GNS Network

Ücretsiz WordPress Astra Eklentisi Gutenberg Tel Çerçeve Blokları ile Güncellendi

Ücretsiz WordPress Astra Eklentisi Gutenberg Tel Çerçeve Blokları ile Güncellendi

Astra, Başlangıç ​​Şablonları eklentisinin yepyeni Gutenberg Tel Çerçeve Blokları ile güncellendiğini duyurdu. Bu yeni özellik, yayıncıların ve geliştiricilerin normal web tasarımı iş akışı içinde hızlı bir şekilde web sayfası maketleri oluşturmasına olanak tanır.

WordPress Gutenberg Editörü

Gutenberg, WordPress'in modern web sitesi oluşturma editörüdür. Gutenberg editörünün arkasındaki fikir, web tasarım sürecinin kodlama kısmını çıkarmak ve yayıncıların ve web geliştiricilerinin web siteleri oluşturmasını kolaylaştırmaktır.

Neden Gutenberg Editör ile İnşa Etmelisiniz?

Gutenberg, web geliştirmeyi demokratikleştirir ve yayıncıların kodlamaya daha az zaman ayırmalarına ve içerik oluşturmaya odaklanmak için daha fazla zaman ayırmalarına olanak tanır. Gutenberg kullanmanın bir başka yararı da, Gutenberg editörü ile oluşturulan web sitelerinin hızlı olma eğiliminde olmasıdır.

Web Tasarımında Tel Çerçeveleme Nedir?

Tel çerçeveleme, web tasarımında bir web sayfasının nasıl görünebileceğinin temellerinin oluşturulduğu süreçtir. Web tasarımının tel çerçeveleme aşaması genellikle site hedeflerinin çoğu, site navigasyonu, dahili bağlantı ve SEO planlandıktan sonra, ancak herhangi bir görsel tasarım/görünüm ve his seçimi yapılmadan önce gerçekleşir. Tel çerçeveleme aşamasında, yayıncılar ve tasarımcılar, yan çubuklara widget'ların yerleştirilmesi, öne çıkan resimler, içeriğin nasıl düzenlendiği açısından ana sayfanın, kategori sayfalarının, gönderi sayfalarının vb. temellerinin nasıl görüneceğini araştırır. Tartışmadan önce bir sayfada ve diğer tüm hususlar renk şemalarına ve diğer görsel ayrıntılara dönmeden önce.

Astra tel çerçeveleme şu şekilde tanımlanır:

“Tasarım sürecine başlamadan önce herhangi bir web sitesinin yapısını tel çerçevelemek… iş verimliliğini artırır, iş akışını daha zahmetsiz hale getirir ve nihai web sitesi tasarımını daha kısa sürede hazırlamanıza yardımcı olur. Tel çerçeveleme, web sayfanızın bazı bölümleri, düzeni, görüntü konumu, metin konumu vb. gibi temel bir yapısına sahip olmak anlamına gelir. Bu size herhangi bir web sayfasındaki içeriği nasıl yönetebileceğiniz konusunda bir fikir verir.”

Ücretsiz Astra Başlangıç ​​Şablonları Eklentisi

Astra Starter Templates, bir web sitesi oluşturmak için web sitesi şablonları sağlayan ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Eklenti, bir yayıncının aklındaki web sayfasını oluşturmak için web sayfası öğelerini karıştırıp eşleştirmesine olanak tanır. Bir yayıncı, yeni bir web sitesi şablonu oluşturmak için bir web sitesinin tamamını içe aktarabilir veya farklı şablonların bir karışımını kullanabilir. En son güncelleme ile yayıncılar artık WordPress Gutenberg blok düzenleyicisini kullanarak web sayfalarının tel kafes maketlerini oluşturabilirler.

Başlangıç ​​Şablonları – Gutenberg Tel Kafes Blokları

Ücretsiz Astra Starter Templates eklentisi 2.7.0 sürümü, yayıncıların Gutenberg bloklarını kullanarak WordPress Gutenberg düzenleyicisi içindeki web sayfalarını tel kafes yapmasına olanak tanır. Yayıncılar ve web tasarımcıları, farklı web sayfası öğelerini seçebilir ve sayfanın nasıl görünmesi gerektiğine dair genel anahat oluşturmak için bunları konumlarına sürükleyip bırakabilir. Gutenberg blokları yerleştirildikten ve tüm paydaşlar web sayfalarının nasıl göründüğünün temelleri üzerinde anlaştıktan sonra tasarım süreci, görünüm ve his aşamasına geçebilir.

Resmi Astra duyurusuna göre:

“Genellikle, harici platformlarda tel kafesler oluşturur ve ardından tasarımları web sitenize aktarırsınız. Başlangıç ​​Şablonları, Gutenberg düzenleyicisinin içinde kullanıma hazır tel kafes blokları sunarak bu ekstra çabalardan kaçınmanıza yardımcı olur. Tel kafes blokları kullanmanın faydaları: Herhangi bir web sitesi tasarımına başlamak için temel yapı sağlar. Harici bir araçla veya geleneksel kalem kağıdıyla tel kafes oluştururken zaman kazanın Nihai web sitesi tasarımını daha kısa sürede hazır hale getirmek için sadece resmi, metni değiştirin ve tel çerçeveye renkler ekleyin Web sitesi tasarımını sorunsuz ve zahmetsiz hale getirin”

Astra Başlangıç ​​Şablonları Güncellemesi

Astra Başlangıç ​​Şablonlarının en son sürümü 2.7.0'dır ve bu, Gutenberg Tel Kafes Bloklarını içeren sürümdür.

Kaynaklar:

(1) Başlangıç ​​Şablonları – Tel Kafes Blokları

(2) Ücretsiz Astra Başlangıç ​​Şablonları WordPress Eklentisi

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle