GNS Network

Web Sitesinde Büyük Değişiklikler Neden Yapıyorsunuz

Web Sitesinde Büyük Değişiklikler Neden Yapıyorsunuz

Google'dan John Mueller, Google'ın bir sitenin www olmayan sürümünden sitenin www sürümüne geçişi işlemesinin ne kadar sürdüğü ile ilgili bir soruyu yanıtladı. Mueller soruyu yanıtladı, ancak aynı zamanda daha büyük site değişiklikleri sorununa ve bunların gerekli olup olmadığına da değindi.

SEO'yu Etkilemeden Siteyi Değiştirmenin En İyi Yolu Nedir?

Soruyu soran kişi, üst sıralarını etkilemeden büyük bir site değişikliğinin nasıl yapılacağını bilmek istedi.

Soru:

“Web sitem, Google'da bir numara olan www olmayan bir yerde. Hem sayfalar hem de gönderiler …www olmayan sürümden WWW sürümüne geçmek istiyorum. SEO'yu etkilemeden bunu yapmanın en iyi yolu nedir ve bunu yaptığınızda değişme riski var mı?”

Google'dan John Mueller yanıtladı:

"Bunu yapmanın en iyi yolu, sahip olduğumuz normal site taşıma yönergelerini takip etmektir. Ve esasen her şey orada özetlenmiştir. Bu nedenle, daha önce sahip olduğunuz URL'leri yeniden yönlendirme ile takip etmek ve bunların hepsinin doğru şekilde kurulduğundan emin olmak için, bunları takip ederdim. Benim düşünceme göre, aynı etki alanı içinde, yalnızca temelde farklı bir alt etki alanını değiştirdiğiniz bir hareket, oldukça sorunsuz olan ve esasen oldukça düzgün bir şekilde gerçekleşmesi gereken bir şeydir. Yönlendirmeleri düzgün bir şekilde ayarlarsanız, herhangi bir şeyi belirli bir şekilde engellemiyorsanız, bunun bir hafta içinde işlenen bir şey olduğunu düşünürdüm. Bilmiyorum, orta ölçekli bir web sitesi için bile, bir alt alan adından diğerine oldukça basit bir hareket gibi olmalıdır. Alanlar arasında hareket etmek biraz daha zor. Web sitelerini taşımak veya bölmek veya birleştirmek, bu çok daha zor. Ancak bir sürümden diğerine bu tür bir geçiş genellikle tamamen sorunsuzdur ve aynı zamanda biraz daha uzun sürerse, kullanıcı için hiçbir şeyi değiştirmez çünkü eski bağlantıya tıklar ve sona erer. yeni sayfada ve hepsi işe yarayacaktı. Dolayısıyla bunun tamamen sorunsuz ve muhtemelen kolayca yapılabilecek bir şey olduğunu düşünüyorum.”

Web Sitesi Değişiklikleri İşleri Daha İyi Hale Getirmeli

John Mueller, web sitesi değişiklikleri yapma konusunda ilginç bir noktaya değindi. Yaptığı nokta, bir web sitesinde yapılan herhangi bir değişikliğin ideal olarak sitenin bir şekilde daha iyi olmasına yardımcı olması gerektiğidir. Bu, kullanıcıların sitede gezinmesi ve içerik bulması için daha kolay olduğu anlamına gelebilir. Veya sitenin daha hızlı performans gösterdiği anlamına gelebilir.

John Mueller cevabına devam ediyor:

“Burada düşüneceğim en önemli şey, bunun her zaman çok fazla işin olduğu bir site taşıma durumu gibi olmasıdır. Bu yüzden, böyle hareket ederek gerçekten ne yapmaya çalıştığınızı düşünürdüm. Düzeltmeye çalıştığınız sorun nedir? Çünkü tüm bunları yapıyor olabilirsiniz, aslında doğru yaparsanız, sonunda her şey aynı. Ama sonunda her şey aynıysa, neden yapıyorsun? Yani orada baktığım yön bu. Ayrı bir ana bilgisayar adına sahip olmak için bunu yapmanız gereken bir CDN'niz olduğu durumlar olabileceğini hayal edebiliyorum. Ancak bunu yapmak için güçlü bir teknik neden yoksa, onu olduğu gibi tutardım.”

Büyük Web Sitesi Değişiklikleri İyileştirmeler Olarak Değerlendirilmelidir. John Mueller cevabına soruyu doğrudan cevaplayarak başladı. Ancak daha sonra ilginç bir şey yaptı ve ağaca bakmaktan geri çekildi ve ormana bir göz attı ve büyük web sitesi değişikliklerini başarıyla uygulamak gibi daha büyük bir sorunu ele almaya başladı. Yaptığı kilit nokta, değişikliği yapmak için geçerli bir neden olup olmadığını sormaktır ve cevap, siteyi önemli ölçüde daha iyi hale getiriyorsa, bu, ilerlemek için harika bir nedendir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle