GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Hazırlanıyor Hatası

Instagram Hazırlanıyor Hatası

Instagram, son zamanların en popüler ve aktif olarak kullanılan sosyal medyasıdır. Geniş popülaritesi ve günlük kullanıcı sayısı, insanları ve hatta işletmeleri platformunda varlıklarını büyütmeye çekmiştir. Ancak Facebook, LinkedIn ve diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak Instagram, büyük ölçüde fotoğraf ve video paylaşımını barındırıyor. İkisi arasında video, en büyüleyici ve en ilgi çekici içerik formatıdır. Şimdi, takipçilerinizi ve izleyicilerinizi çok eğlenceli bir videoyla büyülemek istediğinizde ve video yüklenmediğinde ne kadar sinir bozucu olacağını hayal edin. 

Bunun yerine rahatsız edici bir “ Videonuz içe aktarılırken bir sorun oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz ” mesajı çıkıyor. Ve bu video, hedef kitlenizin maksimum katılımını sağlayacak belirli bir zamanda yüklenmesi gerektiğinden, tekrar tekrar deniyorsunuz, ancak olumlu bir yanıt alamıyorsunuz. Gerçek şu ki, birçok insan bu olay için belirli bir neden bulmaya çalıştı, ancak hepsi sonunda farklı olasılıkların bir listesini veriyor. Bu makale farklı olmayacak olsa da, daha ayrıntılı bir liste vereceğiz ve belki bazı çözümler sunacağız. O yüzden rahatlayın ve okumaya devam edin.

Bir videonun yüklenirken takılmasının nedenleri

Video desteklenmiyor: tüm kamu kuruluşları gibi, her sosyal medya platformunun da her kullanıcının uymayı kabul etmesi gereken kendi hüküm ve koşulları vardır. Instagram'da farklı değil. Ancak, bu hüküm ve koşulları okumak ne kadar hantal ve gerçekten ilginç olmadığı için, çoğu kullanıcı bunlara uymayı kabul etmeden önce bunları incelemez. Ne yazık ki, bu insanlar için, Instagram kullanırken sorunlara yol açabilecek, yapmamayı kabul ettikleri şeyleri yapmaya çalışacaklardı. Instagram'ın hüküm ve koşullarında, Instagram'da bulunmasına izin verilen teknik olarak desteklenen video formatına ilişkin özellikler açıkça belirtilmiştir. İşte video özellikleri.

  • Video uzunluğu yalnızca 3 – 60 saniye olmalıdır.
  • Video saniyede 30 kare olmalıdır.
  • Video, H.264 video kodlayıcı kullanılarak .MP4'ler olmalıdır
  • Video 3.500 kbps bit hızında olmalıdır
  • Video boyutu 50 MB'ın altında olmalıdır
  • 4:5 ile 1080 piksel video boyutu. çözüm.

Hesabınızda sorunlar var: Bu genellikle Instagram hesabınızın devre dışı bırakıldığı veya engellendiği anlamına gelir. Bunun olmasının başlıca nedeni, söz konusu kullanıcının Instagram'da bot veya otomatik yazılım kullanmama kuralını ihlal etmesidir. Dur tahmin edeyim, bunu bilmiyordun çünkü onların şartlarını ve koşullarını okumadın. Eh, artık şimdi biliyorsun. Normalde, bu bot ve diğer otomatik yazılımları kullanma durumu, bir Instagram kullanıcısı hesabını “ inorganik ” olarak büyüttüğünde ortaya çıkar . Kötü internet bağlantısı: Bu, bir videonun Instagram'a yüklenmemesinin en yaygın nedenidir. Telefonunuzla yaptığınız işe o kadar dalmış olabilirsiniz ki, tabii ki sürekli internet bağlantısı varken, bir video yüklemek istediğinizde, birdenbire kayboluyor. Hiç sorun değil. Telefonunuzun Wi-Fi bağlantısını veya veri bağlantınızı kontrol etmeniz yeterlidir. Veri aboneliğinizin süresinin dolup dolmadığını da kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bu noktanın altına yazılabilecek bir diğer sebep ise: Instagram'ın belirli yerlerde yasaklanması. Üniversite, ikinci okul ve hatta iş yerleriniz gibi bazı yerlerin Instagram'a bağlanması engellenebilir. Bu genellikle öğrencilerin veya çalışanların odaklanmasını sağlamak için yapılır. Yasa dışı içerik yükleme: Bu genellikle X dereceli filmlerden ve şiddet içeren videolardan oluşur. Şans eseri bu tarz bir video yüklenirse Instagram hemen algılar ve siler. Dur tahmin edeyim, sen de bu noktayı bilmiyordun, hepsi hala Instagram'ın hüküm ve koşullarına geri dönüyor.

Takılı kalmış bir Instagram videosunu yüklemek için yapılması gerekenler

Telefonunuzu yeniden başlatın: Telefonunuzu yeniden başlatarak herhangi bir teknik telefon sorununun çözülebileceği yaygın olarak bilinmektedir. Yeniden başlatmanın telefonunuzu kapatıp manuel olarak açmak anlamına gelmediğini unutmayın. Yeniden başlat düğmesine tıklamayı ve telefonun işini yapmasına izin vermeyi içerir. Microsoft Word, uygulama dondurma, Xender ve diğerleri gibi uygulamalar, kişinin telefonunu yeniden başlatarak giderilebilecek sorunlar geliştirebilir. Instagram'da farklı değil. Instagram uygulamanızı güncelleyin: Instagram'larını güncelleme zamanı geldiğinde her zaman "bana daha sonra hatırlat" düğmesine basan kişiler kategorisine giriyorsanız, o zaman bir fikir değiştirme zamanı gelmiştir. Birçoğu, Instagram uygulamalarını güncellemenin, takılı kalan Instagram videolarının başarıyla indirilmesine neden olduğunu doğruladı. Telefonunuzu ve uygulama önbelleğini temizleyin: önbellek, elektronik cihazlarda, cihazda gerçekleştirilen en sık eylemleri saklayan geçici bir bellektir.

Hızı artırmaya yardımcı olur ve cihaz işlemcisinin zamanından tasarruf sağlar. Bu özel bellek avantajlı olmasına rağmen, aynı zamanda harcanabilir. Bu, telefonunuzdaki veya Instagram önbelleğindeki verileri silerseniz hiçbir şeyin ters gitmeyeceği anlamına gelir. Ayrıca, sıkışmış bir Instagram video sorununu düzeltmeye yardımcı olabilir. Sabırlı olun: bazen sabır, gerçekten de sıkışmış bir Instagram videosunun tek çözümüdür. Ayrıca Instagram sunucuları video yüklemek istediğiniz anda meşgul olabilir. Belki sabırlı olmayı denemelisin. Instagram uygulamasını yeniden indirin ve yeniden yükleyin: bu çözüm genellikle son çare olarak tutulur. Yukarıda belirtilen tüm çözümleri denediyseniz, ancak olumlu bir değişiklik yok. Instagram uygulamanızı kaldırmanız önerilir. Telefonunuzun uygulama mağazasından yeniden indirin, etkinleştirin ve yeniden yükleyin. Mutlaka bir gelişme olacaktır. Sonuç olarak, Instagram videonuz hazırlık aşamasında takılırsa panik yapmayın. Bu olay yaygın olmasa da, henüz duyulmamış değil. Bu olayın olası nedenlerinin ve olası çözümlerinin bir listesini yazdım. Onları gerçekleştirin ve o eğlenceli videoyu izleyicilerinize gönderin!

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle