GNS Network

ÇÖZÜM Instagram url Hatası

Instagram url Hatası

Hepimizin bildiği gibi Instagram, tüm dünyadaki Android ve iOS kullanıcıları için mevcut olan telefonlar ve diğer birçok cihaz için en iyi ve en önemli sosyal medya uygulamalarından biridir. Çevrimiçi ağda yaklaşık 400 milyon veya biraz milyar aktif Instagram kullanıcısı var ve bu sayı her geçen gün artıyor. Son birkaç aydan itibaren Instagram'ın kullanıcılarını korumak için politikalarını biraz değiştirdiğini görmeliyiz. Kullanıcıları spam ve diğer eylemlerden koruma çabaları için onlara minnettarız ve onları alkışlıyoruz. Yine de, sistemlerdeki bu varyasyonlar, Instagram Bağlantısına İzin Verilmez Hatası olan bir hataya yol açar.

Son zamanlarda hesabıma bir fotoğraf eklerken de benzer bir durumla karşılaştık. Esasen, ne zaman resim göndermeye ve açıklama yapmaya çalıştığınızda, size Bağlantıya İzin Verilmiyor hatası verecektir. Bu nedenle, aynı sorunla karşı karşıyaysanız ve Instagram bağlantısına izin verilmiyor hatasını nasıl düzelteceğinizi araştırıyorsanız, lütfen devam edin. Bu hata ile karşılaştığımızda, temel analiz ve araştırmaları yaptık ve burada bahsedilecek en iyi çözümleri bulduk. Bu Instagram bağlantısına izin verilmiyor hatasının nasıl düzeltileceği ve çözüleceği ile ilgili bu makale size yardımcı olabilir.

Instagram'da "Bağlantıya İzin Verilmiyor" hatası nedir?

Bu sanal ve dijital dünyada sosyal medyanın kalıcılığı ve tutarlılığı tartışılmaz ve cevaplanması gerekmiyor. Bununla birlikte, tüm meselenin, haber ve bilgileri zahmetsizce paylaşmakla ilgili olarak, elbette hayranlarınız da dahil olmak üzere iş arkadaşlarınızla veya arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim halinde olmak ve onlarla birlikte olmak olduğunu belirtmekte fayda var. Öyleyse neden trafiği artırmak ve görünürlüğümüzü ve tüm dünya toplumuna bakışımızı artırmak için bu bağlantıları Instagram'ın sosyal medya dünyasında paylaşmıyorsunuz?

Instagram, bazı sınırlamalar artı kısıtlamalar ve belirli durumlarda yeni içeriklerin yanı sıra gönderileri ve bağlantıları paylaşabileceğiniz popüler sosyal medya ağlarından biridir. Başka bir deyişle, biyografinize yalnızca belirli bir tıklanabilir URL ayarlayabilirsiniz ve bunların yazı başlıklarınızda bulunmasına izin verilmez. Ayrıca, yalnızca bir işletme hesabınız varsa ve binden fazla takipçiniz varsa, hikayelerinizde paylaşmak mantıklıdır. Hepsi bu kadar olmasa da, bu platformdaki bağlantıları kullanmayı ve kullanmayı hatırlamanız gerekir. Instagram, kullanıcılarını, özellikle de gençleri korumak ve spam'leri önlemek için bu konuda bazı sınırlar ve sınırlar belirlemiştir.

Kısıtlamalar

Instagram bağlantısına izin verilmiyor hatasından kaçınmak için uymanız gereken başlıca kısıtlamalar.
 • Diğerlerinden gelen linkler gibi kısa veya küçük linkler genellikle politikaya uygun değildir. Çünkü belirsiz ve bağlantı verdiğiniz şeyle alakasız.
 • Yetişkinlere yönelik web sitelerine veya on sekiz artı içerikli veya müstehcen içeriğe sahip web sayfalarına bağlantılar da bu kategoridedir.
 • Kısa bir süre içinde birkaç hesapta görünen mutlak bir bağlantı
 • Instagram'daki farklı hizmetlerde başkalarını size uymaya teşvik eden bağlantılar
 • Artık var olmayan sahte ve gerçek olmayan URL'ler veya bağlantılar, öncesinde veya sonrasında. Onlar da kendi tarzlarında değil.
 • Instagram faktörleri veya yazım hataları dahil olmak üzere URL'ler engellenebilir.
 • İnsanları Snapchat, Telegram, Facebook ve diğer sosyal medyalarınıza yönlendiren bağlantılar
 • Herhangi bir formatta veya dizide danışmanlık mağazalarına bağlantılar
 • Genellikle Instagram, WiFi veya yönlendirici bağlantınız nedeniyle belirli bir bağlantı koymanıza izin vermez!
 • Ortaklık bağlantıları
 • İnsanlar hesabınızı şikayet edebilir veya bu, başkalarının içeriklerini kopyalayıp izinleri olmadan videolarını yayınlamak nedeniyle olur.

Güvenlik Hatırlatıcısı

Bildiğimiz kadarıyla bu başarısızlığın veya hatanın arkasındaki asıl şey politika değişikliğidir. Gün geçtikçe, Instagram'da spam gönderme artıyordu, bu nedenle bu politika değişikliği, çoğunlukla spam olarak bilinen kısaltılmış bir bağlantı gönderirken, Bağlantıya İzin Verilmez hatasını almadan önce onlar için çok önemli olan unsuru değiştirdi. Daha önemli bir şey de, profillerinde bir spam gönderici tarafından katılma olasılığı en yüksek olan Instagram tarafından engellenen bireysel web sitesidir. İlgili linki tekrar tekrar veriyorsanız veya her seferinde aynı kravatı veriyorsanız bu spam hareketlerinden biridir ve her zaman Link Not Allowed hatası almaya meyillisinizdir. IP'nin engellendiği veya Instagram tarafından engellendiği olağandışı durumlar gördük. Bu, içeriğinizi Instagram'a koyma yetkiniz olmadığı anlamına gelir. Bu, Instagram Bağlantınızın başarısız olmasına izin verilmemesinin anlaşılması olabilir. Yukarıdaki koşullardan birini yaparsanız, aşağıdaki hata bildirimini alırsınız.

Hesabınız askıya alınabilir. Sonuç olarak, içine giremeyeceğinizi gösterir. Bu durumda, Instagram desteğini veya yardımını iletin veya hesabınızın iade edilmesini umarak veya bununla ilgili olarak birkaç gün bekleyin. Bunların hiçbiri gerçekleşmediyse de hesabınızı kaldırıp yeni bir hesap planlamaktan başka çareniz yok. Ancak, hesabınız hâlâ kullanılabilir durumdaysa, hatayı düzeltmeniz için size bazı yollar sağlayabiliriz.

“Bağlantıya İzin Verilmiyor” hatası nasıl çözülür?

Her şeyden önce, daha basit bir çözüm için, yalnızca bu sorunu çözmekle kalmayıp kalıcı olarak kapsayacak olan AiSchedule'u kullanmanızı öneririz . Ancak, bunu aradan çıkardığımızda, bu konuyu ele almanın gerekli ve zor biçimlerini tanıtacağız. Bulmacanın kaynak nedenine bağlı olarak bu hatayı düzeltmek için yapabileceğiniz çok sayıda şey vardır. İlk olarak, türler için bağlantınızı kontrol edin ve ardından aşağıdaki çözümleri deneyin. Umarım işinize yararlar. 

AiSchedul'u kullanın

Bu sorunu veya sorunu yakalamanın en kolay yolu, Instagram tarafından spam olarak kabul edilenler de dahil olmak üzere tüm bağlantılarınızı birleştirmek ve biyografinizde tek bir AiSchedule URL'si kullanmaktır . Web sitemizde bir hesap oluşturun ve bağlantılarınızın sayısı veya türü hakkında endişelenmeyin. Bu hatayı görmekten kaçınırken bunu düzenlemenize yardımcı olabiliriz.

IP adresinizi değiştirin

Hata, IP adresi anlamına gelen ağınızla ilgiliyse, IP adresinin kendisini değiştirerek üzerinde çalışabilirsiniz. Nasıl değiştireceğinizi önceden bilip bilmediğinizi garanti etmiyoruz, ancak WiFi'nizi yeniden başlatmak cihazınıza yeni bir IP adresi atayacaktır. Sorununuz çözülmediyse, bu makalede daha ayrıntılı tartışacağız.

Bağlantıyı kaldır

Bu, Instagram Link'i düzeltmenin en kapsamlı şekilde çalışılan yollarından biridir, İzin Verilmez hatası veya kullanılmaması. İnsanlar genellikle web sitelerine, YouTube kanallarına ve sayfalarından diğer birçok bağlantıya bir bağlantı koyar. Bu, Instagram Bağlantısına İzin Verilmiyor hatasıyla sonuçlanabilir. İşte yapabilecekleriniz:
 • Mobil cihazınızda Instagram uygulamasını başlatın. PC de olabilir.
 • Profilinizin Hesaplar bölümüne ilerleyin .
 • Gösterilen Profili Düzenle düğmesine basın .
 • Burada kaydettiğiniz herhangi bir bağlantıyı kaldırın. Ardından, yaptığınız değişiklikleri gönderin veya kaydedin.
 • Şimdi Bağlantıya İzin Verilmiyor arızasını oluşturan bağlantıyı koymaya çalışın ve devam edip etmediğini doğrulayın.
Pekala, gökyüzü kadar temiz, eğer Instagram tarafından engellenirseniz veya kısıtlanırsanız, o zaman size aşağıda göstereceğim Bağlantıyı kaldırmanız gerekebilir. Ayrıca, değiştirmeyi ve değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Instagram'ı açın ve sayfanızdaki profili düzenle'yi tıklayın. Bu sorunu ilk etapta kızdıran bağlantıyı kaldırın. Son adımda tamamlandı veya gönder'i tıklayın. İşte bu kadar, bundan sonra yaklaşık kırk sekiz saat (48 saat) beklemeniz gerekecek, ardından bağlantıyı baştan değiştirebilirsiniz. Bu, bağlantılara izin verilmeyen hataların herhangi bir taciz veya zorluk olmadan anında kaybolmasını sağlayacak ve bu hatayı düzeltecektir.

WiFi'nizi Yeniden Başlatın

Daha önce de belirttiğimiz gibi, IP, Bağlantıya İzin Verilmiyor hatasının önemli nedenlerinden biri olabilir, bu nedenle WiFi'nizi yeniden başlatmak cevaplardan biri olabilir. WiFi'nizi her yeniden başlattığınızda benzersiz bir IP adresi alacağınızın farkında olabilirsiniz veya olmayabilirsiniz.
 • WiFi Yönlendiricinizi KAPATIN ve yaklaşık iki veya üç dakika bekleyin.
 • Yönlendiricinizdeki açma düğmesine tekrar takıp basın ve cihazınıza aynı WiFi ile katılın, yani cihazınız aracılığıyla yeni İnternet bağlantısını kullanın.
 • Bu süreçte size yeni IP ile gösterilecek ve ardından aynı hatayı alıp almadığınızı kontrol edeceksiniz.

Yönlendirici Yapılandırmasını Değiştir

Yönlendirici yapılandırmasını ve düzenlemelerini değiştirmek, Instagram Bağlantısına İzin Verilmiyor hatasını düzeltmenin yollarından biri olabilir. Yönlendiricinizin elbette bir web sitesi olan ana sayfaya gidin ve oturum açın. Giriş yapmak için http://192.168.1.1/ girmek isteyebilirsiniz. “Ağımı Seç” sekmesinde ağ bağlantısına basın. Burada bu, yönlendiricinizin türüne bağlı olarak farklı olabilir. Ardından, Ayarlar menüsüne gitmek de dahil olmak üzere Kural Adı altında Geniş Bant (Ethernet) öğesini seçin. Snap-on Yenile, Yayınla ve Uygula. Tipik yönlendirici sürümünüzün yapılandırmasını değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:
 • Giriş de dahil olmak üzere yönlendiricinizin Ana Sayfasına gidin.
 • Kural adı altında Ağım, Ağ Bağlantım ve Geniş Bant, yaniEthernet'i seçin.
 • Ardından Ayarlar, Yenile, Bırak ve Uygula'ya gidin
 • Bundan sonra Instagram, Link göndermenize ve koymanıza izin vermelidir. Beklendiği gibi, hata düzeltilecektir.

Gizli Modu Kullan

Tarayıcıda Instagram'ı Gizli modda kullanmayı deneyin. Instagram Bağlantısına İzin Verilmiyor hatası, tarayıcının önbelleği veya ön ezberlemesi ve geçmişi nedeniyle kaynaklanabilir. Böylece internet tarayıcınızda, özellikle Chrome'da, gizli veya gizli modu kullanarak bir deneyebilirsiniz. Gizli modda, tarama geçmişini ve web önbelleğini devre dışı bırakacak özel bir tarama modu üretilecektir. Burada hatanın önüne geçebileceğiniz bir yol veya form ayrıca Instagram bağlantısını düzelterek artık aldanmalara izin veriyor. Bir tarayıcının Gizli modu, tarama geçmişini, kayıtları ve web önbelleğe alınmış bilgileri veya verileri almayan özel ve Güvenli bir tarama modudur. Bu, bir kişinin daha sonraki bir tarihte yeniden elde edilebilecek yerel verileri toplamadan web'de gezinmesine olanak tanır. Bu şekilde, bu hatayı düzeltirsiniz.

Mobil Veri Kullanıcıları İçin

Akıllı telefonunuzda Instagram bağlantı hatası alıyorsanız cihazınızı yeniden başlatın. Ayrıca uçak modunu yaklaşık 2 veya 3 dakika etkinleştirebilir ve kapattıktan sonra Instagram uygulamasını kullanmayı deneyebilirsiniz. Beklendiği gibi, bu, cihazınızda Instagram bağlantısına izin verilmeyen hatasını düzeltmenize yardımcı olacaktır.

“Bağlantıya İzin Verilmiyor” hatasını düzeltmek için VPN kullanın

Evet, basit bir VPN'in IP'nizi değiştireceğini veya genel olarak gizleyeceğini ve izin verilmeyen hatanın çözüleceğini belirtmeliyiz. Sonunda, bizimle iletişime geçebilir veya zaman alıcı olabilecek Instagram yardım merkezine gidebilirsiniz. Engellendiğiniz veya o belirli bağlantının kullanılmasına izin verilmediği gerçeğiyle karşılaşabilmek için AiSchedul tünellerini veya VPN'yi Instagram oyununuza proxy olarak kullanabilirsiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle