GNS Network

Daha Fazla İşletmenin Kullanabileceği Twitter Profesyonel Profilleri

Daha Fazla İşletmenin Kullanabileceği Twitter Profesyonel Profilleri

Küçük bir test grubuna ilk sunumundan sonra, Twitter şimdi tüm ilgili işletmelere profesyonel profiller için uygulamalar açıyor. Nisan ayında tanıtılan profesyonel profiller, standart bir profili daha iş merkezli bir profile dönüştürüyor. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki küçük bir işletme havuzu, son altı aydır Twitter'ın yeni profil seçeneğini test ediyor. Şimdi daha geniş bir lansman için hazır. Daha önce, profesyonel bir profile erişim elde etmek için işletmelerin Twitter tarafından davet edilmesi gerekiyordu. Twitter'da artık işletmelerin yeni sürüme geçmekle ilgileniyorlarsa doldurmaları gereken bir başvuru formu var. İşletmeler, bir dizi temel uygunluk kriterini karşılamaları halinde onaylanacaktır. Burada, onlarla neler yapabileceğiniz ve bir profil için nasıl başvuracağınız da dahil olmak üzere, Twitter'ın profesyonel profilleri hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Twitter'da Profesyonel Profil nedir?

Profesyonel profil, profesyonel hesaplara sahip olanlar için bir seçenek olarak sunulan standart profillere ücretsiz bir yükseltmedir. Standart bir profilde gösteremeyeceğiniz bilgileri görüntülemek için profesyonel bir profil kullanabilirsiniz.

business.twitter.com

İşletmeler, yayıncılar, geliştiriciler ve içerik oluşturucular, yükseltilmiş profil sayfalarında aşağıdaki bilgileri görüntüleyebilir:

 • İşletme konumu: Doğrudan profilde listelenir ve küçük bir haritada görsel olarak görüntülenir. İnsanlar, Google Haritalar'ı açmak ve yol tarifi almak için konum haritasına/listesine dokunabilir.
 • Çalışma saatleri (isteğe bağlı): İnsanların işletmenize fiziksel bir konumda ulaşabilecekleri günleri ve saatleri gösterin.
 • İletişim yöntemleri : Müşterilerin, aşağıdaki yöntemlerden herhangi biri veya tümü aracılığıyla işletmenizle iletişim kurma seçeneklerini etkinleştirin:
 • Telefon görüşmesi
 • SMS
 • Twitter Direkt Mesajı
 • E-posta

Bu bilgi kümesine ' modül hakkında ' denir . Ayrıca, profesyonel bir profil, standart bir profile sahip işletmeler için mevcut olmayan gelişmiş özelliklere erişim sağlar. Twitter hala bu özellikleri geliştirme sürecinde. Bugün profesyonel bir profile eklenebilecek bir çift şunları içerir:

 • Bülten modülü : Profilinize, kullanıcıların bir posta listesine hızlı bir şekilde kaydolmalarını sağlayan bir abone ol düğmesi ekleyin.
 • Mağaza modülü : İşletmenizin profil sayfasının üst kısmında bir ürün karuselini görüntülemesine olanak tanır.

business.twitter.com

Kimler Twitter'da Profesyonel Profil İçin Uygundur?

Profesyonel Hesaplar

Profesyonel bir profile hak kazanmak için öncelikle profesyonel bir Twitter hesabınızın olması gerekir. Standart bir hesap, “Profesyonele Geç” seçilerek ayarlar ekranından profesyonel hesaba dönüştürülebilir. Oradan Twitter, adımların geri kalanında size rehberlik edecek.

business.twitter.com

Diğer Uygunluk Kriterleri

Profesyonel bir hesaba sahip olmanın yanı sıra, işletmenizin aşağıdaki kriterleri karşılaması gerekir:

 • Müşteriler veya müşterilerle iş yaptığınız fiziksel bir konuma sahip olun.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yerleşik olun ve Twitter'ı İngilizce kullanın.

Bu kriterler karşılanırsa, bir başvuru formu göndermeye devam edebilirsiniz. Herhangi bir iş unutmayın göndermek bir uygulama, ancak Heyecan emin iş bunun yeterli olduğunu yapmak giren her türlü uygulamayı gözden gidiyor.

Twitter'da Profesyonel Profil Başvurusu Nasıl Yapılır?

İşletmelerden, profesyonel bir profil için uygunluklarını doğrulamak için kısa bir form göndermeleri istenir . Form, işletmenizin adını, adresini, iletişim bilgilerini ve çalışma saatlerini sorar. Başvuruyu gönderdikten sonra Twitter, uygunluğunuzu onaylamak veya reddetmek için e-posta yoluyla sizinle iletişime geçecektir.

Kaynaklar : business.twitter.com 

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle