GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Eylem Engellendi Hatası

Instagram Eylem Engellendi Hatası

Bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen Instagram hesabınız bloke edilmiştir ve diğer kullanıcıları takip edemez, gönderilerini beğenemez veya yorum bırakamazsınız. Eğer öyleyse, bu işlemlerden birini yapmak istediğinizde 'İşlem Engellendi' mesajını görürsünüz . Ancak, hesabınıza giriş yapamayacağınız 'Instagram Askıya Alma'dan tamamen farklıdır . Soru şu ki, Instagram neden kullanıcılarının belirli zamanlarda belirli eylemleri gerçekleştirmesini engelliyor? Yasaklanmayı nasıl önleyebilirsiniz? Peki Instagram hesabınızın engeli nasıl kaldırılır? Burada bu konuyu tamamen konuşacağız ve iki ana soruyu cevaplayacağız:

  • Instagram neden bir hesabı engelliyor?
  • Instagram hesabınızın blokesini nasıl kaldırabilirsiniz?

Bu nedenle, bu sorunla karşılaştıysanız, okumaya devam edin.

Instagram neden bir hesabı engelliyor?

Instagram birçok durumda katıdır; özellikle bir hesabın spam gönderdiğine inanıldığında (yani gereksiz bilgiler oluşturduğunda, diğer kullanıcıları rahatsız ettiğinde ve hatta sahte hesaplar oluşturduğunda). O kadar katıdır ki, spam gönderici gibi görünen hesapları bile yasaklayacaktır. Yasaklamaktan kastımız, bir kullanıcının 'yorum yapma', 'beğenme' ve ' diğer kullanıcıları takip etme ' gibi eylemleri gerçekleştirme erişimini sınırlamaktır . Bu nedenle buradaki temel kural, daha fazla yeni takipçi kazanmak için çok fazla aktiviteden kaçınmak ve diğer kullanıcıları rahatsız edebilecek çok fazla mesaj göndermektir. Instagram'ın ihlal edenleri otomatik olarak tespit ettiğini unutmayın. Bu nedenle, bazen küçük veya kasıtsız bir hata için hesabınızı yasaklar. En kötü yanı, hesabınızın yasaklanmasının ardındaki nedeni bulmanın bir yolu olmamasıdır. Instagram ne kullanıcıyı uyarır ne de sebeplerini kullanıcılarına açıklamaz. Yani evet, gördüğünüz gibi küçük bir hata sebebini bilmeden banlanmanıza neden olabilir! Ama endişelenme! Bu yazıda, bloke olmanın farklı nedenlerinden ve ayrıca hesabınızın blokesini kaldırmanın yollarından bahsedeceğiz.

Instagram tarafından bir hesabın engellenmesinin arkasındaki nedenler nelerdir?

İlk olarak, Instagram'ın sizi engelleyebileceği nedenlere yakından bakalım. Bu sebepleri okuyarak bloke edilmeyi önleyebilir ve hesabınızda bu tür bir problemin asla olmayacağından emin olabilirsiniz. Instagram hesabınız zaten bloke edilmişse, nedenini aşağıda bulun ve Instagram'ınızın blokesini kaldırmak için sonraki bölüme geçin.

Instagram hesabınızda yeterince gönderi var

Yakın zamanda bir hesap oluşturmuş olabilirsiniz, ancak şimdi bir gönderiyi beğenemez veya yorum yapamazsınız. Bunun nedeni, hesabınızda henüz bir gönderi olmadığı için Instagram'ın sizi sahte bir kullanıcı olarak görmesidir. Bu nedenle, profilinizde bazı fotoğraflar yayınladığınızdan emin olun. Başlangıç ​​için 10 gönderi iyi olabilir. Hepsini aynı anda YAYINLAMAYIN, bunun yerine zaman içinde tek tek yayınlayın.

Hesabınızın bilgilerini tamamlayın

Henüz profil bilgilerinizi doldurmadınız mı? Hesabınızın bir profil resmi veya biyografisi yok mu? Eğer öyleyse, Instagram olarak hesabınızı dikkate alabilir bir sahte kullanıcı ve bunu engellemek. Instagram hesabınızın blokesini en kısa sürede kaldırabilmeniz için profilinizdeki bilgileri tamamlamanız gerekmektedir.

Bir seferde çok fazla gönderi yayınlamayın

Instagram'da engellenmenin nedeni bu olabilir. Instagram, sınırlı bir zamanda çok fazla gönderi yayınlayan hesapları spam gönderici olarak kabul eder ve bunları engelleyebilir. Basit bir çözüm, bir programa sahip olmak ve aşırı gönderilerden kaçınmaktır!

Belirli bir süre içinde çok fazla gönderiyi beğenmemek

Diğer Instagram gönderilerini çok fazla beğenmek de Instagram tarafından engellenmeye neden olabilir. Bazı insanlar, insanların onları fark etmesini sağlamak için mümkün olduğunca çok gönderi istediğinden, Instagram bunu spam olarak kabul eder. Instagram kurallarına göre bir saat içinde en fazla 350 fotoğraf ve videoyu beğenmenize izin veriliyor. Bu kurala uymanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Çok fazla hesabı takip etmek engellenmeye yol açar

Çok fazla hesabı takip etmek de spam faaliyeti olarak kabul edilir ve yine Instagram sizi bir spam gönderici olarak görür. Son zamanlarda çok fazla kişiyi takip ettiyseniz, nedeni bu olabilir. Bundan sonra saatte 20 kişiden fazla takip etmeyin. Ayrıca maksimum 7500 kişiyi takip edebileceğinizi unutmayın; bu yüzden diğer kullanıcıları takip etmek için acele etmeyin.

Tekrarlayan içerik

Tekrarlayan gönderiler, emojiler ve yorumlar kullanırsanız, Instagram bunu öğrenir öğrenmez sizi engeller ve gönderi veya yorum yapmanıza izin vermez; ama ne zamana kadar? Kimse bilmiyor! Benzer deneyimler yaşayan diğer kullanıcılara göre, “İşlem  Engellendi” mesajını aldıysanız , Instagram sizi birkaç saat hatta birkaç hafta engelleyebilir.

Yapma 'söz' diğer kullanıcıların çok kez

Instagram tarafından engellenmeye neden olabilecek bir diğer sebep de diğer kullanıcılardan çok fazla bahsetmektir. Yazılarınızda ve yorumlarınızda diğer kullanıcılardan çok bahsetmeyin. Yine, bu bir tekrarlama ve aşırı kullanım meselesidir. Bu, özellikle 'Takipçiler' listenizde olmayan kişilerden bahsettiğinizde önemlidir . Hesabınızı güvende tutmak istiyorsanız, bunu mümkün olduğunca yapmaktan kaçının.

Instagram botlarını doğru kullanın

Muhtemelen sizin adınıza diğer kullanıcıları takip eden, gönderilerini beğenen ve onlar hakkında yorum bırakan botlar olduğunun farkındasınızdır; örneğin bu botlardan biri de takipçi sayısını arttırmaya yarayan Instamber bottur . Bu botlar takipçi sayınızı arttırmada oldukça etkili olsalar da bunları doğru kullanmakta fayda var; Bunları kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Instagram'ın bot kullanmanıza engel olmaması için iki noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. İlk olarak, bir bot çalıştırdığınızda, etkinliklerini sınırlayın ( örneğin, belirli bir süre için 15 veya 20 "beğeni" iyi görünüyor). İkinci olarak, gerçek bir insan gibi çeşitli görevleri yerine getiren bir bot seçin. Bu özelliklerin her ikisi de Instamber botunda dikkate alınmıştır.

Instagram kurallarına dikkat

Instagram kurallarını görmezden gelmek, engellenmenin bir başka nedenidir. Faaliyetlerinizin kurallarına aykırı olmadığından emin olmak için Instagram Yönergesini okuyun .

Instagram hesabınızın blokesini kaldırmak için ne yapabilirsiniz?

Instagram sizi engellediğinde hesabınızın blokesini kaldırmak 3 saat hatta 4 hafta sürer. Evet, çok uzun, bu yüzden yasaklanmamak için yukarıda belirtilen kurallara uyun. Ancak, hesabınızın blokesini kaldırma işlemini nasıl daha hızlı hale getirebilirsiniz? Bunu yapmak için, hesabınızı tekrar gözden geçirmesi için Instagram'a bir istek göndermeniz gerekir. Nasıl? Aşağıda Instagram ile bağlantı kurmak için bazı yöntemler sunacağız.

Eylem Engellendi mesajını gördüğünüzde bir istek gönderin

Dediğimiz gibi “İşlem Engellendi” mesajını alırsanız hesabınız bloke olmuş demektir. Bunu gördüğünüzde Instagram'a hatayı yazmak için “ Bize Anlatın ” a basın . “ Bize Anlat”a bastıktan sonra , Instagram büyük olasılıkla güvenlik bilgilerini tamamlamanız için e-postanızı istiyor ve ardından gerçek bir kullanıcı olduğunuzdan emin olmak için kendi fotoğrafınızı göndermenizi istiyor. Fotoğrafı Instagram'a gönderdikten sonra hesabınız birkaç gün sonra aktif hale gelecektir.

Instagram ayarlarından engelleme kaldırma isteği gönder

Basın “Seçenek” veya “Ayar” Instagram profilinde düğmesine ( ekranın sağ üst köşesinde simge), daha sonra aşağı doğru ilerleyin ve basın 'Rapor bir Problemi'. Burada farklı sorunları Instagram'a bildirebilirsiniz. Mevcut seçeneklerden 'Bir Şey Çalışmıyor'a basın . Şimdi formu engeli kaldırma talebiyle doldurun, gerçek bir kişi olduğunuzu söyleyin ve 'gönder'e basın .

Instagram hesabınızın engellemesini kaldırmanın diğer yöntemleri

  • Instagram Biyografinizi düzenleyin
  • Instagram'ı cep telefonunuzdan kaldırın ve yeniden yükleyin. Instagram'ı kaldırmadan önce bilgilerinizi yedeklemeniz gerektiğini unutmayın.
  • Ve son olarak, en güvenli yol sabırlı olmaktır. Instagram bir süre sonra engelinizi kaldıracaktır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle