GNS Network

Dijital Pazarlamacılar için En İyi 4 Ücretsiz Online Kurs

Dijital Pazarlamacılar için En İyi 4 Ücretsiz Online Kurs

Dijital pazarlama becerileri sadece sahada çalışanlar için değil aynı zamanda girişimciler için de kritiktir. Çok erken başlangıç ​​günlerinizi geçmiş olsanız ve bir pazarlama ekibiniz olsa bile, en başarılı kurucular , işin her yönü hakkında çalışma bilgisine sahiptir ve dijital pazarlama kampanyalarının bilgili gözetimini sağlayabilir. Dijital pazarlama becerilerinizi geliştirmek için bu en iyi beş ücretsiz çevrimiçi kursa göz atın:

1. Google Çevrimiçi Pazarlama

Son 8 yılda 100'den fazla ülkeden 100.000'den fazla kişi Google'ın Çevrimiçi Pazarlama Yarışması'na katıldı . Giriş seviyesi dijital pazarlama, arama motoru pazarlaması, arama motoru reklamcılığı, görüntülü reklamcılık, mobil, sosyal, analitik ve videoyu kapsayan modülleri içeren çevrimiçi bir kurstur ve bu da onu yeni başlayanlar için daha kapsamlı kurslardan biri haline getirir. Ancak, Google'ın öğrencilere bir işletme için veya kar amacı gütmeyen bir çevrimiçi reklam kampanyası yürütmeleri için üç haftalık bir süre boyunca kullanmaları için 250 ABD doları tutarında bir AdWords bütçesi vermesi de benzersizdir . En başarılı öğrenciler Google'dan ödüller bile kazanabilir.

2. WordStream'in PPC

PPC University , PPC ve dijital pazarlama becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmak için kendi şirketim WordStream tarafından oluşturulan tamamen ücretsiz bir çevrimiçi öğrenme kaynağıdır. PPC reklamcılığına milyarlarca dolar harcayan binlerce hesaba erişimimiz var ve yıllar içinde sürekli olarak  küçük ve orta ölçekli işletmelerin hesaplarını uygun maliyetli bir şekilde yönetmekte zorlandıklarını ve onlara en iyi sonuçları elde ettiklerini gördük. Üç akış, sosyal reklamcılık için ek modüller ile ileri düzey kullanıcılara yeni başlayanlar için dersler sunar. Dijital pazarlama eğitiminizi geliştirmek için bir dizi web seminerine ve teknik incelemeye de erişebilirsiniz ve en iyisi, her şey mobil uyumludur, böylece hareket halindeyken, ne zaman vaktiniz olursa öğrenebilirsiniz!

3. Sosyal Medya Hızlı Başlangıç ​​Dijital Pazarlama Kursu

Constant Contact'ın Sosyal Medya Hızlı Başlangıcı , her iki kanalın etkisini en üst düzeye çıkarmak için e-postayı sosyal medya pazarlamasıyla entegre etme fırsatlarını vurgular. Öğrenciler, bir dizi adım adım derste Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Instagram, Google+, YouTube, blog oluşturma ve çevrimiçi listeleme ve inceleme siteleri için dijital pazarlama taktiklerini inceleyebilirler. Kursların yapılandırılma şekli, onları , eldeki derslerin pratik örnekleriyle birleştirilmiş, sözlükler ve nasıl yapılır kılavuzları gibi bileşenlerle başlangıç ​​seviyesindeki pazarlamacılar için mükemmel kılar .

4. Gelen Dijital Pazarlama Kursu Artı Resmi Sertifikasyon

HubSpot Academy, şu anda  Udemy'ye katılan 3.000'den fazla öğrencinin katıldığı inanılmaz derecede kapsamlı bir dijital pazarlama kursu sunmaktadır. Tamamen ücretsiz olan düşük, düşük kurs fiyatına 38 derste 4,5 saatten fazla eğitim dahildir. Katılımcılar, gelen pazarlama, SEO, açılış sayfaları, blog oluşturma, dönüşüm optimizasyonu, lider yetiştirme ve e-posta pazarlamasının temellerini ve aynı zamanda tutarlı ve daha etkili bir gelen pazarlama stratejisi için birlikte nasıl çalıştıklarını öğrenecekler. Sertifikasyon sınavından sonra, mezunlar özgeçmişlerine veya LinkedIn profillerine , HubSpot Akademisi ile pazarlama becerilerini geliştirdiklerini gösteren bir rozet alırlar.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle