GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Engel Hatası

Instagram Engel Hatası

Instagram kullanıcıları sık sık şu sorunla karşılaşır: Instagram eylem bloğu . Bu nedenle, bir Instagram eylem bloğunun nasıl kaldırılacağına dair ipuçları ararsanız ve ilk başta görünmesinin nedenlerini bulursanız, başka yere bakmayın. İşte nasıl düzeltileceğine ve önleneceğine dair çözümler içeren kısa rehberiniz.

Instagram eylem blokları türleri

geçici blok

Geçici blok Instagram tarafından uygulanan en yaygın eylem bloktur. Genellikle 24 saate kadar sürer. Instagram'ın bazı hizmet şartlarını ihlal ettikten sonra alabilirsiniz.

Son kullanma tarihi olan Instagram eylem bloğu

Instagram'daki başka bir eylem bloğu türü, son kullanma tarihi olan bir bloktur. İsim kendisi için konuşur - bu blok türü, bloğun devam ettiği tarihi belirtir. Bu blok genellikle 24 saatten 30 güne kadar sürer.

Son kullanma tarihi olmayan Instagram eylem bloğu

Blok süresi birkaç saatten iki haftaya kadar değişebilir. Bu tür bir engellemede genellikle Bize Anlat düğmesi yoktur, bu nedenle yanlış bir şey yapmadığınızdan eminseniz ancak yine de işaretleniyorsanız, Instagram Ayarları -> Yardım -> Sorun Bildir'e giderek manuel inceleme talebinde bulunabilirsiniz. .

Kalıcı Instagram eylem bloğu

Bloğun adından da anlaşılacağı gibi, bu blok türünü kaldıramazsınız. Bu tür blokların uygulanmasının nedeni ise birden fazla Instagram kuralının ihlalidir. Hesabınız birkaç kez geçici olarak engellendiyse veya başka kullanıcılar profilinizi şikayet ederse, kalıcı bir Instagram eylem engellemesi alma riskiniz de vardır.

Instagram eylem bloğunu ne tetikleyebilir?

Eylem blokları, tipik olarak , belirli bir zaman aralığında (saat veya gün başına) gerçekleştirdiğiniz eylem sayısının aşılmasından kaynaklanır . İzin verilen saatlik veya günlük işlem limitlerini aştığınızda, işlemleriniz Instagram tarafından engellenir. Platform tarafından belirlenen limit, hesap yaşınıza, Instagram kurallarının önceki ihlallerine, üçüncü taraf otomasyon araçlarının veya botlarının kötüye kullanılmasına, aktiviteye ve aşağıda tartışacağımız diğer bazı şeylere bağlı olarak değişebilir. Eylem engellemelerini tetikleyen tüm nedenleri bilmek, gelecekte böyle bir sorundan kaçınmanıza ve Instagram bloğunu profilinizden kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

Peki Instagram neden eylemlerinizi engelliyor?

Instagram günlük/saatlik işlem limitlerini aştınız

Instagram, her kullanıcı tarafından bir saat veya bir günde gerçekleştirilecek işlemlerde günlük sınırlara sahiptir . Haziran 2019'da Instagram, limitleri yaklaşık yarıya indirdi, bu yüzden şimdi tüm işlemleri manuel olarak yapan kullanıcılar bile limitleri aşmaları durumunda engellenme riskiyle karşı karşıya. Eylem, beğenilere, yorumlara , takip etme/takip etmeyi bırakma eylemlerine ve hatta kullanıcıların veri yüklemesine dokunmayı sınırlar . Kesin sınırlar henüz açıklanmadı ve her hesap için yaşına ve aktivite düzeyine bağlı olarak farklı olabilir.

Hesabınız çok genç

Hesap yaşınızın, bu hesaptan gerçekleştirebileceğiniz izin verilen işlem sayısı üzerinde doğrudan etkisi vardır. Hesabınız ne kadar gençse, o kadar fazla limiti vardır. Hesabınız 1-3 aylık ise yavaş yavaş yaptığınız işlem sayısını artırmalısınız. Aksi takdirde, aktivite artışı, hepsini manuel olarak yapsanız bile Instagram tarafından şüpheli olarak algılanacaktır.

Instagram kurallarını zaten ihlal ettiniz

Diğer kullanıcılar tarafından gönderilen engellemeler veya şikayetler gibi önceki ihlaller, eylem engellemelerine, gölge yasağına vb. neden olabilir. İzin verilen günlük eylem sayısı, Instagram yönergelerini ihlal ettiğinizde azalır. Instagram'da cinsel içerik, nefret söylemi, sahte haberler ve benzerleri gibi yasaklanmış içerikler yayınlarsanız veya Instagram'ın telif hakkı politikasını ihlal ederseniz, işaretlenirsiniz. Ayrıca, bir hesaptaki yönergeleri ihlal ettiyseniz, aynı IP adresiyle çalışan diğer profillerinizi etkileyebilir. Bu nedenle, birkaç Instagram profilini kullanırken farklı IP'ler kullanmak çok önemlidir. Birkaç hesabın güvenli Instagram tanıtımını sağlamak için proxy veya VPN kullanın .

Instagram'da biraz aktifsiniz

Instagram, platformdaki etkinliğinizi takip eder, bu nedenle birkaç kişiyi beğenmek için günde yalnızca birkaç kez kontrol ederseniz, günlük eylemlerde sınırlarınızı azaltır. Bu durumda, işlemlerinizi hafta hafta artırarak yavaş yavaş gerçekleştirin. Ve Instagram'da daha aktif olun! Fotoğraflar, videolar, hikayeler yükleyin ve diğer Instagram kullanıcıları ile etkileşim kurun.

Instagram'da çok aktifsin

Instagram'da hiçbir şey yayınlamazsanız, bu bir aşırılıktır. Ama çok fazla mesaj atarsan, bu diğeri. Mesele şu ki, haftanın her günü günde birkaç kez yeni gönderiler yüklerseniz, Instagram ve takipçileriniz bunu spam olarak görür. Dengeyi korumak için takipçileriniz aktifken haftada 3-7 kez yapmalısınız.

Otomasyonu kötüye kullanıyorsun

Otomasyon araçlarını doğru şekilde kullanmanın hala yolları var; şimdi, sadece sizin tarafınızdan bilinç talep ediyor. Otomasyon araçlarından en iyi şekilde yararlanmak için farklı eylem türlerini karıştırın, aynı görevleri tekrarlamayın ve aynı zaman aralıklarında benzer görevleri gerçekleştirmeyin. Örneğin, Instagram'ı büyütmek için herhangi bir üçüncü taraf aracı kullanıyorsanız ve bunu sadece beğeni için kullanıyorsanız, stratejinizi bir an önce değiştirmelisiniz. Aletinizin içinde bir insan gibi davranın; Yerel Instagram uygulamasında manuel olarak yorum yapın veya insanları otomatik olarak takip edin, ancak bir süre sonra herhangi bir araç kullanmadan onları yavaş yavaş takip etmeyi bırakın. Otomasyonu manuel kullanımla birleştirin ve akışınızdaki gönderileri beğenmeyi unutmayın çünkü insanlar genellikle Instagram'da böyle yapar.

Sonuç olarak, her zaman eylemlerinizi değiştirin ve hesap yaşınızı, genel etkinlik oranınızı, takipçi ve gönderi sayınızı ve gerçekleştirdiğiniz eylem türlerini aklınızda bulundurun. Tüm işlemlerinizi otomatikleştirmeyin ve günlük veya saatlik sınırlar içinde beğenmeye, yorum yapmaya ve takip etmeye çalışmayın .

eylemlerin çok ağır

Eylem sınırlarının neden farklı olduğunu hiç düşündünüz mü? Bunun nedeni, tüm Instagram eylem türlerinin farklı 'ağırlığa' sahip olmasıdır. Örneğin, yalnızca yorum yapmayı kullanırsanız, genel eylem kısıtlamalarınız yükselir. Beğeniler, limitler açısından en hafif eylemlerdir.

Çeşitli IP adresleri ve/veya cihazlarla oturum açarsınız

Instagram hesabınıza farklı bir IP adresinden veya cihazdan giriş yaparsanız ve bunun siz olduğunuzu e-posta veya SMS kodu ile onaylayamazsanız , Instagram profilinizin ele geçirildiğini düşünür ve onu korumaya çalışır. Bu nedenle, hesabın gerçek sahibi olduğunuzu sisteme onaylayabilmek için iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlamanız gerekir.

Yorumlarda veya doğrudan mesajlarda spam yapıyorsunuz

Başkalarının gönderilerinin altına ve DM'lerine spam göndererek Instagram sayfanızı tanıtmaya çalışırsanız, Instagram bunun için sizi cezalandıracaktır. Kimse spam göndericileri sevmez ve Instagram bir istisna değildir. Sistem sizi kendi kendine algılayamazsa endişelenmeyin, diğer kullanıcılar sayfanızı spam benzeri etkinlik için bildirerek memnuniyetle bir ipucu verecektir. 2020'de hala farklı katılım gruplarına katılıyorsanız, ASAP'ı bırakmalısınız. Instagram bu tür etkinlikleri kolayca tespit eder ve tüm üyeleri engeller.

Instagram eylem bloğu nasıl düzeltilir

Bu soruyu yanıtlamak için Instagram eylem bloğunun nasıl kaldırılacağına dair etkili ipuçları bulmak için biraz araştırma yaptık ve forumları inceledik. İşte biz ve diğer kullanıcıların önerdikleri:

Instagram uygulamanızı yeniden yükleyin.

En belirgin yol, Instagram uygulamanızı silip yeniden başlatmaktır. Bundan sonra, Instagram tarafından toplanan çerezler ve diğer veriler kaldırılmalıdır, bu da özellikle geçici olan eylem bloğundan kurtulmaya yardımcı olur.

Bir sorun bildirin.

Öncelikle, yanlış bir şey yapmadıysanız. 'İşlem engellendi' hatası ortaya çıktığında, genellikle iki seçeneği vardır: Bize Anlat ve Yoksay . Instagram tarafından manuel inceleme talebinde bulunmak için Bize bildirin düğmesine dokunun . Ancak bazı açılır hata pencerelerinin Tamam'dan başka seçeneği yoktur . Bu durumda , basma: aşağıdakileri yapın Ayarlar , ardından Yardım ardından Sorun Bildir . Metin alanına, yanlış bir şey yapmadığınız halde herhangi bir nedenle engellendiğinizi yazın (yapmış olsanız bile deneyin).

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle