GNS Network

ÇÖZÜM Instagram DM Çalışmayı Durdurdu

Instagram DM Çalışmayı Durdurdu

Günümüzde Instagram, tüm dünyadaki insanlar arasında en sevgi dolu sosyal medya ağıdır. Bu uygulamanın iyi ve kullanışlı bir özelliği, kullanıcılara başkalarına doğrudan mesaj gönderip almalarını sağlamasıdır. Ancak, DM'ler kullanım dışı kalabilir ve bir nedenden dolayı Instagram DM arızası ile karşılaşabilirsiniz. Bu yazıda, bu sorunun olası nedenlerini ve olası çözümlerini incelemek istiyoruz! 

Instagram DM hatası

İnsanların Instagram kullanırken karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri Instagram DM arızasıdır. Aslında bu farklı nedenlerle olabilir ve farklı çözümleri de olabilir. Bazen mesajlarınızı gönderemediğinizi, alamadığınızı veya erişemediğinizi fark edebilirsiniz. Ancak herhangi bir şey yapmadan önce aşağıda belirtilen bazı olası nedenleri kontrol etmeniz gerekir. Bazı nedenleri bilmek ve bu sorunun nasıl çözüleceğini öğrenmek için okumaya devam edin. 

1. Engellenip engellenmediğinizi kontrol edin

Instagram DM aksaklığına neden olan nedenlerden biri, iletişim kurmaya çalıştığınız kişi tarafından engellenmiş olmanızdır. Bir Instagram kullanıcısı sizi engellediğinde, o kişiyle mesaj alışverişi yapamazsınız. Ayrıca, yaptığınız tüm konuşmalar kaybolacak. Bu nedenle, konuşmalarınızdan birinin kaybolduğunu görürseniz, engellenip engellenmediğinizi kontrol edin. Bunu yapmak için Instagram'da kullanıcı adlarını arayabilir ve gönderilerini görüp görmediğinizi kontrol edebilirsiniz. Gönderileri ve takipçi sayısını görememeniz durumunda engellenirsiniz ve uygulamada herhangi bir sorun yoktur. 

2. Devre dışı bırakılan hesaplar

Bir başka olası neden de, devre dışı bırakılmış bir Instagram kullanıcısıyla iletişim kurmaya çalışıyor olmanızdır. Aslında, siz veya arkadaşınız Instagram hesabınızı devre dışı bıraktığınızda, birbirinizin mesajlarını ancak bir Instagrammer'ın kullanıcı kimliğiyle görebilirsiniz. Bu durumda tüm konuşmayı okuyabilir, mesaj gönderebilir ve her şeye erişebilirsiniz ancak mesajlarınızın görüldüğünü göremezsiniz. Bu nedenle, bir kişiden mesaj almadığınızı fark ederseniz, hala Instagram'da olup olmadığını kontrol etmek için kullanıcı adını aratabilirsiniz. Aslında, bir hesap devre dışı bırakıldığında, kullanıcı adını arattığınızda “kullanıcı bulunamadı” hata mesajını görürsünüz.

3. Instagram uygulamanız güncellenmedi

Bazen güncel olmayan bir Instagram sürümünün kullanılması Instagram DM aksaklığına neden olur. Bu sorunla karşı karşıya kalırsanız, Instagram'ın son sürümünü kullanıp kullanmadığınızı kontrol etmeye değer. Bunu yapmak için iPhone'unuzda uygulama mağazasını veya Android cihazınızda Google Play'i açmanız ve yüklenecek yeni bir sürüm olup olmadığına bakmanız yeterlidir . Instagram'ın son sürümünü yüklediyseniz, uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemek sorunu çözebilir ve işe yaramazsa aşağıdaki diğer çözümleri deneyin. 

4. Instagram önbelleğini temizle

Tam uygulama önbelleği, Instagram DM aksaklığına neden olan en olası nedenlerden biridir. Direkt mesajlarınızın çalışmadığını gördüğünüzde Instagram önbelleğinizi temizlemeyi deneyin. Bu sorun, önbelleğinize kaydedilen bazı hatalar nedeniyle oluşur ve bunları temizlemenin bu sorunu çözmesi gerekir. Instagram önbelleğini temizlemek için cihazınızda aşağıdaki adımları uygulayın:

iPhone'da Instagram önbelleğini temizleyin

  • iPhone ayarlarınıza gidin,
  • Genel'e ve ardından iPhone depolama alanına dokunun,
  • Instagram logosuna dokunun,
  • "Uygulamayı boşalt" düğmesine basın.

Android cihazlarda Instagram önbelleğini temizleyin

  • Ayarlara gidin ve uygulamalar sekmesini açın,
  • Instagram'ı seç,
  • "Önbelleği temizle" düğmesine dokunun.

Son olarak, yukarıda belirtilen tüm çözümleri yaptıysanız ve hala sorunla mücadele ediyorsanız, Instagram'ın yardım ve destek merkezi ile iletişime geçerek bu Instagram DM sorununun tam nedenini ve nasıl çözüleceğini öğrenin. 

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle