GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Engelleme Hatası

Instagram Engelleme Hatası

Bu, son zamanlarda yaygın bir sorun haline geldi, Instagram, metin yazarlığı uyumluluğu için yalnızca görüntü tanıma yazılımı uygulamakla kalmadı. Son zamanlarda Instagram, kullanıcıları yorum bırakmak, fotoğrafları beğenmek ve hesapları takip etmek gibi belirli eylemleri engelliyor. Instagram'ın bunu yapmasının birçok nedeni olabilir, ancak endişelenmeyin, bir geçici çözüm var. Instagram'ın bunu yapmasının nedeni, botların kullanımını tespit edip düzenlemek ve spam'i azaltmaktır ancak birçok masum kullanıcı, Instagram tarafından cezalandırılan eylemlerde bulunarak geçici olarak işaretlenmiştir.

Instagram'da Hesabınızın Engellenmesi Ne Anlama Geliyor?

Instagram, spam etkinlikleri de dahil olmak üzere tek bir hesaptan gelen belirli eylemleri algıladığında, onu geçici olarak engeller ve “EYLEM ENGELLENDİ” hata mesajı görüntüler. Bu sosyal medya kanalı, spam faaliyetleri yürüttükleri için insanları cezalandırıyor, bu bildirimi alırsanız Instagram'daki kullanıcıları yorumlayamaz, beğenemez veya takip edemezsiniz.

Instagram'da Gönderiyi Beğenmem Neden Engellendi?

Bu, spam gönderme davranışlarında bulunduğunuzda olur. Başka bir deyişle, kısa sürede çok sayıda fotoğrafı beğenme alışkanlığınız var. Instagram bunu Spam olarak kabul eder. IG'nin spam olarak algıladığı davranışları olan kullanıcıları beğeniyor ve takip ediyorsunuz ve bunun can sıkıcı olduğunu biliyorum, ancak etkileşim oluşturmak için diğer kullanıcıları beğenerek ve takip ederek kullanıcıların platformlarından yararlanmalarını önlemeye çalışıyorlar, eğer öyleyse IG'nin politikalarına aykırıdır. bir "bot"un yapacağı gibi yapılır. 

Instagram'da pazarlama son aylarda çok zor ve bunun nedeni Facebook ve Instagram'da meydana gelen birçok değişiklik ama bilin bakalım ne oldu? Bu makaleyi bitirdikten sonra içerik pazarlamayı daha da çok seviyorum, doğrudan benimle iletişime geçebilirsiniz ve size yardımcı olabilirim! İşletmenizi markalaştırma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen markanızı büyütmeye çalıştığınız için pazarlama konusunda sizin için başka alternatifleri olan Anthony@inquirer.net ile iletişime geçin , Takip Etme ve Takibi Bırakma pazarlama stratejisi değildir. Etkileşim oluşturmak için tekrarlayan eylemler yaptığınızda Instagram sizi engeller. En iyi seçeneğiniz, Instagram hesabınızdan en az 3-4 hafta çıkış yapmak ve tamamen kaybolmasını ummak için tekrar giriş yapmaktır. 50'den fazla profili takip edip düzenli olarak takipten çıkarsanız veya tekrarlayan yorumlar yaparsanız, sizi eylemlerden engellerler.

Instagram Gönderilerine Yorum Yapmaktan Neden Engellendim?

Bu aynı yorumu aynı veya farklı gönderilerde birden çok kez kullandığınızda oluyor , Instagram bundan hiç hoşlanmıyor !!!

Instagram'da Hesapları Takip Etme ve Takibi Bırakma Neden Engelleniyor?

Zaman zaman takip etmeyen bir tasfiyeye devam etmek normaldir, ancak mantıklıdır. Bir saat içinde 50'den fazla hesabı takip ediyor ve takibi bırakıyorsanız, Instagram sizi geçici olarak engeller.

Instagram'ın hesabımı engellemesinin diğer nedenleri nelerdir?

Bu sorunun birçok yanıtı vardır ve kullanım şeklinize göre kullanıcıdan kullanıcıya değişir ancak en yaygın olanları şunlardır:

 • Resimlerinizden beğeni almak için üçüncü taraf bir uygulama kullandınız.
 • Daha fazla takipçi edinmek veya takipçileri otomatik olarak takip edip otomatik olarak takibi bırakmak için bir üçüncü taraf uygulaması kullandınız.

Instagram sizi spam olarak işaretleyeceği ve herhangi bir işlem yapmanızı geçici olarak engelleyeceği için aşağıdaki uygulamalardan bazılarından kaçınmayı deneyin.

Instagram Hesabımın Engelini Nasıl Kaldırırım?

Bunu yapmak için birkaç seçeneğiniz var, ihtiyaçlarınıza daha uygun olanı benimseyenlerin tümünü okuduğunuzdan emin olun:

 • Tüm Instagram işlemlerini durdurun, bu, 24 saatten 48 saate kadar hesapları beğenme, yorum yapma ve takip etme anlamına gelir. Giriş yapabilirsiniz, ancak beklemeniz ve spam davranışına giriştiğiniz için dijital cezanızı çekmeniz önerilir.
 • Takipçi veya beğeni kazanmanıza yardımcı olan üçüncü taraf uygulamalarını kaldırın.
 • Mobil veriye geçmek, Instagram'ın bunu nasıl yaptığını anlamak için önemli. Hesabınızı değil IP adresinizi engelliyorlar, bu nedenle Wi-Fi'nizden mobil verilere geçmek hızlı ve basit bir çözüm.
 • Instagram'da engellenmeniz, spam gönderici olarak işaretlenmenizdir. Başka bir basit çözüm, Instagram'ınızı Facebook, Twitter veya Pinterest gibi başka bir sosyal medya kanalına bağlamaktır. Bu, kendinizi spam yapan bir bot değil, gerçek bir kişi olarak belirlemenize yardımcı olacaktır.
 • Öncekilerden herhangi biri 24 saat içinde hesabınızın blokesini kaldırmazsa, bunu Instagram'a bildirmeniz yeterlidir, bu özellik Instagram'daki ayarlar menüsündedir.
 • Sabırlı olun, dijital bir temizliğe sahip olmak için bu fırsatı değerlendirin.

Instagram Tarafından Engellenmekten Nasıl Kaçınılır?

Tamam, şimdi Instagram'da ayrıcalıkları yeniden kazandığınıza göre, bunun tekrar olmasını önlediğinizden emin olalım.

 • Üçüncü taraf uygulamaları kullanmaktan kaçının, Oyununuzu hızlandırın! Beğenilerinizi ve takipçilerinizi organik olarak kazanın.  
 • Aynı eylemlerin miktarını belirli bir süre içinde sınırlayın, 60 dakika içinde 50'den fazla fotoğrafı beğenmeyin, 50'den fazla hesabı takip edin veya takibi bırakın, aynı yorumu farklı gönderilere gönderin.
 • Profilinizi tamamlayın ve e-posta adresinizi ve telefon numaranızı doğrulayın. 

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle