GNS Network

Yılbaşı Alışverişi SEO Başarısı İçin 5 Temel İçerik Konusu

Yılbaşı Alışverişi SEO Başarısı İçin 5 Temel İçerik Konusu

Analistler , perakendeciler için geçen yıla göre %7 ila %9 arasında beklenen gelir artışıyla birlikte güçlü bir tatil alışveriş sezonu öngörüyor . Deloitte'a göre, tatil satışları Kasım ve Ocak ayları arasında 1,3 trilyon doları aşabilir. Mağazada alışveriş yapmak isteyen müşterilerin üçte ikisinden fazlası ( %66 ) en iyi yerleri, hediyeleri ve fırsatları bulmak için çevrimiçi arama yapacak. Rekabet her zamankinden daha sert olduğu için, e-ticaret perakendecileri için riskler daha da yüksek. Hem gerçek dünyadaki hem de çevrimiçi perakendeciler için, aramada güçlü bir çevrimiçi varlık, bu tatil sezonunda satış başarısının ayrılmaz bir parçasıdır. Bu sütunda, perakende hediyelerinizi yaklaşan yılbaşı alışverişi telaşına hazırlamak için bugün uygulayabileceğiniz beş ipucu bulacaksınız.

1. Bu Yılbaşı Alışveriş Sezonunda SEO Bilgilerinizi Çalıştırın

İşletmeler, tüketicilerle, yıllar veya aylar öncekiyle değil, bugünün ihtiyaçlarını karşılayan optimizasyonlar ve kişiselleştirmelerle buluşmaya zorlanıyor. Pandemi nedeniyle bir buçuk yılı aşkın kesinti, gerçek zamanlı müşteri içgörülerine duyulan ihtiyacı kanıtladı. Bu yılki kampanyaları bilgilendirmek için yalnızca önceki tatil sezonlarına ait verileri kullanmak, perakendecilerin büyük ölçüde devam eden bir kitleye hitap etmeye çalışmasına neden olacaktır. SEO içgörüleri, müşterinin gerçek zamanlı sesine olabildiğince yakındır.

Pazarlamacılar, tatil içeriği oluşturma ve kampanya planlamasını bilgilendirmek için makro trendlere ve sektör genelindeki koşulların yanı sıra kendi tüketici arama içgörülerine, yerinde davranışlara, incelemelere ve diğer gerçek zamanlı verilere bakmalıdır. Bu içgörüleri herhangi bir ölçekte toplamak, analiz etmek ve etkinleştirmek, toplama ve analizi otomatikleştirmek için teknolojik bir çözüm gerektirir. Bazı çözümler, bu verileri otomatik kişiselleştirmeyle de hemen çalıştırabilir.

2. Yükselen Trendlerin Önüne Geçin

Makro trendlerden bahsetmişken, tüketicilerin bu yıl satın almakla en çok ilgilendikleri ürünlerin farkında olmak önemlidir. Bu eğilimler, insanların pandemiden ve onun kısıtlamalarından ortaya çıktıklarında nerede olduklarından etkilenebilir. Örneğin, geçen baharda ülke genelinde birçok yerde sokağa çıkma kısıtlamaları sona ererken, giyim ve kolonya gibi lüks ürünler sıcak biletler haline geldi. Hizmet verdiğiniz ve ücretli reklamlarınızla hedeflediğiniz coğrafi konumlarda trendler olarak nelerin ortaya çıkabileceğinin farkında olmak önemlidir.

İnsanların konumlarınızı bulmak için kullandığı anahtar kelimeleri analiz etmek, Google iş içgörülerinizi araştırmak, trendleri keşfetmek ve sosyal dinleme, bunların tümü, hangi ürün veya hizmet kategorilerinin bir sonraki yükselişe geçebileceğine dair ipuçları sağlayabilir. Örneğin, BrightEdge'deki (şirketim) dahili verilerimiz, farklı kategorilerde büyüme ani artışları ve düşüşler gösteriyor. Bu veriler, izlenen anahtar kelimelerin neredeyse yarısının bir önceki yıla göre %20 artış göstermesi nedeniyle, giyim ve ayakkabının bu yıl büyük öğeler olacağını gösteriyor.

3. İçeriği Tatil Alışverişi Amaç ve Talebini Karşılayacak Şekilde Uyarlayın

Bu yıl, içerik ve kampanyalarınızın sizinki gibi ürün ve hizmetleri arayan tüketicilerin arama içeriğiyle eşleşmesini sağlamakla ilgili. Bu, yalnızca "ne"yi anlamak değil, aynı zamanda belirli tüketicilerin ürünlerinizi neden aradığını anlamak anlamına da gelir . Videolarınızı, resim açıklamalarınızı ve alternatif metninizi optimize etmek , YouTube'da, Google Görseller'de ve zengin arama sonuçlarında keşfedilmelerine yardımcı olabilir. Her sayfada, uygun anahtar kelimeleri kullanan başlıklar, başlıklar ve diğer sayfa öğeleri olduğundan emin olun . Müşterinizin çözmesi gereken sorunla ilgili anlayışınızı yansıtan açıklayıcı içerikle anahtar kelimelerin ötesine geçmeyi de unutmayın.

Baştan sona tüm içerik deneyimini özelleştirdiğinizden ve tıklama sonrası hedefin, o reklamı veya arama sonucunu tıklamayı seçen arama yapan kişinin amacı ile eşleştiğinden emin olun. Arama yapanların ve site ziyaretçilerinin ifade edilen ihtiyaçlarını daha iyi karşılayarak içeriği gerçek zamanlı olarak kişiselleştirmek için mümkün olan her yerde yapay zeka destekli teknolojiyi kullanın. Araştırmalar, kişiselleştirilmiş ürün tavsiyelerinin %26 daha yüksek ortalama sipariş değeri (AOV) sağladığını gösteriyor .

4. Arayıcının Alışveriş Deneyimine Öncelik Verin

Web sitesi altyapınızın tatil sezonu trafiğinin taleplerini karşılayacağından emin olun. Sayfa hızı, birkaç yıldır müşteri deneyimi ve dönüşüm için çok önemli. Ancak Önemli Web Verileri ve sayfa deneyimi güncellemesinin kullanıma sunulmasıyla birlikte Google, arama, yerel ve mobil genelinde daha fazla görünürlük ile daha optimum deneyimler sunan perakendecileri ödüllendirmeye hazırlanıyor.

Basitçe söylemek gerekirse, rakipleriniz CX için optimizasyon yapıyorsa ve siz yapmıyorsanız, o müşteriyle şansınız bile olmayabilir. Teknik olarak sağlam bir web sitesine sahip olmak çok önemlidir. Görüntülerin yeterince sıkıştırıldığından emin olun, bir CDN kullanın ve mümkünse etkileşim süresinin 0,1 saniyeden az olmasını sağlamak için ne gerekiyorsa yapın. Minimum bir değer ekleyin, içerik haritası dağıtın ve verilerinizi öğe şemasıyla yapılandırın . Google'ın içeriğinizin her alakalı arama yapan için en iyi yanıt olduğunu tam olarak anlamasına yardımcı olun.

5. Maksimum Arama Etkisi İçin Etkileşimi Baştan Sona Düşünün

Tatil alışverişi artık doğrusal bir süreç değil. Mağazaya girin > raflara göz atın > ürün seçin > kasiyerde ödeme artık tatil alışverişçisinin yolculuğuna geldiğinde nadir görülen bir durum. Müşteriler mağazada olabilir ve müşteri hizmetleri temsilcilerinizle etkileşime girebilir, ancak aynı zamanda karşılaştırmalı fiyatlar, aynı ürünleri satabilecek yakın konumlar ve e-ticaret seçenekleri için çevrimiçi arama yapabilir. Tıklamayı kazandığınızda ve ziyaretçi açılış sayfanızla etkileşime girdiğinde bile, aynı zamanda fırsatlar arıyor ve etrafta geziniyor olabilir.

Her temas noktasında ve etkileşimde, alışveriş yapanların bir sonraki adımı atmasını kolaylaştıran içeriği sunmanız çok önemlidir. Aramada performans gösteren optimize edilmiş içerikle başlar ; yeni markalara, ürünlere ve fikirlere açık ve istekli tüketiciler tarafından keşfedilir. Ancak daha sonra bu etkileşimdeki bir sonraki aşama teslim edilmelidir. Sizin kurşun mıknatıslar bilgiler tüm vb alışveriş sorularına verdiği yanıtları sağlanan olsun, içerik yükler ve nasıl görüntülendiğini içerik, alaka açısından teslim etmek gerek

Onları teklifler, kuponlar veya incelemeler aramaya zorlamayın. Şanslar, alışverişi daha sorunsuz bir işlem haline getiren başka bir perakendeciye geri döneceklerdir. Aynı müşterinin çeşitli nedenlerle sizinle farklı kanallarda etkileşim kurmayı seçebileceğini de unutmayın. Aramaya göz atıyor, soru sormak için Facebook messenger'a dönüyor ve ardından satın alma işlemini tamamlamak için mağazaya gidiyor olabilirler.

Aslında, müşterilerin %76'sı ihtiyaçlarının bağlamına göre farklı kanalları tercih ediyor. Her yolculuğa bir bütün olarak bakın ve yol boyunca herhangi bir durak noktası olmadığından emin olun. Örneğin, mağazalara çalışma saatleri dışında trafik çeken Google Ads'ü yayınlamak istemezsiniz. Benzer şekilde, stokta olmayan ürünleri teşvik etmek için bütçe harcamanın bir anlamı yoktur.

Bu Yılbaşı Alışveriş Sezonunda Kaliteli Deneyimler Temas Noktası Miktarını Kazanacak

Bu tatil sezonunda kalite, niceliğe galip gelecek - kaliteli etkileşimler, mesajlaşma ve deneyimler, uzun bir pandeminin doğasında bulunan aşırı bilgi yükünden bıkmış bir tüketici tabanında satışları yönlendirecek. Hangi içerik türlerinin yankı uyandırdığını, yüksek talep gören kategorilerle nerede uyumlu olduğunuzu ve keşiften satışa kadar kesintisiz, olağanüstü bir deneyimi nasıl sunacağınızı anlamaya odaklanın. Ardından, çabalarınızı ölçeklendirmek için mümkün olan her yerde yapay zeka ve otomasyon kullanın. Tatil sezonu boyunca müşterilerle etkileşim kurmak, onları memnun etmek ve dönüştürmek için teknoloji, içerik ve iş akışlarını sinerji haline getirmenin tam zamanı.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle