GNS Network

Facebookun Müşteri Adayları Oluşturmak ve Müşterilerle Bağlantı Kurmak için Yeni Yolları Var

Facebookun Müşteri Adayları Oluşturmak ve Müşterilerle Bağlantı Kurmak için Yeni Yolları Var

Facebook, işletmelerin yeni müşteriler bulmasına ve onlarla daha fazla yolla bağlantı kurmasına yardımcı olmak için tasarlanmış yeni ücretsiz ve ücretli iş araçlarını kullanıma sunuyor. Buna ek olarak, Facebook şu anda test aşamasında olan gelecek yıl gelecek yeni özellikleri duyurdu. İşte işletmeler için tüm yeni ve gelecek Facebook güncellemelerine genel bir bakış.

Tıkla-Mesaj Reklamları Güncellemesi

Facebook, insanları Messenger, Instagram Direct veya WhatsApp aracılığıyla işletmelerle bağlantı kurmaya teşvik eden tıkla ve mesaj gönder reklamlarını güncelliyor. Artık işletmeler, ister Facebook'a ister üçüncü bir tarafa ait olsunlar, müşterileri sohbet edebilecekleri tüm mesajlaşma platformları aracılığıyla bağlantı kurmaya davet edebilirler. Facebook tam bir liste sağlamadı, ancak “tümü”, akıllı telefonlarda bulunan her şeyi kapsayan bir mesajlaşma uygulamaları listesi olmalıdır. Facebook reklamı, bir konuşmanın muhtemel olduğu yere bağlı olarak varsayılan olarak sohbet uygulamasına geçer. Muhtemelen bu, müşterinin en sık kullandığı uygulamayı başlatacağı anlamına mı geliyor?

Instagram'dan WhatsApp Sohbeti Başlatın

Facebook, WhatsApp ve Instagram'ı içeren yeni bir özelliğin lansmanı ile entegrasyon yeteneklerini esnetiyor. İşletmelerin Instagram profillerine WhatsApp sohbet için tıkla düğmesi eklemeleri artık mümkün. Bu, Instagram DM'leri yerine WhatsApp'ı tercih eden daha fazla müşteriyi işletmelerle bağlantı kurmaya teşvik edebilir. Ve yakında başlayarak, işletmeler, doğrudan Instagram uygulamasından WhatsApp'a tıklayan reklamlar oluşturma seçeneğine sahip olacak.

Messenger'da Fiyat Teklifi İsteyin

Facebook'tan yepyeni bir özellik, işletmelerin müşterilerini fiyat teklifi istemeye davet etmesine olanak tanıyacak. İşletmeler, mesaj göndermeden önce tüketicilere sormak için 4-5 soru seçerek talep formlarını özelleştirebilir. Müşteri daha sonra Messenger'da kısa bir anket doldurarak Facebook'taki bir işletmeden hızlı bir şekilde fiyat teklifi isteyebilir. Bu özellik şu anda belirli reklamverenlerle test ediliyor.

Instagram'da

Facebook, küçük işletmelerin doğrudan Instagram uygulaması içinde potansiyel müşterileri bulmasına ve nitelendirmesine yardımcı olmak için ücretli ve organik araçları test etmeyi planlıyor. Bu, Instagram'ı kullanmak için başka bir iş gerekçesi yaratacak ve Facebook, bunun mevcut çözümlere kıyasla potansiyel müşteri yaratmanın daha uygun maliyetli bir yolu olacağını söylüyor.

Testlerdeki Özellikler

Aşağıdaki özellikler şu anda test aşamasındadır. Facebook'un bu tür şeyleri herkese sunmadan önce kapsamlı bir şekilde test ettiği biliniyor olsa da, bunların hiçbiri için bir yayın penceresi yok.

Facebook Business Suite Güncellemeleri

Bu özellikler, Facebook ve Instagram etkinliğini tek bir yerden yönetmek için ücretsiz bir web tabanlı gösterge tablosu olan Facebook Business Suite'e ekleniyor.

  • E-postalar : Facebook, işletmelerin Inbox uygulaması aracılığıyla e-postaları yönetme ve Facebook Business Suite'ten yeniden pazarlama e-postaları gönderme yeteneğini test ediyor.
  • Dosya Yöneticisi : Facebook Business Suite, işletmelerin içerik oluşturmasına, yönetmesine ve yayınlamasına olanak tanıyan yeni bir özellik olan Dosya Yöneticisi'ni tanıtıyor.
  • Test Sonrası : Facebook, işletmelerin bir gönderinin birden çok sürümünü test edip karşılaştırarak hangi kişilerin daha fazla etkileşime girme olasılığının olduğunu görmek için Business Suite'te post testini kullanıma sunuyor.

İş Hesapları

Facebook, iş hesabı adı verilen ve iş odaklı kullanıcıların kişisel bir hesap gerektirmeden Business Manager'da oturum açmasına ve işletmesine izin verecek başka bir hesap türünü test ediyor. İşletmeler, bu hesapları çalışanları adına yönetebilecek ve tek oturum açma entegrasyonları gibi kurumsal düzeyde özelliklere erişebilecek. Facebook, yılın geri kalanında küçük bir işletme grubuyla iş hesaplarını test etmeyi planlıyor. Genişletilebilirlik, 2022'de takip edecek.

Kaynak : İşletmeler İçin Facebook

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle