GNS Network

Google Arama Konsolu Hata Raporlarına Daha Fazla Ayrıntı Ekliyor

Google Arama Konsolu Hata Raporlarına Daha Fazla Ayrıntı Ekliyor

Google, zengin sonuç hatalarını çözme konusunda SEO'lara yardımcı olmak amacıyla Search Console raporlarına daha fazla ayrıntı ekliyor. Şirket, Twitter'da şöyle bir duyuru yaptı:

“Bugün, onları daha uygulanabilir hale getirmek ve bu sorunları nasıl çözeceğinizi anlamanıza yardımcı olmak için Search Console Zengin Sonuçlar durum raporlarındaki bazı hatalara daha fazla ayrıntı ekliyoruz. Zengin sonuç raporlarını kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin ve deneyin!“

Google'ın tweet'i, Search Console'daki zengin sonuçların raporunun ne olduğu ve nasıl kullanılacağına ilişkin bir sayfaya bağlantı verir. Kısacası, web sitenizin yapılandırılmış verilerinde, sayfaların SERP'lerde zengin sonuçlar olarak sunulmasını engelleyebilecek hataları belirlemek için tasarlanmıştır. Google'ın duyurusunu okuduktan sonra neyin güncellendiğinden tam olarak emin değilseniz, yalnız değilsiniz. Tweet ayrıntılar konusunda yetersiz, ancak Google'dan Daniel Waisberg daha sonra daha fazla bilgi ile takip etti. İşte bilmeniz gerekenler.

Google Search Console Zengin Sonuçlar Raporu: Neler Değişti?

Hataları belirlemek ve düzeltmek için Search Console'daki zengin sonuçlar raporunu kullanmaya gelince, orada hiçbir şey değişmedi. Search Console, yeni tür hataları bildirmiyor, yalnızca zaten kontrol ettiği hatalar hakkında daha fazla bilgi ekliyor. Özellikle, aşağıdaki hata türleri hakkında daha fazla ayrıntı eklenmektedir:

  • Geçersiz özellik dizesi uzunluğu
  • Geçersiz özellik numaralandırma değeri
  • Geçersiz nesne
  • Tür dönüştürme başarısız oldu
  • Sayısal aralığın dışında

Bu hatalardan herhangi birine sahipseniz, artık doğrudan Search Console'da bunlarla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bu Nasıl Yardımcı Olabilir?

Eklenen bilgiler, bir web sitesinin yapılandırılmış veri uygulamasını ayarlamak ve geçerli olarak tanınmasını sağlamak için SEO'ların ihtiyaç duyduğu şey olmalıdır. Yalnızca geçerli yapılandırılmış veriler, Google'ın arama sonuçlarında zengin snippet olarak sunulmaya uygundur. Ancak geçerli yapılandırılmış veriler , Google'ın URL'yi SERP'lerde zengin bir sonuç olarak göstereceğini garanti etmez . Hata raporuna bakıyorsanız, "Tüm yapılandırılmış verilerim geçerli, sayfalarım neden zengin sonuçlar olarak sunulmuyor?"

Eh, bu sorunun basit bir cevabı yok. “Sayfam neden bir numara değil?” diye sormak gibi. Bu, Google'ın algoritması tarafından çok sayıda faktöre dayalı olarak belirlenen şeylerden biridir. Yapılandırılmış verileriniz geçerliyse, teknik açıdan yapabileceğiniz her şeyi yapıyorsunuz. Bundan sonra odaklanmanız gereken şey, sayfalarınızın genel kalitesini ve alaka düzeyini artırmaktır. Bu, daha fazla içerik eklemeyi veya daha fazla bağlantı almayı veya bu satırlar boyunca bir şeyler içerebilir.

Kaynaklar :

(1) @googlesearchc

(2) @danielwaisberg

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle