GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Like Hatası

Instagram Like Hatası

Bu web sayfasını görüntülüyorsanız, Instagram beğeninizi engelliyorsa ne yapacağınızı sormak için bir Google araması yaptığınız varsayılabilir. Uygulamadan, beğenme özelliğini "kötüye kullandığınız" için kullanmanın engellendiğine dair bir mesaj almış olmanız kuvvetle muhtemeldir. Bu, çok sık ve kısa sürede beğenmeye veya yorum yapmaya başlarsanız olabilir. Bu, şu anda yaygın bir sorundur ve birçok kişi hesaplarında bu sorunla karşı karşıyadır. Instagram'ın geliştiricileri bunu düzeltene kadar, bu durumda ne yapacağınızı ve nasıl hareket edeceğinizi bilmeniz gerekiyor.

Instagram beğenileri neden engelliyor?

Instagram'da engellenen eylemi duymuş olmalısınız. Gerçekten de Instagram, kullanıcıların platformda beğenme, yorum yapma, paylaşma veya takip etme ve takibi bırakma gibi başka işlemler yapmasını engeller. Yani, yakın zamanda Instagram'ı açtıysanız, daha fazla takipçi kazanmayı dört gözle bekliyorsanız veya bir Instagram botu kullanıyorsanız , platformda engellenebilirsiniz. Şimdi, Instagram'ın eylemlerinizi neden engellediğini öğreneceksiniz? Yoksa sadece beğendiğiniz gönderiler mi? Nedeni basit: Sahte bir hesap olarak sizi tanıdı, siz değilsiniz. Ne yaptığını merak ediyor musun? İşte bazı olası nedenler:

  • Hesabınız çok yeni
  • O kadar çok içerik paylaştın ki
  • Aynı anda birçok fotoğrafı beğendiniz.
  • Birkaç kullanıcının takipçisi var.
  • Instagram geçmişiniz yok. Bu, hesapta hiçbir veriniz olmadığı anlamına gelir.
  • Aynı anda birçok gönderiye yorum yaptınız
  • Aynı anda birkaç kullanıcıyı takibi bıraktınız

Neyse ki Instagram sizi engelliyorsa kalıcı değildir. Instagram gerçekten de hesabınızı sebepsiz yere kalıcı olarak silebilir, ancak engellenmek geçicidir. Bu nedenle, blok türü hesaba ve eylemlere bağlıdır. Bazen Instagram, eylem bloğunun sona erdiği zamanı gösterirdi. Bazen, yalnızca bir uyarı gösterir. Tek yapmanız gereken en az 48 saat beklemek ve daha sonra tekrar denemek. Düzeltmediyseniz, 7 gün veya iki hafta içinde deneyin. Eylem bloğu için maksimum süre yaklaşık iki haftaydı.

Instagram beğeni engelleme nasıl düzeltilir?

Yapılacak ilk şey panik yapmamaktır. Bu çok yaygın bir durumdur ve profilinizde ve gelecekteki Instagram kullanımınızda önemli bir etkisi yoktur. Bu günlerde Instagram, yüz milyonlarca insan için oldukça popüler bir sosyal medya caddesidir ve böyle bir olay oldukça yaygındır. Yukarıda belirtildiği gibi, yalnız değilsiniz. Çok sayıda blogcu ve kullanıcı benzer sorunlardan geçiyor. Bu yüzden panik yapmıyorsanız, aşağıdaki talimatları iyice okuyun ve bunları takip ederseniz, kısa süre sonra bu engellenen özelliği bir kez daha kullanma şansına sahip olacaksınız. Instagram gönderileri beğenmenizi geçici olarak engellerse yapmanız gerekenler:

1. Bir Süreliğine Tüm Faaliyetleri Durdurun

Yapmanız gereken ilk şey, engellendikten sonra aktif olmamaktır. Beğenme yasağı kaldırıldıktan sonra, yine de bir süre sessiz kalmanız gerekir. İşin aslı, engellendikten sonraki ilk 7 gün boyunca Instagram'ın güvenlik sistemleri sizi gözetim altında tutuyor. Bu 7 gün içinde, herhangi bir etkinlik alarmların çalmasına neden olabilir ve aynı yasağı bir kez daha veya daha kötüsünü alabilirsiniz, bir kullanıcı üzerindeki engelleme kaldırıldıktan ve bir kez daha yasaklandıktan sonra yalnızca dört fotoğrafı beğendiğini iddia ediyor. . Bu nedenle, ilk hafta ya da öylesine, ne yaptığınız konusunda ekstra dikkatli olmanız ve uygulamanın özelliklerini kullanma eyleminizin mümkün olduğunca az olduğundan emin olmanız gerekir. Hiç kimse birden fazla kez haksız yere engellenmek istemez.

2. Instagram'ın Spam Gönderici Olmadığınızı Bilmesini Sağlayın

Önceki nokta, tüm Instagram etkinliklerinizin tamamen durması anlamına gelmez. Bunun yerine, bir süre sessiz kalmanız gerektiği anlamına gelir. Üzerinizdeki baskıyı hafifletmek için güvenlik sistemlerine spam gönderici olmadığınızı, uygulamanın tipik bir kullanıcısı olduğunuzu göstermelisiniz. Üçüncü günden sonra 4-10 gönderiyi beğenip yorum yapabilir, etkinliklerinize temkinli bir şekilde devam edebilirsiniz. Normal bir aktivite gibi görünmesi için birkaç gün boyunca yapın. Bir gönderi yüklemek, Instagram'ın aktif bir kullanıcısı olduğunuz anlamına gelir. Bunu yaparak, yapay zekanın sizin bir anormallik olmadığınızı, işine devam eden normal bir kullanıcı olduğunuzu görmesini sağlarsınız.

3. Beğenmeye Devam Etmeyin

Bu, Instagram'da gösterilen kalbin önceki konumuna sıfırlandığı anlamına gelir. Bu, Instagram'dan gönderi beğeninizin biraz fazla arttığına dair hafif veya ince bir gösterge olabilir. Beğenmeyi hemen bırakmanız ve uygulamanın standart çalışma moduna dönmesine izin vermeniz gerekir. Bundan dolayı hoşlanmayı bırakmak sizi ne kadar rahatsız etse de, bu gerekli bir hareket tarzıdır. Belirli bir zamanda gönderileri beğenememekten pişmanlık duymak yerine, bir süre herhangi bir gönderiyi beğenmenin yasaklanmasından kendinizi korumanız gerekir. Uygulama son zamanlarda çok sayıda bot ve spam gönderici gördüğünden, güvenlik kısıtlamaları her zamankinden daha sıkı. Bu nedenle, en mantıklı hareket tarzı, onların yönergelerini ve gerekliliklerini takip etmek ve hiç risk almamaktır.

4. Sabırlı Olun

Standart erişimi yeniden kazanmak için bir bloktan kurtarma yavaş bir işlemdir. Instagram yavaş yavaş size yeniden “güvenmeye” başlar ve yavaş yavaş uygulamanın tüm özelliklerine kontrolsüz erişim elde edebilirsiniz. Beklemek sinir bozucu olabilir, ancak gerekli olur. Sabırlı olarak ve bir daha ortalığı karıştırmadığınızdan emin olarak, gelecekte herhangi bir sorun yaşamadan uygulamanın ve tüm özelliklerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Benzer bir durumda olan kullanıcılar, bloktan sonra günde 5 gönderiyi nasıl beğenemediklerini ancak yavaş yavaş bir kullanıcının sahip olabileceği tüm olağan özelliklere filtresiz erişim elde ettiklerini yorumladılar.

5. Tüm Eylemler Arasında Kısa Bir Boşluk Bırakın

İlk hafta kadar, eylemler arasında geçiş yapmanız, özellikle gönderileri dikkatli bir şekilde beğenmeniz gerekir. Tavsiye edilen yöntem, tüm faaliyetler arasında küçük bir boşluk bırakmaktır. Örneğin bir fotoğrafı beğendikten sonra başka bir fotoğrafı beğenmek için 10-15 saniye beklemelisiniz. Aynı şey yorumlar ve gönderiler için de geçerli. Ayrıca farklı eylemler arasında geçiş yapabilir ve geçiş yapabilirsiniz. Beklemek ve değişmek, güvenlik sisteminin sizi bir spam göndericisi olarak reddetmesine neden olur. Bir spam gönderen genellikle bir tür eylemi birden çok kez tekrarlar ve bunu yapmayarak ve eylemler arasında bekleyerek spam göndermediğinizi gösterebilirsiniz. Benzer işleve erişememek çok sinir bozucu bir zaman olabilir. Ancak sabırlı davranarak, bekleyerek ve yönergeleri izleyerek ona yeniden erişim sağlayabilirsiniz. Bunu yaparak, gelecekte herhangi bir kontrole gerek kalmadan tüm özelliklere tam erişim sağlarsınız.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle