GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Paylaşım Hatası

Instagram Paylaşım Hatası

“Henüz yayınlanmadı. Tekrar deneyin" hatası? Bugün Instagram hatasından kurtulmak için bazı çözümlerden bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi Instagram, birçok kullanıcısı olan dünya çapında en popüler platformlardan biridir. Açıkçası, bazen bazı hatalar ve hatalarla karşılaşıyor. Son zamanlarda bildirilen hatalardan biri de Instagram “Henüz yayınlanmadı. Tekrar deneyin" hatası. Eh, böyle bir Instagram hatasını yaşamakta yalnız değilsiniz; birçok kullanıcı Instagram hatasıyla karşılaştığını bildirdi.

Ama bunun için endişelenme! Bunun neden başınıza geldiğine dair hiçbir fikriniz yoksa, böyle bir Instagram hatasından kurtulmak için aşağıdaki düzeltmeleri kontrol etmelisiniz. “Henüz yayınlanmadı” için bazı çözümler ve düzeltmeler topladık. Tekrar deneyin" hatası. Öte yandan, her zaman Instagram uygulamasıyla ilgili değil! Aslında, Instagram'da bir kez bir hatayla karşılaştığınızda, bunun nedeni internet bağlantısı, büyük dosya boyutu, tam veri önbelleği vb. olabilir. Aşağıdaki yolları deneyerek sorunun kaynağının sizin tarafınızda olup olmadığından emin olabilirsiniz.

Instagram nasıl düzeltilir “Henüz yayınlanmadı. Tekrar deneyin" hatası?

Bazen sadece bir Instagram hatası olabilir ve sorun kısa bir süre sonra çözülebilir. Bu nedenle, ondan kurtulmak için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Ancak, sorun hala devam ediyorsa, onu çözmek için bazı yollar denemelisiniz. Instagram hatasını düzeltmek için aşağıdaki çözümlerden birini veya birkaçını faydalı bulabilirsiniz. Bu nedenle, bazı düzeltmeleri aynı anda denerseniz yardımcı olacaktır.

1. Önbelleği temizle

Tam önbellek verileri, Instagram kullanıcılarının Instagram'da paylaşım yapmasına izin vermez. Neyse ki, Instagram'ın önbelleğini temizlemenin kolay bir yolu var. 

Instagram'da önbellek nasıl temizlenir?

Android'de

 • “Ayar” a gidin ve “Uygulamalar” seçeneğine dokunun.
 • Diğer uygulamalar arasında “Instagram” uygulamasını bulun ve tıklayın.
 • “Önbelleği Temizle” üzerine dokunun

iPhone'da

 • “Ayar” a gidin ve “Genel” üzerine dokunun.
 • Ardından, “iPhone Depolama” üzerine dokunun.
 • “Instagram” uygulamasına dokunun
 • Son olarak, Instagram önbelleğini temizlemek için “Uygulamayı Boşalt”a dokunun.

2.Cihazın depolama alanını boşaltın

Telefonunuzun depolama alanı doluysa cihazınız düzgün çalışmayabilir ve Instagram'da gönderi paylaşamıyor olmanızın nedeni bu olabilir. Bu nedenle, telefonunuzun iyi çalışmasına izin vermek için telefonunuzun alanını boşaltmalısınız.

3. Telefonu yeniden başlatın

Telefondaki sorunları çözmenin en kolay yollarından biri telefonu yeniden başlatmaktır! Cihazınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

4. Fotoğrafın veya videonun boyutunu kontrol edin

Bazı hatalarla karşılaşmadığınız sürece fotoğrafın veya videonun boyutuna dikkat etmeyebilirsiniz. Instagram, platformda paylaşılan fotoğraf ve videolar için bir sınır belirledi. Başka bir deyişle, kullanabileceğiniz maksimum çözünürlük 1936 x 1936 pikseldir. Fotoğrafları ve videoları yeniden boyutlandırmak için bazı uygulamaları kullanabilir veya bilgisayarınızda manuel olarak yapabilirsiniz. Üstelik kullanıcılar Instagram'a 4K veya UHD kalitesinde dosya yükleyemiyor.

En iyi fotoğraf özellikleri:

 • Kare, 600×600 piksel min, 1936×1936 piksel maks.
 • Manzara, 600×315 piksel min, 1936×1936 piksel maks.
 • Dikey, 600×750 piksel min, 1936×1936 piksel maks.
 • 30 MB dosya boyutu maks.

En iyi video özellikleri:

 • MP4 (H.264 kodeki)
 • 30 fps'de kare hızı
 • Maksimum 1920 piksel yükseklik ve 1080 piksel genişlik
 • 3-60 saniye video uzunluğu
 • ve 3500 kbps bit hızına sahip AAC ses

5. İnternet bağlantısını kontrol edin

Başka bir ana neden internet bağlantınız olabilir. Uçak modunu açıp kapatarak internet bağlantınızı kontrol edin.

6. Instagram hesabınızın kısıtlı olup olmadığını kontrol edin

Genel olarak, Instagram spam göndermeye karşıdır ve genellikle yeni fotoğraf gönderme özelliğini devre dışı bırakmak gibi yeni Instagram hesabını kısıtlar. Bu nedenle, yeni bir Instagram kullanıcısıysanız, birkaç gün beklemeli ve ardından paylaşım yapmayı denemelisiniz. Üstelik yeni bir Instagram kullanıcısı değilseniz, hesabınıza yeni bir cihazdan giriş yapmayı denemelisiniz.

7. Instagram'ın kurallarını ihlal edip etmediğinizi kontrol edin

Instagram, platformda paylaşılan fotoğraf ve videoları önemser. Yani Instagram kurallarına ve şartlarına aykırı içerikler paylaşamazsınız. Instagram çıplaklık, şiddet ve kan gibi hassas medya vb. konularda katıdır.

8. Veri ayarını değiştir

Telefonunuzda bazı veri kullanım limitleri vardır ve bu limitlere ulaşmak Instagram hatalarıyla karşılaşmanızın nedeni olabilir. Veri kullanımınızın sınırlı olmadığından emin olmak için Android'de “Veri Tasarrufu” seçeneğini ve iPhone'da “Daha Az Veri Kullan” seçeneğini kapatın.

9. Instagram uygulamasını kaldırıp yeniden yükleyin

Instagram hatasından kurtulmanın bir başka yolu da Instagram uygulamasını silip yeniden yüklemektir. Sadece dene!

10.Instagram desteğine başvurun

Bahsedilen yollardan hiçbiri işe yaramadıysa, Instagram desteğine başvurmalı ve sorunu bildirmelisiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle