GNS Network

Google Değişiklikleri Yapılandırılmış Veri Gereksinimlerini İnceleyin

Google Değişiklikleri Yapılandırılmış Veri Gereksinimlerini İnceleyin

Google, yapılandırılmış verileri inceleme gereksinimlerini güncelledi. Google'ın yapılandırılmış veri gereksinimlerine uyulmaması, bir web sayfasının, incelemeyle ilgili anahtar kelime aramaları için arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) zengin bir sonuç için gösterilmeye uygun olmamasına neden olabilir.

Öne Çıkan Snippet'leri İnceleyin

Başarıyla uygulanan inceleme yapılandırılmış verileri, bir siteyi, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) yıldızlar da dahil olmak üzere zengin inceleme sonuçları için uygun hale getirebilir. SERP'lerde görüntülenmek üzere bu zengin sonuçları elde etmek, daha fazla trafiğe yol açabileceğinden çok arzu edilir. İnceleme yapılandırılmış verileri, ürünlerle ilgili olduğu ve dolayısıyla kazançları etkileyebileceği için özellikle önemli bir yapılandırılmış veridir. Yorum snippet'leri daha fazla trafik ve satışa yol açabileceğinden, hem satış ortağı siteleri hem de perakendeciler inceleme yapılandırılmış verilerini kullanır. Bu nedenle, mümkün olduğunca doğru yapmak önemlidir. Yapılandırılmış veri “ isteğe bağlı ” uyarıları genellikle uygun olsa da, hata uyarıları, sayfanın zengin bir sonuç için uygun olmamasına neden olabilecek ciddi bir sorunun göstergesi olabilir.

Yapılandırılmış Veri Gereksinimlerini Gözden Geçirin

Yapılandırılmış verileri gözden geçir; ürünler, etkinlikler, mağazalar, kurslar, bir işletme ve diğer pek çok şey gibi şeylerin gözden geçirilmesidir. Tüm incelemeler, inceleme zengin sonuçları için uygun değildir. Google'ın sonuçlarını göstereceği 17 geçerli tür vardır. 17 öğeden biri olmayan şeylerin yorumları, inceleme zengini sonucu için uygun olmayacak ve bundan yararlanamayacak. Bu nedenle, doğru yapılandırılmış verileri yayınlamak ve bunu Google'ın sınırlı nitelikli geçerli inceleme türleri listesinde ( burada bulunur ) geçerli bir yapılandırılmış veri türü kullanarak yapmak gerekir .

Yazar Adı Gereksinimlerinde Değişiklik

Google, yazar adı yapılandırılmış veri alanında bir değişiklik duyurdu. Author.name alanı artık yalnızca 100 karakterle sınırlıdır. Google'ın açıklaması:

"Arama özelliklerinde kullanılmaya uygun olması için İnceleme snippet'lerindeki yazar.adı alanının 100 karakterden az olması gerekliliği eklendi."

Bu, 100'den fazla karakter içeren yapılandırılmış verileri incelemenin SERP'lerde zengin sonuçlar için uygun olmayacağı anlamına gelir. Google, yapılandırılmış verileri incelemeye yazar adıyla ilgili aşağıdaki kılavuzu ekledi:

“Bu alan 100 karakterden kısa olmalıdır. 100 karakterden uzunsa sayfanız yazara dayalı inceleme snippet'i için uygun olmayacaktır."

Yapılandırılmış Verileri İncelemek için Yazar Özelliği

Schema.org, Schema yapılandırılmış veri kurallarını oluşturmaktan ve sürdürmekten sorumlu kuruluştur. Ancak Google, SERP'lerde zengin sonuçlar için kullanmak için ihtiyaç duyduğu gereksinimleri belirlemekte özgürdür. Yine de, gözden geçirme yapılandırılmış verilerinin ne olduğu ve Schema.org web sitesinde bulunan hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Yazar özelliğinin Schema.org tanımı yorumu yapılandırılmış veri şudur:

“Bu içeriğin veya derecelendirmenin yazarı. Lütfen, HTML 5'in rel etiketi aracılığıyla yazarlığı belirtmek için özel bir mekanizma sağladığı için yazarın özel olduğunu unutmayın. Bu, buna eşdeğerdir ve birbirinin yerine kullanılabilir.”

İnceleme Yapılandırılmış Verilerinizi İncelemeyi Düşünün

İnceleme yapılandırılmış verilerini kullanan web sitesi yayıncıları, inceleme yapılandırılmış verilerini uygulamalarını gözden geçirmeyi düşünmek isteyebilir. 100 karakterden az olan sınırın altına düştüğünden emin olmak için yazar yapılandırılmış veri özelliğini gözden geçirmek ihtiyatlı olabilir. Bu, 100 karakter veya daha uzun olan yazar adlarının, inceleme yapılandırılmış verilerini zengin sonuçlar için uygun hale getiremeyeceği anlamına gelir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle