GNS Network

Dijital Pazarlama Konuları

Dijital Pazarlama Konuları

Bununla mücadele edersen, yalnız değilsin. Ajanslar burada gerçekten zor olabilir. Kanallarında düzenli olarak yayınlanan yeni içeriğe ihtiyaç duyan çok sayıda müşterileri var. Eninde sonunda fikirlerinden kurtulmalarına şaşmamalı. Koşullar farklı olsa da, zorluk KOBİ'ler için de hala mevcuttur. Bununla birlikte, hedef kitlenizle bağlantı kurmak ve gerçek ilişkiler kurmak istiyorsanız, insanların ilgilendiği yeni, alakalı fikirlerle dijital pazarlamanızın zirvesinde kalmak çok önemlidir. Yardım etmek için buradayız. Neyse ki, çevrimiçi konuşulacak yeni ve yaratıcı şeyler düşünmeye gelince tek başına değilsin. Paylaşmak ve ele almak için yeni konular keşfetmenize yardımcı olacak bir dizi araç var. En sevdiğimiz beş kişiyle hemen içeri girelim.

Konuları Araştırmak İçin Kullanılacak 5 Araç

1. BuzzSumo

BuzzSumo

BuzzSumo , sosyal medyada nelerin sıcak olduğunu size göstererek çalışır. Şimdi bir örneğe dalalım, böylece onu çalışırken görebilirsiniz. Belki bir fitness markasınız veya bir fitness markasıyla çalışan bir ajanssınız. BuzzSumo'ya girebilir ve “CrossFit” araması yapabilirsiniz. Ana sayfadan genel bir arama yapmak böyle görünüyor. BuzzSumo, bulguları platforma göre ayırıyor: Facebook, Twitter, Pinterest ve Reddit. Bu özel örnekte, çıkardığı bu makalelerin Facebook'ta gerçekten iyi iş çıkardığını, Twitter'da iyi paylaşımlar aldığını, üçüncüsünün Reddit'te bazı eylemler gördüğünü ve bundan sonra her şeyin oldukça sessiz olduğunu görebiliyoruz.

Elbette, tarihi kontrol etmek ve makalenin hala alakalı olduğundan emin olmak istersiniz. Ayrıca kaynağı kontrol etmek istersiniz. İlki, örneğin, The Onion'dan bir makale. Bu bilgilerle ne yaparsınız? Bir fikir, bu içeriği sosyal medyanızda paylaşmak veya bununla ilgili bir blog oluşturmaktır. Veya alternatif olarak, bunu sadece ilham almak için kullanırsınız. Belki spordan ilham alan düğünler veya en formda çiftler yaparsınız. Gerçekten harika olan, sizin için en iyi içeriği belirlemek için platform dökümünü kullanabilmenizdir. Örneğin, trafiğinizin çoğu için Reddit'e güveniyorsanız, bu üçüncü bağlantıya benzer bir şeye bağlı kalmak, Reddit'te gerçekten iyi iş çıkardığı için en iyi ilginize olabilir.

Kendinize şunu sorun: "En çok hangi platforma güveniyoruz?" Ardından, o platformda iyi performans gösteren içeriği bulmak için BuzzSumo'yu kullanın. Sadece altın vurabilirsin. BuzzSumo da bunun ötesinde çok daha fazlasını yapıyor. Bir anahtar sözcük aramak yerine, bir etki alanında arama yapabilir ve bu etki alanındaki hangi sayfaların sosyal medyada olağanüstü iyi performans gösterdiğini görebilirsiniz. Nike.com'da Bir dizi ek araçları da var. Etkileyiciler arayabilir, trend içeriği keşfedebilir, web sitesi geri bağlantılarını analiz edebilir ve bir anahtar kelime girip BuzzSumo'nun sihrini çalıştırmasına izin vererek yeni konular oluşturabilirsiniz. Bunların tümü, dijital pazarlama kampanyalarınızı beslemek için kullanılabilir. BuzzSumo, ücretsiz olarak sınırlı aylık arama sunar. Bir hesap oluşturarak daha fazla kilidi açabilirsiniz. Bundan sonra ödeme yaparak yükseltebilirsiniz. Aramalarınızı akıllıca kullanın ve şimdilik ücretsiz bir planla kurtulabilirsiniz - özellikle bunu bu listedeki diğer araçlardan bir veya daha fazlasıyla birleştirirseniz.arama yaptığımda böyle oluyor.

2. Public the Public

Public the Public

Public the Public, insanların çevrimiçi ortamda ne aradığını anlamanıza yardımcı olur. Ne aradıklarını biliyorsanız, onlara ne tür içerik sunacağınızı da bilirsiniz. Ana sayfada arama zamanınızı girin. Bu sefer "pastacılık" arayalım. Ve orada bitmiyor - neredeyse değil. Answer the Public ayrıca size karşılaştırmalar ("beğen", "ve", "veya" "vs" ve "karşı" kelimelerini kullanan arama terimleri), alfabetik bir arama listesi ve ilgili aramalar sunar. Bu verilerden herhangi birini CSV dosyası olarak indirme seçeneğiniz vardır.

Bu, sadece konuları değil, ilgili konuları da oluşturmanın çok hızlı ve kolay bir yoludur . Answer the Public, yaratıcı kuyularınız kuruduğunda başlamak için harika bir yerdir. Dışarıda o kadar çok ilgili konu var ki, aramayı bile düşünmeyiz. Bu araç, konuları keşfetmemize ve araştırmamıza yardımcı olabilir. Yeni konular bulmaya başladığınızda, sosyal medyada veya hakkında blog yazabileceğiniz şeyler için fikirleri daha spesifik olarak daraltmaya başlayabilirsiniz. İnternette zaten nelerin popüler olduğunu görmek için bu fikirleri BuzzSumo'ya bile girebilirsiniz.

3. Google Trendler

Google Trendler

Bu, konuları araştırmanın en sevdiğimiz yollarından biridir! Google Trends , konu ve fikirlerden oluşan bir altın madenidir. Bu aracın size yardımcı olabileceği birkaç yolu gözden geçirelim. Başlangıç ​​olarak, örnek bir anahtar kelime girelim: beslenme. Arama sonuçları sayfasını aşağı kaydırırsanız, gördüğünüz şey budur. İşte bununla ilgili gerçekten harika olan şey. Her konunun yanında bu yüzdeleri görüyor musunuz ve bu grafiklerin tepesinde nasıl Yükseliyor olarak ayarlandı? "Yükselen", "son dönemden bu yana arama sıklığında en büyük artışa sahip sorgular" anlamına gelir. Yani, bu yüzdeler, bu konuların son zamanlarda ne kadar popüler hale geldiğini temsil ediyor.

Google Trendler'in "En popüler arama sorguları. Puanlama, en sık aranan sorgu 100 değerinin, en popüler sorgunun yarısı kadar sıklıkla aranan bir sorgu olduğu ve bu şekilde devam eden göreceli bir ölçekte yapılır. " Sayfanın üst yarısında, grafik size bu konunun zaman içinde nasıl bir eğilim gösterdiğini anlatır. "İnsanlar bunu gerçekten önemsiyor mu?" Muhtemelen kendinize bunu daha önce belirli bir konu hakkında sordunuz. Ve Google Trendler bu soruyu cevaplamanıza yardımcı olur. Sadece insanların bugün bir konuyu önemsediğini değil, aynı zamanda o konunun tarihinin ne olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, pazarlamanızda kullanmanız gereken tam dili veya en azından kullanmaya dikkat etmeniz gereken dili öğrenebilirsiniz. Örneğin, pişirme ile ilgili konu fikirlerine ihtiyacınız varsa, "beslenme" nin de sıcak bir arama olduğunu bilmeniz gerekir. Google Trendler, özellikle sürpriz, sürpriz - trend olan veya viral içeriği izlemeye çalışıyorsanız kullanışlıdır. Bu tür içeriğin ne zaman azalmaya başladığını belirlemek de iyidir. Ardından, dikkatinizi başka bir yere odaklamak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

4. Ubersuggest

Ubersuggest

Ubersuggest (Neil Patel'den ) inanılmaz derecede güçlü ve sağlam bir araçtır. O kadar çok şey yapıyor ki, bu blogdaki tüm ayrıntılara gerçekten giremiyoruz. Ancak yine de dijital pazarlama içeriğiniz için konuları araştırmanıza nasıl yardımcı olabileceği konusunda size bir fikir vermek istiyoruz. Ana sayfaya gidelim ve "yatırım" arayalım. Daha önce de belirttiğimiz gibi sonuçlar size bir ton bilgi verecektir . Ancak aşağı kaydırırsanız, özellikle yararlı bulabileceğiniz iki şey göreceksiniz. İlki, aradıklarınızla ilgili anahtar kelime fikirleri - açık bir konu fikirleri kaynağı.

BuzzSumo'ya benzer ve size Facebook ve Pinterest'te nasıl performans gösterdiği gibi bilgileri gösterir. Bu bağlantıları kullanın ve bunları sosyal medyanızda yayınlayın veya yeni bir şey üretmenize yardımcı olacak ilham kaynağı olarak onlara güvenin. Buradaki önemli nokta, bu bilginin size başlamak için bir yer vermesidir, böylece üzerinde çalışacak hiçbir şey olmadan sıfırdan başlamanız gerekmez. Sadece şunu tekrarlamak istiyoruz: Ubersuggest'i tanımak için zaman ayırmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Burada çok sayıda veri ve bilgi var.

5. Google Arama

Google Arama

Sizi en basit aracı ile başbaşa bırakmak istiyoruz: Eski güzel Google. Hiç bir şey aradınız ve bu açılır menüyü fark ettiniz mi? Bunlar rastgele değil ve tesadüf değil. İnsanların yürüttüğü ilgili aramalardır. Başka bir deyişle, arama motorunun içinde, Google size insanların ilgilendiği ilgili konuları söyleyecektir. Tahmin gerektirmez. Ne kadar serin? Google, sizin tarafınızdan asgari düzeyde çalışma gerektirdiğinden (ve ücretsiz olarak ekleyebiliriz), hedef kitlenizin neyi önemsediği konusunda size fikir verecektir. Yüce arama motorundan daha iyi kimse bilemez. Basit olabilir, ancak konuları ve anahtar kelimeleri araştırmanın en garantili yollarından biridir. Bu araçlar, başlamak için akıllıca bir yerdir. Ve onlardan tam potansiyellerine ulaşmak için içgörülerinizi ve analizlerinizi takip etmeniz ve izlemeniz gerektiğini unutmayın. Ölçemediğiniz sürece bir şeyin işe yarayıp yaramadığını gerçekten bilemezsiniz. Analitik ve marka verileriniz burada devreye girer.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle