GNS Network

Google Neden Sayfa Başlıklarını Değiştiriyor

Google Neden Sayfa Başlıklarını Değiştiriyor

Google, sayfa başlığı güncellemesi hakkında yeni bilgiler ortaya koyuyor ve neden bazı başlıkların yerine bazılarının değiştirildiğini açıklıyor. Sayfa başlığı güncelleme Metin Google sorgusuyla daha alakalı gördüğü ile SERPs başlıkların% 20'sinden azını yerine hangi geçen ay yuvarlandı. İlk kullanıma sunulduğundan bu yana Google, sayfa başlıkları oluşturmak için sistemini daha da geliştirdi ve artık herkes için ek rehberliğe sahip.

Google'ın Sayfa Başlığı Güncellemesi Hakkında Yeni Bilgiler

Daha Sık Kullanılan Orijinal Başlıklar

Web sayfalarının orijinal başlıkları, sayfa başlığı güncellemesindeki iyileştirmelerin ardından daha sık kullanılacaktır. Orijinal başlık öğeleri, güncelleme ilk kullanıma sunulduğunda yaklaşık %80 yerine, artık zamanın yaklaşık %87'sinde kullanılıyor.

Google Neden Her Zaman Orijinal Başlıklar Kullanmıyor?

Google, bir sayfayı olabildiğince iyi açıklamadığı durumlarda SERP'lerde bir sayfanın başlığını değiştirir. Bu, 2012'den beri devam ediyor ve Google'ın son güncellemesi işleri bir adım daha ileri götürüyor. Aşağıda, Google'ın sayfa başlığı güncellemesinin algılamak ve ayarlamak için tasarladığı bazı örnekler verilmiştir:

Yarı boş başlıklar

Google'ın yeni sistemi, yalnızca site adını görüntüleyen bir başlık gibi yarı boş başlıkları algılamak ve sayfanın başka bir yerinde bulunan bilgileri ekleyerek ayarlamak için tasarlanmıştır.

Eski başlıklar

Aynı sayfa her yıl yinelenen bilgiler için kullanıldığında, ancak başlık aynı kaldığında bir sayfa başlığı geçersiz hale gelebilir. Bu tür bir ayarlama, başlıktaki yılı güncellemek ve geri kalanını aynı tutmak kadar basit olabilir.

Hatalı başlıklar

Bazen başlıklar bir sayfanın ne hakkında olduğunu tam olarak yansıtmaz. Google, aşağıdaki gibi bir başlık öğesi bulunan dinamik içeriğe sahip sayfaların örneğini verir: Dev peluş hayvanlar, oyuncak ayılar, kutup ayıları – Site Adı . Bu, dinamik olarak değişen içeriğe sahip bir sayfa için statik başlık örneğidir. Bu ürünlerden bazıları sayfada görünebilir, bazıları görünmeyebilir. Google, sayfada olanı daha doğru yansıtacak şekilde bu başlığı değiştirebilir.

Mikro standart başlıklar

Mikro standart başlıklar, bir site içindeki sayfaların bir alt kümesindeki genel standart başlık öğelerini ifade eder. Google'ın sistemi bu başlıkları algılar ve ayarlar.

“Televizyon programları hakkında çevrimiçi bir tartışma forumu düşünün. Farklı şovlar için alanları olabilir ve ardından her şov için ayrı mevsimler için konu alanları olabilir. Mikro standart başlık öğeleri sezon sayfalarında görünür. Başlıklar sezon numaralarını atlıyor, bu yüzden hangi sayfanın hangi sezon için olduğu belli değil.”

Bu, bir mikro ortak başlık örneğidir:

Mikro standart başlıklar

Google'dan Rehberlik

Google'ın site sahiplerine sayfa başlığı güncellemesindeki iyileştirmelerle ilgili rehberliği, güncellemenin ilk başlatıldığı zamankiyle aynı kalır. Google çoğu zaman orijinal başlıklar kullanır, bu nedenle harika başlıklar yazmaya daha fazla odaklanın ve Google'ın değiştirdiği başlıklara daha az odaklanın. Son olarak, Google şunları ekler:

"Bunun ötesinde, sistemlerimizin başlık öğelerinizin ötesine geçmesine neden olabilecek benzer kalıplara sahip olup olmadığınızı anlamak için bu gönderideki örnekleri göz önünde bulundurun. Yaptığımız değişiklikler, büyük ölçüde içerik oluşturucuların başlıklarının farkında olmayabilecekleri sorunları telafi etmeye yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Değişiklik yapmak, başlık öğenizin tekrar kullanılmasını sağlamaya yardımcı olabilir. Bu aslında bizim de tercihimiz.”

Google, bu son güncellemeden sonra sayfa başlığı sistemini daha da hassaslaştırmaya devam edebilir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle