GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Akış Yenilenemedi Hatası

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası

Instagram beslemenizi görüntülemeye mi çalışıyorsunuz, ancak bu hata mesajı çıkıyor, “Yayın yenilenemedi”? Bu hatayı aldıysanız, muhtemelen şu anda gerçekten sinirli hissediyorsunuzdur. Ancak hatayı düzeltme çabalarınıza rağmen hiçbiri işe yaramadı. Daha da kötüsü, Instagram desteği pratikte yok. Instagram'ı bir süre kullandıysanız, Instagram desteğine ulaşılamadığını bileceksiniz . Ancak endişelenmeyin, birçok Instagram kullanıcısı bu sorunla daha önce karşılaştı, yani yalnız değilsiniz. Size iyi haberlerim var - bu kullanıcıların neredeyse tamamı geri bildirimlerini almayı başardı. Bu makalede, Instagram'ın neden sürekli "Yayın yenilenemedi" dediğini, nasıl düzeltileceğini ve diğer sık ​​sorulan soruları öğreneceksiniz.

Instagram'ım neden beslemeyi yenileyemediğini söylüyor?

Instagram'ım neden beslemeyi yenileyemediğini söylüyor

Instagram, üçüncü taraf bir uygulama kullandığınız, tarih ve saatinizin yanlış olması veya bir aksaklık nedeniyle “Yayın yenilenemedi” deyip duruyor. Ayrıca Instagram'ın kapalı olduğu anlamına da gelebilir. Instagram'ın kapalı olup olmadığını kontrol etmek için Down Detector'a başvurabilir ve grafikteki ani artışlara bakabilirsiniz.

Instagram'ın sürekli “Yayın yenilenemedi” demesinin üç nedeni var. Bunun üç nedeni, üçüncü taraf bir uygulama kullanmış olmanız, tarih ve saatinizin yanlış olması veya bir aksaklık olması. Bu üç neden sizin için geçerli değilse, o zaman hatayı Instagram kapalı olduğu için almış olabilirsiniz (muhtemel değil).

Instagram, insanları yapmadıkları nedenlerle yanlış bir şekilde "engellemekle" bilinir . Örneğin, Instagram'daki bir diğer yaygın hata, eylem bloğudur. Bazı insanlar, eylemlerini spam yapmadıkları halde Instagram tarafından yanlışlıkla engelleniyor. Feed'lerinde yalnızca birkaç gönderiyi beğenmiş olabilirler ve onlara bir eylem bloğu uygulanır. Çoğu durumda, hata bir aksaklık olabilir ve bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. “Yayın yenilenemedi” hatasına dönersek, bir aksaklık nedeniyle almış olabilirsiniz. Ancak, sonraki birkaç noktayı okumanız ve sizin için geçerli olan nedeni bulmanız en iyisidir. Bu şekilde, hatanın gerçekten bir aksaklık olup olmadığını belirleyebilirsiniz .

1. Bir üçüncü taraf uygulaması kullandınız

İlk olarak, üçüncü taraf bir uygulama veya otomasyon aracı kullandığınız için Instagram'da "Yayın yenilenemedi" hatasını almış olabilirsiniz. Üçüncü taraf bir uygulama veya bir otomasyon aracı kullanarak işlem yapıyorsanız (örneğin beğenme, yorum yapma) Instagram, özet akışınızı geçici olarak devre dışı bırakır .

Üçüncü taraf bir uygulama veya bir otomasyon aracı kullandıysanız Instagram, özet akışınızı görüntülemenizi geçici olarak engelleyebilir.

Instagram, üçüncü taraf uygulamaların ve otomasyon araçlarının kullanımı konusunda çok katıdır. Bunun nedeni , platformlarındaki robot sayısını ve otomasyonu azaltmaya çalışmalarıdır . "Yayın yenilenemedi" hatasını aldıysanız, Instagram bir bot olduğunuzu düşünebilir ve yayınınızı görüntülemenizi geçici olarak engelleyebilir. Genellikle bu, başkalarının gönderilerini beğenmek için üçüncü taraf bir uygulama kullanıyorsanız olur. Bu nedenle, Instagram'ın yapay zekası, eylemlerinizi sınırlamak için beslemenizi görüntülemenizi engeller . Instagram, platformunda yalnızca belirli üçüncü taraf araçlara izin verir. Bu araçlar, esas olarak gönderilerinizi planlamak için kullanabileceğiniz zamanlama araçlarıdır. Bu nedenle, Instagram tarafından onaylanmamış araçlar kullanırsanız, hesabınız geçici olarak yasaklanma riskiyle karşı karşıya kalabilir .

2. Tarih ve saatiniz yanlış

Tarih ve saatiniz yanlış

Tarih ve saatiniz yanlışsa, Instagram beslemenizi görüntülemeye çalıştığınızda “Yayın yenilenemedi” hatası alabilirsiniz. Instagram, tarih ve saati cihazınızdaki ayarlarla senkronize eder.

"Yayın yenilenemedi" hatası, cihazınızdaki yanlış tarih ve saatten kaynaklanıyor olabilir. Cihazınızda yanlış bir tarih ve saat olması Instagram'da birçok soruna neden olabilir.

Cihazınızdaki tarih ve saatin Instagram'ınkiyle eşleşmemesi uygulamada hatalara neden olabilir . Cihazınızdaki tarih ve saatin doğru olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. Aksi takdirde, başka sorunlara da neden olabilir. Örneğin, tarih ve saatiniz yanlışsa Instagram hikayeleri yüklenmeyebilir .

3. Instagram çöktü

Instagram çöktü

“Yayın yenilenemedi” hatasını almanızın son nedeni, Instagram'ın kapalı olmasıdır. Ancak, Instagram'ın çalışma süresi %100'e yakın olduğu için bu pek olası değildir . Instagram'ın kapalı olup olmadığını kontrol etmek için Down Detector'a başvurabilirsiniz . Güncellemeler için Instagram'ın resmi Twitter hesabını da kontrol edebilirsiniz . Instagram kapalıysa, büyük olasılıkla grafikte binlerce rapor göreceksiniz . Çoğu durumda, Instagram çalışmıyor ve hata ya önceki nedenlerden ya da bir aksaklıktan kaynaklanıyor. Ayrıca internet hızınızı da kontrol etmeniz gerekiyor .

Instagram feed'iniz yenilenmiyorsa, internet hızınızı test etmeniz gerekir. Yavaş bir internet hızı, feed'inizin yenilenmesini engeller ve feed'inizi yenilemeyi denediğinizde "Feed yenilenemedi" hatasını alabilirsiniz.

Bazen, internet hızınız çok yavaş olduğu için Instagram özet akışınız yenilenemez. İnternet hızınızı test etmek için çevrimiçi ücretsiz bir hız testi kullanabilirsiniz. Tipik olarak, 20 Mbps'nin üzerinde bir hız hedeflemelisiniz . İnternet hızınız 20 Mbps'nin çok altındaysa feed'iniz çok yavaş olduğu için yüklenemeyebilir. Bu durumda, WiFi kullanıyorsanız mobil veriye geçmeyi denemelisiniz ve bunun tersi de geçerlidir.

Instagram'da "Yayın yenilenemedi" sorunu nasıl düzeltilir?

Instagram'da "Yayın yenilenemedi" sorununu düzeltmek için ya beklemeniz, tarih ve saatinizi otomatik olarak ayarlamanız ya da başka bir cihaz kullanmanız gerekir. Alternatif olarak, Instagram'ın önbelleğini güncellemeyi, yeniden yüklemeyi veya temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Instagram'da "Yayın yenilenemedi" hatasını düzeltmek için deneyebileceğiniz üç yöntem vardır; bekleyin, tarih ve saatinizi otomatik olarak ayarlayın veya başka bir cihaz kullanın.

Instagram'da “Yayın yenilenemedi” hatası alıyorsanız, en iyi seçeneğiniz aşağıda listelenen yöntemleri denemektir.

1. Bekleyin

Instagram'daki "Yayın yenilenemedi" hatasını düzeltmenin en iyi yolu, onu beklemektir. "Yayın yenilenemedi" hatası genellikle 24 saate kadar sürer.

"Yayın yenilenemedi" hatası genellikle 24 saate kadar sürer.

Çoğu durumda, hatayı yanlışlıkla almış olabilirsiniz ve zamanla ortadan kalkacaktır. Hata mesajını alan çoğu Instagram kullanıcısı , beslemelerini bir gün içinde normale döndürmeyi başardı .

Özet akışı yenilenemedi” hatasıyla karşılaşan çoğu Instagram kullanıcısı, 24 saat sonra özet akışlarını geri aldı.

"Yayın yenilenemedi" hatası, üçüncü taraf bir uygulama veya otomasyon kullanan kişilere uygulanmak içindir. Bunları kullanmadıysanız, büyük olasılıkla bir aksaklık nedeniyle hatayı aldınız . Bununla birlikte, hata geçicidir ve sonunda kendi kendine ilgilenecektir.

2. Tarih ve saatinizi otomatik olarak ayarlayın

Tarih ve saatinizi otomatik olarak ayarlayın

İkinci yöntem, tarih ve saatinizi otomatik olarak ayarlamaktır. Tarih ve saatinizi geçmişte değiştirdiyseniz, tekrar normale döndürmeniz gerekir . Yanlış bir tarih ve saat, Instagram'da birçok soruna neden olabilir. Instagram beslemenizin yenilenmesini bile engelleyebilir. Bir iPhone için tarih ve saatinizi otomatik olarak şu şekilde ayarlayabilirsiniz :

 • Ayarlarınıza gidin.
 • Aşağı kaydırın ve “Genel” üzerine dokunun.
 • “Genel” altında, “Tarih ve Saat” üzerine dokunun.
 • “Otomatik Olarak Ayarla”yı açın.

Bir Android cihaz için tarih ve saatinizi otomatik olarak şu şekilde ayarlayabilirsiniz :

 • Ayarlarınıza gidin.
 • “Tarih ve Saat” üzerine dokunun.
 • “Otomatik” özelliğini açın.

Tarih ve saatinizi otomatik olarak ayarlamak, onu mevcut tarih ve saate güncelleyecektir . Instagram'da hataları önlemek için cihazınızda doğru tarih ve saatin olması önemlidir.

3. Başka bir cihaz kullanın

Son olarak, başka bir cihaz kullanmayı deneyebilirsiniz. Instagram'ı bir mobil cihazda kullanıyorsanız, Instagram'a masaüstünden erişmeyi deneyin . Tersine, Instagram'ı bir masaüstünde kullanıyorsanız, ona bir mobil cihazdan erişmeyi deneyin.

Instagram'ı bir mobil cihazda kullanıyorsanız, Instagram'a masaüstünden erişmeyi deneyin. Masaüstünüzde Instagram'a giriş yapmadan önce, tarayıcınızı gizli moda geçirdiğinizden emin olun. Bu, tarama geçmişinizi, verilerinizi ve önbelleğinizi temizleyeceğinden "Yayın yenilenemedi" hatasından kurtulabilir.

Instagram'a başka bir cihaz üzerinden erişmek, "Yayın yenilenemedi" hatasını düzeltmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, Instagram'a masaüstünden erişiyorsanız gizli moda geçmeyi deneyin . Gizli moda geçmek, tarama geçmişinizi, verilerinizi ve önbelleğinizi temizleyerek hatadan kurtulabilir.

Instagram'da "Yayın yenilenemedi" nasıl engellenir?

Instagram'da hataları önlemek önemlidir çünkü düzeltmek için zaman harcamanıza gerek yoktur. Feed'iniz normale döndüyse, hatanın tekrar olmasını önlemek için sonraki adımları takip edebilirsiniz. "Yayın yenilenemedi" hatası bir aksaklıktan kaynaklanıyor olsa da, sonraki adımları uygulamanız en iyisidir. Bu, hatanın sizin tarafınızdan kaynaklanmamasını sağlamak içindir. Ayrıca , uygulamadaki diğer hataları azaltabilir .

1. Bir üçüncü taraf uygulamasını kullanmayı bırakın

Bir üçüncü taraf uygulamasını kullanmayı bırakın

Beğenmek, takip etmek, takibi bırakmak vb. için bir üçüncü taraf uygulaması veya bir otomasyon aracı kullanıyorsanız, kullanmayı bırakmalısınız. Instagram, kullanabileceğiniz üçüncü taraf uygulamalar konusunda çok kısıtlayıcıdır. Instagram ile ortak olmayan üçüncü taraf uygulamalar , hesabınız için büyük bir risk oluşturmaktadır. İşlemleri gerçekleştirmek için üçüncü taraf bir uygulama kullanıyorsanız Instagram'daki belirli özellikleri kullanmanız engellenebilir. Instagram'da en çok öne çıkan blok, platformda beğenme, takip etme, takipten çıkma vb. işlemleri yapmanızı engelleyen eylem bloğudur. Ayrıca Instagram, kısıtlayıcı bir önlem olarak feed'inizin yenilenmesini engelleyebilir. Üçüncü taraf uygulamalar ve araçlarla ilgili olan şey, size eylemleri daha hızlı gerçekleştirme yeteneği vermeleridir . Instagram bunu kolayca algılayabilir ve bu eylemi gerçekleştirmenizi engelleyebilir. Bir mobil cihazda üçüncü taraf uygulamaları, araçları veya web sitelerini şu şekilde kaldırabilirsiniz:

 • Profilinize gidin ve menüye dokunun.
 • “Ayarlar” üzerine dokunun.
 • "Güvenlik" öğesini seçin.
 • "Veri ve geçmiş" altında, "Uygulamalar ve web siteleri"ni seçin.
 • “Etkin”e, ardından “Kaldır”a dokunun.

Alternatif olarak, tüm üçüncü taraf uygulamalardan çıkış yapmanızı sağlayacak Instagram şifrenizi değiştirebilirsiniz . Ancak, kullandığınız üçüncü taraf uygulama(lar)ı silmek istemiyorsanız, Instagram tarafından engellenmemek için bazı önlemler almanız gerekiyor. Alınması gereken en önemli önlem, doğrudan kullandığınız üçüncü taraf uygulamasında işlem yapmamaktır . Bunun yerine sadece Instagram uygulamasında işlem (örneğin beğenme, yorum yapma) yapmalısınız. Sonuç olarak , Instagram'da herhangi bir eylemi spam yapmamalısınız . Bunun yerine, gelecekteki hataları azaltmak için bunları aralıklarla gerçekleştirin.

2. Tarih ve saatinizi değiştirmeyin

Ardından, mobil cihazınızda tarih ve saatinizi değiştirmemelisiniz.

Tarih ve saatinizi değiştirmek Instagram'da hatalara neden olabilir. Tarih ve saatiniz güncel değilse Instagram feed'iniz yenilenemeyebilir ve hikayeler yüklenemeyebilir.

Cihazınızda yanlış bir tarih ve saat olması Instagram'da birçok soruna neden olabilir . Feed'inizin yenilenmesini veya hikayelerin yüklenmesini engelleyebilir. Bu hataların oluşmasını önlemek için tarih ve saatinizin otomatik olarak ayarlandığından emin olmanız gerekir . Bu şekilde, tarih ve saatiniz her zaman güncel olacaktır.

3. Instagram'ı her zaman en son sürüme güncelleyin

Instagram'ı her zaman en son sürüme güncelleyin

Son olarak, Instagram'ı her zaman en son sürüme güncellemelisiniz.

Her zaman App Store/Google Play Store'daki güncellemeleri kontrol edin

Her zaman App Store/Google Play Store'da Instagram güncellemelerini kontrol edin. Instagram'ı güncellemek , uygulamadaki sorunları çözmeye yardımcı olabileceğinden önemlidir . Bu özellikle, "Hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri" satırlarında bir güncelleme açıklaması görürseniz geçerlidir. Bazen Instagram bazı hatalar içeren bir güncelleme yayınlamış olabilir. Bu durumda, sonraki bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmeniz ve uygulamayı bir kez daha güncellemeniz gerekir. Bu, uygulamada ortaya çıkabilecek olası sorunları azaltmaya yardımcı olacaktır.

Instagram özet akışım neden yüklenmiyor?

Instagram özet akışınız yüklenmiyorsa, bunun nedeni genellikle yavaş internet hızıdır veya üçüncü taraf bir uygulama/otomasyon aracı kullanıyor olmanızdır. Öncelikle Instagram feed'iniz yüklenmediğinde internet hızınız çok yavaş olabilir. İnternet hızınızı test etmek için çevrimiçi bir internet hız testi kullanabilirsiniz. Ancak yükleme/indirme hızınız 20 Mbps'nin üzerindeyse internetiniz iyidir. Bu durumda, bir aksaklık nedeniyle feed'iniz yüklenmiyor olabilir . Feed'inizin yüklenmemesinin bir başka yaygın nedeni de üçüncü taraf bir uygulama veya otomasyon aracı kullanmış olmanızdır. Eylemleri (örneğin beğenme/yorum yapma) gerçekleştirmek için üçüncü taraf bir uygulama veya otomasyon aracı kullanıyorsanız , Instagram feed'inizi geçici olarak devre dışı bırakır . Ama merak etmeyin 24 saat sonra beslemeniz normale dönecek.

Instagram özet akışımı nasıl yenilerim?

Instagram beslemenizi yenilemek için ekranınızı aşağı çekip bırakmanız yeterlidir. Instagram beslemenizi yenilemek, beslemenizdeki gönderileri yeniden düzenler . Feed'inizdeki tüm gönderileri daha önce beğendiyseniz, yenilemek gönderileri kronolojik sırayla gösterecektir. Öte yandan, akışınızdaki tüm gönderileri beğenmediyseniz, onu yenilemek , ilk etkileşim kurma olasılığınız olan gönderileri görüntüler .

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle