GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Takipçi Hatası

Instagram Takipçi Hatası

Instagram takipçi hataları çeşitli nedenlerle ve farklı şekillerde oluyor! Biri, Instagram takipçi sayınızın yanlış olduğu ve bunun neden olduğunu ve nasıl durdurulacağını bilmediğiniz zamandır! Hatırla bunu! Instagram çökmeye devam ettiğinde , önce nedenini bulmanız gerekir. Bundan sonra sorunu buna göre düzeltin! Bu yazıda, Instagram takipçi sayınızın yanlış olmasının olası tüm nedenlerini ve bunu nasıl durduracağınızı size bildireceğim. Bu yüzden hiçbir yere gitme!

Instagram Hataları

Instagram takipçi sayısı yanlış olduğunda suçladığımız ilk şey hatalardır! Çoğu zaman durum böyle olmasa da Instagram buglarının geçmişte ciddi sorunlara yol açtığını ve birçok işletmeye zarar verdiğini inkar edemeyiz. Şimdiye kadar Instagram hataları 2 farklı şekilde ortaya çıktı. Bakın sizin durumunuz hangisi;

 • Bir gecede çok önemli sayıda takipçi ve takip kaybedersiniz.
 • Takipçilerinizin sayısı, takipçilerinizin gördüğü sayıdan farklıdır.

Biraz daha kazalım ve hikayenin ne olduğunu görelim, olur mu?

Instagram Hataları Size Bir Gecede Çok Fazla Takipçi ve Takip Maliyeti Getiriyor

2019'un sonunda birçok kullanıcı bir gecede binlerce, hatta bazı durumlarda milyonlarca takipçi ve takipçisini kaybetti! Kaç işletmenin zarar gördüğünü ve ne ölçüde zarar gördüğünü hayal edebilirsiniz! Bazı kullanıcılar, Instagram'ın hataya sahip olana ve sorunu çözme sözü verene kadar yalnızca botları ve sahte hesapları sildiğini varsayıyordu. İki gün içinde sorun çözüldü.

Nasıl Düzeltilir?

Durumunuz buysa, tarih tekerrür etti demektir!!! Şimdi yapabileceğiniz tek şey sorunu bildirmek. Sorun hakkında tweet atabilir ve birçok ünlü ve kullanıcının yaptığı gibi Instagram'dan bahsedebilir veya Instagram'ın kendisini şikayet edebilirsiniz. Instagram takipçi sayınızın yanlış olduğunu Instagram'a bildirmek için;

 • profiline git
 • Sağ üstteki üç çizgiye dokunun
 • Ayar'a dokunun
 • Sorunu bildirin ve Instagram takipçi sayınızın yanlış olduğunu bildirin.

Raporlama yaparken kullandığınız cihaz ve hatta türü (Apple, Samsung vb.)  Sorunu bildirdikten sonra, Instagram yetkilileri sorunu çözene kadar bekleyin.

Instagram Hataları Farklı Profillerdeki Takipçi Numaralarının Uyumsuzluğuna Neden Oldu

Diğer tür bir hata, hesabınızdaki ve takipçilerinizin hesaplarındaki takipçi sayısı artmadığında meydana gelir. Bu öncekinden daha az ciddi çünkü normalde bu aksilik iki veya üç takipçi meselesidir, daha fazla değil! Takipçi sayısı artmadığında, ya bırakabilirsiniz (iki ve üç takipçi olduğu için) ya da verilen talimatı takip edebilirsiniz;

 • İlk önce ağınızı kontrol edin ve cep telefonunuzu yeniden başlatın
 • Çıkış yapın ve giriş yapın. Birçoğu sorunun bundan sonra çözüldüğünü söyledi. bunda ısrar ediyorum.
 • Birinci ve ikinci adımlar işe yaramadıysa sorunu bildirin

Takipçi Sayısı Donduruldu

Aylar oldu takipçi sayısı aynı sayıya takılıp, ne artıp ne de azalıyor! 

Nasıl Düzeltilir?

Bir kez daha nedeni bulun, ardından sorunu düzeltin. Instagram hakkında şikayette bulunmadan önce, numaranın orada da takılıp kalmadığını görmek için tarayıcı aracılığıyla IG'nizi ziyaret edin! Tarayıcı üzerinden takipçi sayısı aynı sayıyı gösteriyorsa, Instagram'ı şikayet edin ve detayları ekleyin! Tarayıcı doğru sayıyı gösteriyorsa, uygulamadaki takipçi sayısının yanlış olduğu anlamına gelir. Bu durumda sırasıyla yönergeleri izlemelisiniz.

 • oturumu Kapat
 • telefonu yeniden başlat
 • ağdan emin olun
 • oturum aç
 • Uygulamayı güncelle
 • Şimdi Instagram takipçi sayısının yanlış olup olmadığını kontrol edin

Hala aynıysa, Instagram'da rapor verin ve sorunu çözmeye çalıştığınız tüm yolları onlara bildirin.

Instagram Takipçi Sayısı Radikal Bir Şekilde Dalgalanıyor

Çoğunlukla Instagram takipçi numarasında herhangi bir bug veya arıza yoktur. Normalde sayı iki nedenden dolayı dalgalanır. 

 • Rastgele kullanıcılar ve botlar, onları geri takip etmenizi umarak Instagram'da sizi takip ediyor! Yapsan da yapmasan da, sonunda seni takipten çıkarlar! Kötü haber şu ki, bu kullanıcıları ve botları durdurmanın bir yolu yok. Öyleyse bırak gitsin!
 • Yanlış hashtag'leri kullanıyorsunuz, bu yüzden bu hashtag'ler için çok sayıda takipçiniz oluyor. Ama sonra, hesabınızın onlara istedikleri beslemeyi sağlamadığını öğrendikleri için sizi takipten çıkarlar. Böylece sizi takipten çıkarlar. Kendi nişinizde en iyi hashtag'leri bulduğunuzdan emin olun , çünkü nişinize bağlı kalmazsanız kullanıcılar sizi şikayet edebilir ve shadow banlı olabilirsiniz!

Her iki durumda da, Instagram takipçi sayısının yanlış olduğunu varsayabilirsiniz, öyle değilken!

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle