GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Bio Link Çalışmaması

Instagram Bio Link Çalışmaması

Instagram bio bağlantısının çalışmaması sorunu, potansiyel Instagram trafiğini büyük miktarda kaybetmenize neden olabilir, bu da potansiyel müşteriler ve işletmeniz için satışlarla sonuçlanabilir. Bunun nedeni, biyo bağlantınızın, müşterileri gitmeleri ve rastgele ziyaretçileri alıcılara dönüştürmeleri için ihtiyaç duyduğunuz yere nasıl ulaştıracağınızdır. Onsuz, Instagram pazarlamanız ciddi şekilde engellenebilir. Instagram, markanızı, ürünlerini ve hizmetlerini pazarlamak için mükemmel bir platformdur. Ancak, bazen bunun biraz zorlayıcı olabileceğini söylemenin güvenli olduğunu düşünüyorum. Buradaki en belirgin örnek, biyografideki Instagram bağlantınızın tıklanabilir olmamasıdır. Ne yazık ki Instagram, bio'daki Instagram bağlantısının çalışmama sorunu veya nasıl düzeltileceği ile ilgili bilgiler konusunda her zaman cömert değildir . Ancak, bu yazıda, bunun neden böyle olabileceği ve bunu nasıl düzeltebileceğinizle ilgili birkaç nedenden bahsedeceğim.

Bio'daki Instagram Bağlantınızın Çalışmamasının En Önemli Nedenleri ve Nasıl Düzeltilir

Instagram bağlantınızın harekete geçmesinin birkaç nedeni olabilir. Bazılarını kolayca düzeltebilirsiniz ve bazıları Shorby gibi özel araçların yardımını gerektirebilir . Yine de endişelenme. Size hepsini anlatacağım ve ardından Shorby'nin kendisi hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacağım . Şimdi, hemen dalalım.

1. Sizden veya Instagram'dan bir hata

Yazılımlar mükemmel değil. Arabalar ve diğer tüm teknoloji cihazlarının arıza oluşturması gibi, Instagram gibi yazılımlar da hatalar tarafından ağırlaştırılır . Zamanın farklı noktalarında, bilgisayarlarında Instagram kullanan kişiler, bio'daki bağlantılarının kendilerini uygulamaya yönlendirdiğinden şikayet ettiler. Bu hata, bio'daki Instagram bağlantınızın çalışmamasının nedeni olabilir. Bu durumda, bunu düzeltmenin en iyi yolu birkaç dakika veya saat beklemektir ve kendi kendine düzelecektir. Ancak, hatanın uygulamanızın kendisinden gelme olasılığı vardır. Durum buysa, farkında bile olmayabilecekleri için Instagram'ın düzeltmesini bekleyemezsiniz. Müşteri hizmetlerine ulaşmanız ve sizin için düzeltmelerini sağlamanız gerekir.

2. Eski Instagram uygulaması

Biyo'daki Instagram bağlantınızın tıklanabilir olmamasının bir başka ana nedeni, Instagram uygulamanızın eski olması olabilir. Birçok sosyal medya uygulaması, kullanılabilirliği geliştirmek ve hataları düzeltmek için ürünlerinin yeni sürümlerini sürekli olarak yayınlamaktadır. Bazıları eski sürümü devre dışı bırakarak sizi yenilerini indirmeye zorlayacaktır. Diğerleri, kararı vermeniz ve mevcut hatalarla yaşamanız için sizi bırakacaktır. Instagram'ın durumunda, genellikle ikincisidir.

Instagram uygulamanızı güncellemediyseniz, bio'daki Instagram bağlantınızın çalışmasını engelleyen eski hatalarla yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda tek ihtiyacınız olan Instagram'ın en son sürümünü cihazınıza yüklemek. Bunu, işletim sisteminize bağlı olarak Google Playstore veya App Store'u ziyaret ederek yapabilirsiniz.

3. Instagram bağlantınızı engelledi

Dediğim gibi Instagram bazen biraz zorlayıcı olabiliyor. Yeni başlayanlar için, normal sosyal ağlar gibi gönderinize herhangi bir bağlantı yüklemenize izin vermiyorlar. Ayrıca, biyografinizde yalnızca bir bağlantıyla sınırlısınız. Bu yetmezmiş gibi, o biyografiye belirli linkler koyamazsınız. Bu nedenle, biyografideki Instagram web sitesi bağlantınız çalışmıyorsa, Instagram'ın bu bağlantıyı engelleme olasılığı vardır. Kafanız çok karışmasın diye, Instagram'ın biyografinize eklemenize izin vermediği bağlantıların bir listesi:

  • Spam web sitelerine yönlendirdiği tespit edilen bağlantılar
  • Müstehcen içerik barındıran web sitelerine bağlantılar
  • Doktorlu web sitesi adları
  • Çok kısa sürede çok fazla hesapta görünen bağlantılar
  • Telegram ve Snapchat bağlantıları
  • Kısaltılmış bağlantılar

Biyografinizde bu bağlantılardan herhangi biri varsa, Instagram bağlantısına izin verilmiyor hata mesajı alabilirsiniz ve bunu düzeltmeniz için iki seçenek vardır. İlki, Instagram'ın bu bağlantılardaki politikalarını değiştirmesi muhtemel olmadığı için basitçe değiştirmenizdir. Bununla birlikte, bağlantınız bir spam bağlantısı olarak yanlış tanımlanmışsa, Instagram müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Ama bunların hepsi oldukça uzun bir süreç. Bunun yerine, Shorby adlı Instagram bio aracını kullanabilirsiniz. Bu araç, Telegram ve Snapchat gibi Instagram'ın istemediği bağlantılar dahil tüm bağlantılarınızı koyabileceğiniz bir açılış sayfası oluşturmanıza olanak tanır. Bir dakika içinde sana her şeyi anlatacağım.

4. Bağlantınızı yanlış bölüme koydunuz

Hey, herkes ara sıra hata yapar. Bu sadece normal. Instagram biyografi bağlantınızın çalışmadığını fark ederseniz, yanlış yere yerleştirmiş olabilirsiniz. Instagram'da, profilinize metin eklemek için iki ana yer vardır. Birincisi, kendiniz hakkında temel bilgileri verdiğiniz biyo alanınızdır. İkincisi, bağlantınızı koyduğunuz URL alanınızdır. Linkinizi bio alanına koyarsanız çalışmaz. Instagram bunu okuyucularınıza normal bir metin olarak gösterir ve onu tıklayamazlardı. Instagram bio linkinizi yanlışlıkla bu alana koyarsanız, basitçe geri dönüp onu çıkarabilir ve web sitesi alanına koyabilirsiniz. Ardından, insanlar üzerine tıklayabilir ve onları götürmek istediğiniz yere gidebilir.

5. Yanlış URL

Bu, bağlantıyı yanlış bölüme koymak kadar basit ama olması muhtemeldir. Bağlantı alanına yanlış URL'yi yazarak basit bir hata yapabilirsiniz. Instagram biyografisindeki tıklanabilir bağlantı çalışmıyorsa, bunun nedeni biyografinizin web sitesi bölümüne işlevsiz bir URL girmiş olabilirsiniz. Bu durumda, bozuk Instagram bağlantısını tamamen kaldırmanız ve hala işlevsel olanla değiştirmeniz gerekir.

6. Bağlantı aracınız çalışmıyor

Instagram'da milyonlarca kişiye satış yapmaya çalışan bir girişimci olarak , bir noktada bağlantı araçlarını duymuş olmalısınız. Bir örnek Shorby ve piyasada başkaları da var. Birçoğu iyidir, ancak ne yazık ki birçoğu da önemli kesinti süreleriyle ortalamanın altındadır. Bağlantı aracınızda herhangi bir sorun olursa, Instagram bağlantınız hemen işlevsiz hale gelir ve potansiyel müşterileri kaybetmeye başlarsınız. Bunun olmasını engellemenin tek yolu, doğru Instagram bağlantı aracını seçmektir. Aksi takdirde, alt hizmet bağlantılarının insafına kalırsınız. Piyasada adını duyuran araçlardan biri de Shorby'dir .

Shorby Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Shorby , Instagram'da ilerlemek isteyen tüm girişimciler için bio aracında bulunması gereken bir bağlantıdır. Sosyal ağın sahip olduğu bağlantı kısıtlamalarını atlamanıza ve işinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Nasıl? Aşağıda açıklanmıştır.

1. Benzersiz optimize edilmiş açılış sayfaları oluşturmanıza yardımcı olur

Bir girişimci olarak, muhtemelen kullanıcılarınıza göndermek istediğiniz farklı sayfalarınız vardır. Bunlar, en son tekliflerinizin sayfasını, portföy sayfanızı, ürün galerinizi, sosyal medyayı vb. içerebilir. Ne yazık ki, Instagram'da bir seferde yalnızca bir bağlantı yükleyebilirsiniz. Aynı zamanda bir mikro ortaklık açılış sayfası oluşturmak yardımcı olabilir için bağlı kuruluş bağlantıları teşvik Instagram üzerinde . Shorby, insanları göndermeniz gereken tüm sayfaların bağlantılarını içeren bir açılış sayfası oluşturmanıza ve değiştirmenize yardımcı olur. Instagram biyografinize bir bağlantı eklemek isterseniz, diğer her şeye yönlendirmek için kullanabileceğiniz o tek Shorby bağlantısı olacaktır.

2. Biyo kısaltıcıda bir bağlantı olarak çalışır

Shorby'nin iyi olduğu tek şey optimize edilmiş açılış sayfaları oluşturmak değil. Platform ayrıca gereksiz uzun bağlantıları kısaltmanıza yardımcı olur. Bağlantılarla dolu bir tam liste veya açılış sayfası oluşturmanız gerekmese bile bu, Shorby'yi sizin için faydalı kılar. Bir bağlantınız Instagram URL alanınıza sığmayacak kadar uzunsa, Shorby, onu kısaltmanıza yardımcı olabilecek bir Instagram bio bağlantı kısaltıcıdır . Bu şekilde, bağlantı metninin kırılması ve işlevsiz hale gelmesi konusunda endişelenmeden biyografinize rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Ayrıca, daha kısa bağlantılar çok daha az rahatsız edicidir.

3. Messenger uygulamalarına bağlanmanıza yardımcı olur

Dünya çapında yüz binlerce şubesi olan çok uluslu bir şirket değilseniz, müşterilerinizin sipariş vermek için hala size mesaj göndermesi ihtimali vardır. Bu durumda, müşteri yolculuğunun bir parçası olarak onları Instagram'dan gelen kutunuza yönlendirmenin bir yoluna ihtiyacınız olacak , değil mi? Pekala, Instagram diğerlerinin yanı sıra Telegram'a bağlantılara izin vermediğinden, bu bağlantıyı biyografinize koyamazsınız. Shorby, mesajlaşma uygulamalarınıza bağlanmanıza olanak tanır. Bu, daha önce tartışıldığı gibi, optimize edilmiş açılış sayfanızda oluşturduğunuz birçok bağlantıdan biri olabilir. 

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle