GNS Network

Google Daha Fazla Geri Bağlantının Büyük Marka Sıralaması Avantajını Düzeltecek mi

Google Daha Fazla Geri Bağlantının Büyük Marka Sıralaması Avantajını Düzeltecek mi

Geri bağlantılar, örtük otorite sinyalleri nedeniyle önemli bir sıralama faktörüdür. Ancak… bu, en iyi arama sonuçlarının eninde sonunda üst düzey içeriğe ve geri bağlantı stratejilerine yatırım yapmaya gücü yeten büyük markaların tek alanı olacağı anlamına gelmiyor mu? SERP'lerin güçlü markalar tarafından tekelleştirilmesi tüketiciler için kesinlikle iyi bir şey olamaz.

Harika hizmetlere, harika içeriğe ve büyük değer tekliflerine sahip daha az güçlü markaların, geri bağlantı kaldıraçları olmadığı için devre dışı bırakılması kesinlikle iyi bir şey değildir. Bugünün SEO Sorusu, sosyal medyadan Andrew'dan geliyor. Andrew sorar:

"Yani, Google'ın bu kadar önemli bir sıralama faktörü olarak geri bağlantıların ötesine geçtiği ve daha küçük markaların sunduğu gerçek değere baktığı bir gün görecek miyiz?"

SEO uzmanları yıllardır organik arama sonuçlarında büyük markaların Google tarafından tercih ediliyor gibi göründüğünden şikayet ediyor. Gerçek şu ki, markalar tercih edilir, ancak arama motorunun herhangi bir örtülü önyargısı nedeniyle değil. Bu sorunun yazarı kafasına çiviyi vurur. Markalar tercih edilir, çünkü kendi alanlarında yerleşik isimler olarak, sitelerine yönlendirmek için bir dizi kaliteli bağlantı çekme olasılıkları çok daha yüksektir.

Yerleşik Markalar…

Büyük markalar, büyük markalar oldukları için daha fazla bağlantı alırlar. Ama neden? Büyük bir marka bir nedenden dolayı büyüktür. Sebep bu tipik olarak tüketicinin zihninde kendilerini konumlandırmak için milyonlarca dolar harcama yıllar içeren belirli bir kategorideki ararken, bir tüketici satın almalı ürün. Bu aşinalık bağlantılara dönüşür çünkü web yöneticileri de tüketicidir.

İnsanların Bulmayı Bekledikleri Şeyi Bulmaları Gerekiyor

Koşu ayakkabısı arayacak olsaydınız, gezegendeki en büyük ayakkabı şirketi olan Nike'ı bulmayı umardınız. Aslında, Nike Google'ın [koşu ayakkabıları] sorgusu sonuçlarında listelenmemiş olsaydı, muhtemelen bu sonucun hatalı olduğunu düşünürdünüz. Google'ın tüketicilere bulmayı umdukları markalar için arama sonuçlarını manipüle edip etmediğini bilmiyorum. Ama çoğu durumda, zorunda değiller. Algoritma, "pis bağlantı zenginlerini" tercih ediyor. Ve daha önce tartışıldığı gibi, büyük markalar, oluşturmaya çalıştıkları aşinalık nedeniyle bağlantılar alır.

Büyük Markalar Kendilerine Rağmen

Yıllar içinde, sayfa içi SEO çabalarının inanılmaz derecede kötü olmasına rağmen iyi sıralanan bazı markalar gördüm . Kurumsal SEO'da çalışan herkes, sayfa içi optimizasyonun, bu ortamlarda bağlantı oluşturmaya göre uygulanmasının daha zor olduğunu bilir. Daha küçük şirketlerde, bağlantı kurma en büyük zorluktur. Bunun birçok nedeni vardır, ancak en büyüğü, kurumsal müşteriler için sayfa içi değişikliklerin onay ve uygulama için önemli çaba gerektirmesidir. Ancak, en büyük kuruluş bile, kendi sitesine yönlendiren bağlantıları kontrol edemez - bazı kuruluşların marka konumlandırması nedeniyle doğal olarak elde edilen bağlantıları sabote etmek için en iyi çabalarına rağmen.

Küçük Markalar Nasıl Rekabet Ediyor?

Büyük markaların Google'da başarılı olduğunu belirledik. Birçok küçük işletme, yanlışlıkla, arama motoru sonuçlarında daha büyük markalarla rekabet edemeyecekleri sonucuna varıyor. Hiçbir şey gerçeklerden daha uzak olamazdı. Aslında, arama motoru sonuçları, daha küçük, daha çevik bir markanın büyük bir markanın Goliath'ı için David olması için harika bir yerdir. Sadece biraz bilgi ve yaratıcılık gerektirir.

İlk olarak, en rekabetçi arama motoru sonuçlarında bile ön sayfada 10 liste var. Küçük bir işletme en üst organik noktayı elde edemeyebilir, ancak çok çaba ve biraz şansla küçük işletmeler çok rekabetçi SERP'lerin ön sayfasında görünebilir. Sayfa içi SEO'larına özen gösteren ve başkalarının bağlantı vermek istediği içerik oluşturan küçük markalar, yeterli zaman verildiğinde, istedikleri herhangi bir anahtar kelime öbeği için sıralanabilir.

Sadece 1. sırada olmayabilirler. Ama üst sıralarda yer almamak sorun değil. Aslında, baskın bir markanın olduğu bir kategoride arama yapan birçok tüketici aslında bir alternatif arıyor.

En Popüler Anahtar Kelime Her Zaman En İyisi Değildir

Küçük markalar, çevresel anahtar kelimeleri hedeflerken sıklıkla çok başarılıdır. Çevresel anahtar kelimeler, en yüksek arama hacmine sahip olmayan ancak büyük bir alıcı niyetine sahip olan kelime öbekleridir. Büyük markalar genellikle çevresel anahtar kelimelerde de görünmez ve küçük markalara büyük fırsatlar sunar. Ayrıca, daha küçük markalar için birçok "kuyruk" anahtar kelime fırsatı vardır.

Kuyruk anahtar kelimelerin arama hacmi yüksek olmayabilir, ancak toplu olarak, amaç temelli arama yapanlar, alt satıra önemli miktarda katkıda bulunabilir. Sonuç olarak, büyük markaların en rekabetçi sorguların manzarasına hakim olması bir gülünç müdür? sanmıyorum. Aslında, eğer yapmazlarsa, genel arama algoritmasında bir sorun olacağını düşünüyorum . Ancak büyük markaların zirvede olması, küçük markaların rekabet edemeyeceği anlamına gelmez. Tam tersine. Çok çalışma ve biraz şans ile küçük markalar SEO'da inanılmaz başarılara sahip olabilir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle