GNS Network

Google Arama Internet Explorer 11 Desteğini Sona Erdiriyor

Google Arama Internet Explorer 11 Desteğini Sona Erdiriyor

Google Arama, şirketin dediği gibi artık Internet Explorer 11 web tarayıcısını desteklemiyor: "Hesabı yaptık. Zamanı geldi." Açıklığa kavuşturmak gerekirse, "desteğe son verilmesi", Google'a Internet Explorer'dan erişilemeyeceği anlamına gelmez. Bunun yerine, Google, arama motorunun temel sonuçları döndürebilen, ancak başka bir şey olmayan, soyulmuş bir sürümünü sunacaktır. "Destek sona erdi", Google'ın bundan sonraki hiçbir yeni özelliğinin Internet Explorer ile uyumlu olmayacağı anlamına gelir.

Bu , masaüstü bilgisayarlarında Internet Explorer kullanan pazarın %1,32'si için kesinlikle kötü haber olacak. Ancak, Google mühendisinin belirttiği gibi, pazarın bu kadar küçük bir kesimi için özellikler geliştirmeye devam etmek doğru değil. "Hesabı yaptık" ifadesi, muhtemelen, bu kullanıcıların tam Google deneyiminden yararlanamaması sonucunda ortaya çıkan olası kayıplarla karşılaştırıldığında, IE11'i desteklemek için gereken kaynakların bir değerlendirmesini ifade eder.

WordPress benzer bir değerlendirme yaptı ve Temmuz ayında WordPress 5.8'in piyasaya sürülmesiyle IE11 desteğini bıraktı . Bu kararlar muhtemelen her iki şirketi de çok fazla etkilemeyecektir. Microsoft'un Temmuz 2022'de Internet Explorer'ın fişini çektiğini düşünürsek . Hâlâ IE'ye tutunanlar, er ya da geç bir alternatife uyum sağlamak zorunda kalacaklar. Microsoft Edge tarayıcısı tarafından başarılı olunan Internet Explorer'ın yeni bir sürümü 2013'ten beri piyasaya sürülmedi. Ancak IE11, Windows işletim sistemiyle birlikte paket halinde kaldı. Bu, yalnızca Microsoft Edge ile birlikte gelecek olan Windows 11 ile sona eriyor. Google, Internet Explorer'dan ilerliyor ve yakında tüm dünya da geçecek.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle