize olanak tanır. Ancak, yalnızca kullanıcı reklamınızı tıkladığında orada olmak için ödeme yaparsınız. Web sitenize daha nitelikli olası satışlar getirmek için yararlı bir araç olabilir. Bir kullanıcı reklamınızı tıkladığında, reklamınızdaki bir şeyin onları, sorunlarını çözmek için neler yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmeye teşvik ettiğini belirtir. Etkili PPC stratejileri, ücretli trafiğinizi artırmak ve sizin için daha fazla iş oluşturmak için SEO ve SEM stratejilerinizle birlikte çalışır!

5. İçerik

İçerik pazarlaması , dijital pazarlama stratejiniz için sahip olunması gereken başka bir şeydir. Neden bu kadar çok web sitesinde blog olduğunu merak ettiyseniz, çünkü içerik pazarlaması işe yarıyor! Merak etmeyin. Yazar değilseniz veya blog yazılarınızı yazmak istemiyorsanız, web siteniz için blog içeriği oluşturmak için birçok seçenek vardır. Ancak, bir bloga sahip olmamak , değerli trafiği ve potansiyel işleri kaçırdığınız anlamına gelebilir. İş blog içeriği, yaptığınız işte bir uzman olarak konumlanmanıza yardımcı olur. Çoğu çevrimiçi arama, kullanıcıları blog içeriğine yönlendirir. Arama motorları, arama yapanlara en iyi deneyimi sunmak ister. Bir kullanıcı bir sorunun cevabını aradığında, bir arama motoru bu soruları iyi SEO stratejisi kullanan iyi hazırlanmış bloglara bağlantılarla cevaplamayı tercih eder. Daha fazla potansiyel müşterinin web sitenizi bulmasına ve daha fazla iş yaratmasına yardımcı olmak için blogları ve diğer web içeriği türlerini kullanın.

6. Web Siteniz

SEO, SEM, sosyal medya ve mükemmel blog içeriğini kullanmak sitenize daha fazla trafik getirecektir. Oraya vardıklarında ne bulacaklar? Pazarlama stratejileriniz iyi çalışıyorsa, web sitenize gelen ancak ihtiyaç duyduklarını bulamayan yeni müşterileri kaybetmek istemezsiniz. Web sitenizin gelen trafik için yumuşak ve kullanıcı dostu bir iniş noktası olduğundan emin olun. İzleyicilerin onları sitenize yönlendiren bilgiler arasında gezinmesi, hakkınızda daha fazla bilgi edinmesi ve sizinle nasıl iletişim kuracaklarını bulması kolay olmalıdır.

7. E-postalar

İyi e-posta stratejileri, istenmeyen e-posta klasörünüze gelen önemsiz şeylerin çoğundan önemli ölçüde farklıdır. Etkili e-posta pazarlaması, müşterilere ve potansiyel müşterilere, bir "abonelikten çıkma" yanıtını tetiklemeden onları bilgilendiren bilgiler sağlar. Yararlı bilgiler, özel teklifler sunun ve e-posta içeriğinize videolar ekleyin. Çok sık e-posta göndermemeye dikkat edin ve içeriğinizi her zaman işinizle alakalı tutun.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle