GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Tag Hatası

Instagram Tag Hatası

Instagram'da etiketleme sorunları yaşadığınızda hayal kırıklığı yaratabilir, ancak bunun için endişelenmeyin. Burada Instagram'da birisini nasıl etiketleyeceğinizi açıkladık ve etiketleme sorununu çözmek için bazı çözümlerimiz var. Instagram, aileniz ve arkadaşlarınızla fotoğraf paylaşmanıza izin veren harika bir platformdur. Bu, insanlar tatil fotoğraflarını ve diğer unutulmaz görüntülerini paylaşırken büyük heyecanlar ve bağ oluşturmaya yardımcı olur.

Bu nedenle, gönderilerinizde insanları etiketlemek için harika bir fırsat olabilir veya Instagram'da etiketleme sorunları yaşadığınızda sinir bozucu veya hayal kırıklığı yaratabilir. Hesabınızı artırmak veya size fayda sağlayacak daha fazla takipçi almak istediğinizde Instagram hataları veya sorunları can sıkıcıdır . Instagram'ı para kazanmak için kullanıyorsanız veya bu sizin işinizse, hatta orada çok sayıda arkadaşınız ve hayranınız varsa, Instagram sorunlarını nasıl çözeceğinizi bilmek bir zorunluluktur. Şimdi Instagram etiketlemeyle ilgili bazı genel soruları yanıtlayacağız, örneğin:

 • Instagram Hikayesinde biri nasıl etiketlenir?
 • Instagram gönderisinde biri nasıl etiketlenir?
 • Instagram etiketleme sorunu nasıl çözülür?
 • Instagram'da etiketlenen fotoğrafı veya videoyu kimler görebilir?
 • Kimler Instagram'daki fotoğraflarında ve videolarında beni etiketleyebilir?
 • İnsanların beni gönderilerinde etiketlemesini nasıl durdurabilirim?

Instagram Story'de biri nasıl etiketlenir?

Instagram'ın Ağustos 2016'da kullanıcıların fotoğraf ve videoları 24 saat boyunca paylaşmasına olanak tanıyan Öykü özelliğini başlattığını hatırlayabilirsiniz. Instagram, etiketleme çıkartmalarından biri olan Hikayeler'e bazı çıkartmalar ekledi . Bir Instagram hikayesinde birini nasıl etiketleyeceğinizi öğrenelim:

 • Instagram'ı açın ve “Hikayeniz” üzerine dokunun.
 • Bir fotoğraf çekin veya bir resim yükleyin ve ekranın üst kısmındaki çıkartma simgesine dokunun.
 • Dokunun @mention simgesi ve etikete istediğiniz kullanıcı adını yazın.
 • Etiketin rengini düzenleyebilir, yeniden boyutlandırabilir, taşıyabilir veya değiştirebilirsiniz
 • Hikayeyi tüm Instagram takipçilerinizle veya yakın arkadaşlarınızla paylaşmak için "Gönder"e dokunun.

Lütfen aklınızda bulundurun:

 • Çıkartmaya dokunulduğunda  rengi  değişecektir.
 • To  sticker küçük veya büyük yapmak , küçültmek ve daha büyük hale getirmek için ters yönde parmaklarınızı taşımak için bir sıkıştırma hareket halinde işaret ve başparmağı kullanın.
 • İçin  etiket taşımak , sen etikette dokunun ve parmağınızı bırakmadan sürükleyin gerekir.

Gönderdikten sonra Instagram hikayesinde biri nasıl etiketlenir?

Bir kişiyi yalnızca hikayeye iş ortağı olarak gönderdikten sonra etiketleyebilirsiniz. Bunun için Instagram ayarlarında bu seçeneği etkinleştirmeleri gerekir. Bu seçeneği etkinleştirmişlerse, yayınladığınız hikayeye gidebilirsiniz. Üç nokta simgesine dokunun. Bir iş ortağı olan Tag'ı bulun ve kullanıcı adını arayın. Onları etiketlediğinizde, Instagram hikayesinin üstünde, adınızın hemen altında görünecektir.

Instagram gönderisinde biri nasıl etiketlenir?

Instagram'da birini etiketlemek A, B, C kadar kolaydır. Adımları gözden geçirelim:

1. Instagram'ı açın ve yeni bir gönderi oluşturun.

2. Gönderilecek bir resim seçin ve “İleri”ye dokunun.

3. “Kişileri etiketle”ye dokunun ve kullanıcının kullanıcı adını girin .

İpucu: Doğru kullanıcı adını girdiğinizden emin olun; Instagram'da kullanıcının adı değil, kullanıcı adı olmalıdır

Gönderide birkaç kişiyi etiketlemek için işlemi tekrarlayabilirsiniz.

4. Paylaş'a dokunun ve her şey bitti!

Instagram'da neden birini etiketleyemiyorum?

Instagram'da birini etiketleyemiyorsanız, bunun nedeni şunlar olabilir:

 • Kullanıcı adının yanlış yazılması
 • Kullanıcı adından önce @ işaretini unuttunuz
 • seni engellediler
 • Hesabını silmişler
 • Hesaplarını devre dışı bıraktılar
 • Siz onların takipçisi değilsiniz ve onların özel bir hesabı var.

Bazen Instagram'da işler iyi gitmez ve Instagram'da birini etiketlemek istediğinizde olduğu gibi beklediğimiz şey olmaz, ancak endişelenmeyin! İşte Instagram'da birini etiketlemenin çözümü:

1. Hikayedeki metni kullanarak birini etiketlemeyi deneyin

Ayrıca Instagram'ın hikayesinde yazı yazarak birini etiketleyebilirsiniz. Bir Instagram hikayesine fotoğraf yüklediğinizde, bir metin yazmak için A simgesine dokunmanız yeterlidir. Kullanıcı adının önüne @ ekleyerek birini etiketleyin, örneğin “@mode”

2. Büyüyü kontrol edin

Bazı kullanıcıların Instagram'da birini etiketlemek istediklerinde kullanıcının "Kullanıcı Adı" yerine kullanıcının adını girdiğini tespit ettik! Bu nedenle, doğru ve tam kullanıcı adını girdiğinizden emin olun.

3. Bir zaman verin

Neyse ki gönderinizin başlığını, konumunu ve etiketlerini istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz. Bir Instagram gönderisine birini etiketleyemiyorsanız, gönderi paylaşmaktan vazgeçmeyin! Sadece fotoğrafı paylaşın, ardından telefonunuzu yeniden başlatın ve biraz zaman verin, ardından Instagram'da herhangi bir kullanıcıyı etiketlemek için uygulamaya geri dönün. Gönderiyi düzenlemek için fotoğrafın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun, düzenle'ye tıklayın ve ardından etiketleri düzenlemek için fotoğraftaki kişi simgesine tıklayın.

4. Sorunu bildirin

Bahsedilen yöntemler çoğu zaman işe yarıyor ama olmuyorsa Instagram etiketleme sorununu bildirebilirsiniz; sorun uygulamadan kaynaklanıyor olabilir ve büyü ile ilgisi olmayabilir! Etiketleme sorununu bildirmek uzun vadede işe yarar ve Instagram'ı uygulamada bir sorun olduğu konusunda uyarır!

5. Kullanıcının özel bir hesabı olabilir

Etiketlemeye çalıştığınız kişinin özel bir profili olabilir ve ayarları, kendisini etiketleyemeyen kişiler olarak ayarlanmış olabilir.

6. Kullanıcıyı takip edin

Başka bir sebep de etiketlemeye çalıştığınız kişiyi takip etmemeniz olabilir. Bu nedenle, kullanıcıyı takip edin, ardından etiketlemeyi deneyin.

7. Sorun dünya çapında olabilir

Bazen Instagram hatalarla karşı karşıya kalır ve her Instagram kullanıcısı , Instagram'da boş bir beyaz ekran sayfasıyla karşılaşma gibi sorunlarla karşılaşabilir . Ardından, Instagram'ın birkaç gün sürebilecek sorunu çözmesini beklemelisiniz.

Instagram'da etiketlenen fotoğrafı veya videoyu kimler görebilir?

Her şeyden önce, bir gönderide etiketlenen kişi, birinin onu etiketlediğine dair bir bildirim alır. Ayrıca, hesap herkese açıksa, herkes gönderiyi ve bir gönderide etiketlenen kullanıcıları görebilir. Öte yandan Instagram hesabı gizli ise gönderiyi ve etiketleri görebilen tek kişi onaylı takipçilerdir. Etiketlediğiniz kişi yalnızca sizi takip ediyorsa bildirim alır.

Kimler Instagram'daki fotoğraflarında ve videolarında beni etiketleyebilir?

Engellediğiniz kişiler dışındaki tüm Instagram kullanıcıları, Instagram'daki fotoğraf ve videolarda sizi etiketleyebilir.

1. Profil sayfanızı açın ve biyografinizin hemen altında, çerçeve içinde oturan küçük bir insan gibi görünen simgeye dokunun. Artık etiketlendiğiniz fotoğrafları görebilirsiniz  .

2. Sağ üstteki Fotoğraflarınız'ın yanındaki üç noktaya dokunun, ardından "Etiketleme Seçenekleri"ne gidin. Burada bir seçenekler listesi göreceksiniz. Etiketlenen fotoğrafların profil sayfanıza otomatik olarak veya manuel olarak eklenmesine izin verebilirsiniz.

Etiketli fotoğrafların otomatik olarak sayfanıza eklenmesini önlemek istiyorsanız “Manuel Ekle” seçeneğine dokunun. Fotoğrafı eklemenize veya profil sayfanızdan gizlemenize izin verir. Ayrıca, yeni bir fotoğrafta etiketlendiğinizde sizi uyararak, kendinizi gönderiden olabildiğince çabuk çıkarmanıza olanak tanır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle