GNS Network

Yeni Twitter Gizlilik Araçları Kullanıcılara Daha Fazla Kontrol Verecek

Yeni Twitter Gizlilik Araçları Kullanıcılara Daha Fazla Kontrol Verecek

Twitter CEO'su Jack Dorsey, daha önce sosyal platformun son yıllarda yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi söz konusu olduğunda yeterince hızlı hareket etmediğini belirtmişti. Marka, hala konseptte olan ve piyasaya sürülecekleri noktaya asla ulaşamayacakları araçları tartışmak da dahil olmak üzere, ürün yol haritaları hakkında nispeten sesini yükseltti. Bunların her ikisini de göz önünde bulunduran Twitter, bir kullanıcının gönderilerini ve beğendikleri gönderileri kimlerin görebileceği ve takipçi listeleri üzerinde daha fazla güç ile ilgili yeni gizlilik özelliklerine bakıyor. Bu testlerin arkasındaki amaç, insanların sosyal platformu kullanma konusunda kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı olmaktır.

Çevrimiçi Kimlikleri ve İtibarları Yönetmek İçin Daha İyi 'Sosyal Gizlilik'

Twitter'daki yöneticiler bu testlerin hedefini 'sosyal mahremiyet' olarak adlandırıyor. Dahili araştırmalar, birçok Tweeter'ın gizlilik temellerini tam olarak anlamadığını ve bu nedenle platformla daha az ilgilendiğini vurguladı. Bunu düzeltmenin bir adımı, Twitter'ın kullanıcılardan bu ay hesap gizlilik ayarlarını gözden geçirmelerini istemesidir. Ancak sosyal devin elindeki tek şey bu değil. İşte konseptte olan veya yakında test edilecek olan dört ürün:

1) Takipçi Listeleri Üzerinde Daha Fazla Kontrol

Bu, sizi takip etmesini istemediğiniz kişileri kaldırmayı içerir. Tarihsel olarak, bir kullanıcının takipçilerini yönetmenin tek yolu, birini engellemek veya engelini kaldırmaktı. Takipçi listelerini düzenleme yeteneği, bu ay (Eylül) test edilecek bir araçtır.

2) Tweetleri Arşivleme

Twitter yıllardır var ve kullanıcılar platformu en başından beri kullanmış veya yolun biraz aşağısına kaydolmuş olsalar da, yayınlamamayı diledikleri en az bir tweet olması zorunludur. Yakında, kullanıcılar bunları gizleme seçeneğine sahip olabilir. Gönderiler kullanıcı tarafından görünmeye devam edecek, ancak başka hiç kimse onları göremeyecek. Bir kullanıcının tweetlerini 30, 60 veya 90 gün, hatta bir yıl boyunca arşivleyebilmesi için ne kadar beklemesi gerektiğine dair bu seçenek şu anda tartışılıyor. Bu araç henüz konsept aşamasında olduğundan henüz resmi bir test tarihi yok.

3) Twitter Sohbetlerinden Çıkmak

Twitter kısa süre önce bir sohbette ' aşağı oylama ' tweet'leri üzerinde bir test yaptı ve şimdi konuyla ilgili başka bir test yapıyor gibi görünüyor - tamamen herkese açık bir sohbeti bırakıyor. Sosyal dev, bunu 2021'in sonundan önce test etmeyi planlıyor, bu nedenle platform deneyiminizi nasıl etkilediğini görme seçeneğine dikkat edin.

4) Beğenilen Tweetleri Gizleme

Belirli bir tweet'i beğenmek istiyorsanız, ancak tüm takipçilerinizin bilmesini istemiyorsanız, her ne sebeple olursa olsun, yakında bunun üzerinde gücünüz olacak. Kullanıcılar, beğendikleri tweetleri kimin göreceğini, herkesin, belirli grupların veya sadece takipçilerinin olup olmadığını tam olarak seçebilir. Şu anda bu ürünün test edilmesi veya kullanıma sunulması için bir zaman çizelgesi yok.

Twitter'dan Daha Fazla Araç Bekleyebilir miyiz?

Jack Dorsey'e göre araçların kullanıma sunulması artık 'şirket çapında bir hedef'. Gelir veya kullanıcı büyümesinin doğrudan itici gücü olan 'çalışan başına' özelliklerin miktarını ikiye katlamak istediğini belirtti. Umarım bu, yakın gelecekte daha heyecan verici araçlar ve ürünler görmeyi bekleyebileceğimiz anlamına gelir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle